wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki o wychowywaniu psów
Autor Wiadomość
martabzym84

Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-10-23, 10:23   Książki o wychowywaniu psów

Zawsze podchodziłam sceptycznie do takiej literatury bo twierdziłam, że pies to nie dziecko i nie ma o przesadzać z jego wychowaniem. Jednak ostatnio zmieniłam zdanie. Kupiliśmy nowego pieska i mój mąż kupił książke o jego wychowaniu. Zasady tam opisane są bardzo proste ale jakże skuteczne. Naprawdę warto wcześniej przeczytać jakąś fachową literaturę żeby móc się w pełni cieszyć z posiadania zwierzaka.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-23, 20:33   

Gratuluje przedmiotowego podejscia..wniosksujac z innego postu ,do kota rowniez..
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Bellis_perennis 
stokrotka polna


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 121
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-13, 10:55   

Pomijając kupowanie psów to chciałam polecić kilka książek:

Alexandra Horowitz "Świat oczami psa"
Pamela Dennison "Pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów"
Karen Pryor "Najpierw wytresuj kurczaka"

Biorąc pod uwagę, że większość ludzi nawet nie wie jak prawidłowo witać się z obcym psem to takie książki mogą być przydatne ;-)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2012-12-13, 11:03   

Bellis_perennis napisał/a:
Biorąc pod uwagę, że większość ludzi nawet nie wie jak prawidłowo witać się z obcym psem to takie książki mogą być przydatne ;-)
A jak należy? Jak nie warczy to daję powąchać rękę :P Jeszcze mnie żaden nie ugryzł, choć raz na rok któryś wydaje z siebie jazgot niespodziewanie :P Swoją droga mądrzy to ludzie, którzy takie pieski przywiązują przed sklepem bez kagańca - ugryzie czyjeś dziecko i będzie afera w TVN24...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-12-13, 11:10   

Bardzo polecam:
hxxp://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=3873
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
Bellis_perennis 
stokrotka polna


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 121
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-13, 11:10   

A mój Lily by Cię ugryzł :mryellow: ;) żarcik ;)
Dobra może inaczej, niektórzy ludzie znają zasady ale ich nie stosują ;)
Najpierw trzeba dać się powąchać, potem coś powiedzieć do psa a później pogłaskać, najlepiej gdzieś za uchem, po szyi.
Jakiś czas temu pewna panienka nie pytając czy może pogłaskać podbiegła do mojego kundlusa z wyszczerzonymi zębami "jaki śliczny piesek" a on na to skok, jazgot, wściekłość niesamowita. Już nie był dla niej ślicznym, małym psiakiem :mryellow:
Cytat:
Swoją droga mądrzy to ludzie, którzy takie pieski przywiązują przed sklepem bez kagańca - ugryzie czyjeś dziecko i będzie afera w TVN24...

A jak rasowy to może nawet ktoś ukraść i do pseudohodowli albo na sprzedaż za 300zł :-/
Ostatnio zmieniony przez Bellis_perennis 2012-12-13, 11:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2012-12-13, 11:14   

Bellis_perennis napisał/a:
Najpierw trzeba dać się powąchać, potem coś powiedzieć do psa a później pogłaskać, najlepiej gdzieś za uchem, po szyi.
No ja raczej nie startuję do psa tak z zaskoczenia, bo wiem, że się może zdenerwować ;) Chyba że to pies się na mnie rzuca i liże :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Bellis_perennis 
stokrotka polna


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 121
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-13, 11:19   

Lily napisał/a:
Bellis_perennis napisał/a:
Najpierw trzeba dać się powąchać, potem coś powiedzieć do psa a później pogłaskać, najlepiej gdzieś za uchem, po szyi.
No ja raczej nie startuję do psa tak z zaskoczenia, bo wiem, że się może zdenerwować ;) Chyba że to pies się na mnie rzuca i liże :)

Są i takie zaczepialskie, one zabijają miłością, szczególnie te duże w deszczowe dni ;)
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2015-12-16, 17:41   

Ktos moglby polecic cos o Rottweilerach? Ktos posiada badz posiadal takiego pieska?
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
malva 
vegan warrior


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 27 Gru 2007
Posty: 1445
Wysłany: 2015-12-16, 20:09   

Z psem witamy się tak, że patrzymy jak na nas reaguje :) I się dostosowujemy, to jest prawidłowe powitanie . Najbardziej nieinwazyjne jest głaskanie tak troochę niżej pyszczka, ale to tylko po upewnieniu się, że pies ma pozytywny stosunek do nas. Psy wcale nie są aż takimi fanami głaskania ;) . W psim języku bardzo uprzejmą reakcja jest udawanie że się nie widzi współbrata, więc jak psiak jest wystraszony to się nie gapimy nie gadamy i czekamy aż sam przyjdzie. Albo i nie przyjdzie, MA DO TEGO PRAWO.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2015-12-16, 21:19   

malva napisał/a:
Z psem witamy się tak, że patrzymy jak na nas reaguje :)
Tylko że to jest rada dla ludzi, którzy coś tam wiedzą o psach, mieli z nimi do czynienia. A jak ktoś nigdy nie miał kontaktu z psem? To wtedy chyba potrzebuje żywego przewodnika, bo nie potrafi wyczuć, co zamierza pies... Pamiętam, jak do kogoś mówiłam, że widzę po minie psa, że czegoś tam chce czy nie chce i ten ktoś mi nie wierzył, że pies ma w ogóle jakąś zmienność mimiki (czy w ogóle mowy ciała). No i jak z kimś takim gadać? :) Ktoś, kto ma psa, wie, że pies różne rzeczy potrafi powiedzieć :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Cyra 

Dołączyła: 30 Lis 2015
Posty: 12
Wysłany: 2015-12-16, 22:44   

Warto czasem coś poczytać albo obejrzeć, nawet jeżeli ma się psy od dłuższego czasu. Mój pies nie ufa obcym i kiedy ktoś nas odwiedza, reaguje szczekaniem. Przez pewien czas myślałam, że robię dobrze, starając się go uspokoić głaskaniem i gadaniem do niego. Później dowiedziałam się, że on odbiera to jako wiadomość, że robi dobrze :-/
_________________
Cyra
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2015-12-17, 10:46   

Cyra napisał/a:
Mój pies nie ufa obcym i kiedy ktoś nas odwiedza, reaguje szczekaniem.
Tzn., że uważa, że jest gospodarzem domu. I wita przybyszów oraz broni terytorium. Chyba :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
malva 
vegan warrior


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 27 Gru 2007
Posty: 1445
Wysłany: 2015-12-18, 17:50   

Lily napisał/a:
malva napisał/a:
Z psem witamy się tak, że patrzymy jak na nas reaguje :)
Tylko że to jest rada dla ludzi, którzy coś tam wiedzą o psach, mieli z nimi do czynienia. A jak ktoś nigdy nie miał kontaktu z psem? To wtedy chyba potrzebuje żywego przewodnika, bo nie potrafi wyczuć, co zamierza pies...

Dokładnie, gdy ktoś nie wie o co chodzi to lepiej żeby słuchał instrukcji opiekuna psa albo z psem się nie kontaktował.
Bardzo dobrze to ujęłaś Lily!
 
 
Cyra 

Dołączyła: 30 Lis 2015
Posty: 12
Wysłany: 2015-12-19, 01:56   

Lily napisał/a:
Cyra napisał/a:
Mój pies nie ufa obcym i kiedy ktoś nas odwiedza, reaguje szczekaniem.
Tzn., że uważa, że jest gospodarzem domu. I wita przybyszów oraz broni terytorium. Chyba :)

Szczekanie chyba powinno się skończyć w momencie, gdy właściciele zostali powiadomieni o "zagrożeniu". A tu nie dość, że się nie kończyło, to jeszcze istniało ryzyko, że na szczekaniu się nie skończy :) Na szczęście trochę nad tym popracowaliśmy i jest lepiej.
_________________
Cyra
 
 
Karo25 

Dołączyła: 18 Sty 2018
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-18, 10:36   

Podstawowa lektura przed kupnem psa - "Sygnały Uspakajające". Dostępna nawet w pdfie: hxxps://docer.pl/doc/xv0nv
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14