wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Blender ręczny z rozdrabniaczem
Autor Wiadomość
lenka86r 


Dołączyła: 24 Wrz 2010
Posty: 830
Wysłany: 2013-04-02, 12:22   jaki blender ręczny polecacie?

planuje kupić blender ręczny, bo robot Bosha, który posiadam wyposażony jest w blender, ale to jakies nieporozumienie, nic nie mieli, chcę taki ręczny i tak się zastanawiam nad Braunem, Boshem, Zelmerem, ceny są różne zestawów z opcją ful końcówek od 250 do 399 zł ;/ a tylko bęczy blender z pojemnikiem już od 180zł, czy polecacie zestawy czy używacie głósnie tylko ręcznego ;) podpowiedzcie
 
 
Aries 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Gru 2011
Posty: 108
Wysłany: 2013-04-08, 19:51   

Ja pierwszy blender miałam Philipsa o mocy 600W, taki z rozdrabniaczem. Szczerze to z tego malaksera rzadko korzystałam, głównie z blendera ręcznego i nim robiłam dosłownie wszystko: miksowałam zupy na krem, szejki, pasty na kanapki, orzechy... Brakowało mi jedynie trzepaczki, bo mój mikser padł, a ręcznie ubijać to się można wykończyć :-P

Po wyeksploatowaniu Philipsa postanowiłam kupić Boscha (mam sentyment do niego) z zestawem: malakser i trzepaczka. Szczerze mówiąc, to teraz częściej używam właśnie tego malaksera niż blendera ręcznego (bo mam drugi robot z blenderem kielichowym). W tym rozdrabniaczu robię masełko kokosowe, pasty na kanapki. Mam dość duży ten pojemnik, więc kiepsko sobie radzi z małymi ilościami i nie daje rady rozdrobnić np. siemienia lnianego.
Mam tylko wrażenie, że ten Bosch z tymi ostrzami mixxo quatro gorzej blenduje niż Philips pomimo większej mocy. Całe szczęście, że jest ten kielichowy do smoothie :lol:
_________________
Jak ktoś chce - zawsze znajdzie sposób, jak ktoś nie chce - zawsze znajdzie wymówkę.

Jeśli uważasz, że coś potrafisz lub nie potrafisz - w obu przypadkach masz rację.
 
 
julitka 

Dołączyła: 17 Kwi 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-04-17, 13:41   

Ja mojego blendera używam prawie do wszystkiego. Kupiłam taki z dużą ilością akcesoriów znanej marki, więc mój blender ręczny miesza ciasta, robi koktajle i kruszy lód. Z zupami krem też sobie radzi. Pojemniczki do miksowania łatwo się myje, chociaż nie patrzyłam czy można je włożyć do zmywarki… Nie mogę na niego narzekać mimo, że sama bym sobie takiego nie kupiła. A że dostałam go w prezencie to używam go ile tylko się da.
_________________

 
 
moritura 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2011
Posty: 499
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-04-17, 17:05   

Ja kupiłam Philipsa rok temu, którego teraz znaleźć nie mogę... Kosztował ok. 300 zł, 700 wat, ręczny + dzbanek + dwa rozdrabniacze (większy i mniejszy) + dwa rodzaje noży. Ręcznego używam praktycznie codziennie, ale rozdrabniacze-pojemniki też się przydają, min. raz w tygodniu, do twardszych rzeczy, np. warzyw surowych. Poza tym jest świetny i da radę wszystkiemu, kruszy lud na luzie, nigdy się nawet nie rozgrzał. A teraz nadchodzi sezon lodów na bazie mrożonych bananów :D co mnie bardzo cieszy (w zamrażalce orzechowe i cytrynowych resztka...).
 
 
SZYNA 
hagalaz

Dołączyła: 04 Paź 2011
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-09-24, 15:20   

z perspektywy dwóch lat jednak nie polecam Zelmera Nero 490.20 :-x używam go co prawda codziennie ale tworzywo, z którego jest wykonany to słaba jego strona - już raz na gwarancji wymieniali mi trybiki a teraz kubek miksujący całkiem się rozpadł. Zaletą jest to, że łatwo dokupić części i nie są drogie :mryellow:
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
 
alken87 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 725
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Wysłany: 2013-12-04, 23:54   

mam problem z blenderem - śmierdzi mi. zawsze dokładnie go myję i nawet wyłubuję ew. resztki które wlazły pod uszczelkę i nagle zaczał śmierdzieć (koncówka w środku). zapach jest jakis taki octowo-winny, nie wiem co mi tam rośnie. probowałam juz moczyc we wrzątku, wlewałam tam olejek z drzewa herbacianego, nic nie pomaga. nie wiem za bardzo czy da się to jakos rozkręcić? hxxp://content.mixelectronics.pl/Produkty_Obrazki/blender-mpm-product-mbl-04-6620-100000-14325-M1-A.jpg to ten model.
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-12-05, 07:39   

Potrząśnij sprawdzając , czy nic nie chlupie, czy nie została "stara woda" pod uszczelką, możesz spróbować go dobrze wysuszyć, np. kładąc w pudełku z ryżem, albo w piekarniku na 80C , przez duższy czas...A potem myć bardziej tylko końcówkę blendującą a nie drugi koniec, ten gdzie się go dokręca...- tak miałam z Boschem, ale nie wiem czy to podobny przypadek...
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
alken87 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 725
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Wysłany: 2013-12-05, 18:59   

o, o piekarniku nie pomyślałam :) dzięki
 
 
tcioflove 


Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 119
Skąd: Bydgoszcz/ Limerick
Wysłany: 2014-02-21, 20:05   

Nie chcę zakładać nowego tematu więc odswieżam tutaj. A więc planuje kupić coś do mielenia. głównie chodzi mi o słonecznik, sezam, czy siemię, ale dobrze było też gdyby zmieliło orzechy, żeby dało radę robić pasty i np. ser wegański a szczytem marzeń byloby gdyby dało radę z np. soją na mąkę. O ciecierzycy to chyba nawet nie śmiem marzyć ;) Czy zwykła żyrafa poradzi sobie z tym? Czy może lepiej z kielichem? A może lepiej osobno- i żyrafę i kielich z większą mocą?

A może ktoś z Irlandii pomoże? Zamierzam znaleść coś w Argosie. Może ktoś ma coś właśnie stamtąd i może polecić? Albo nie polecić ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13