wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przyjęcie urodzinowe dla szkolnych kolegów w domu(!) help
Autor Wiadomość
 
Berserk fan


Pomogła: 90 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6991
Wysłany: 2012-11-02, 20:11   przyjęcie urodzinowe dla szkolnych kolegów w domu(!) help

podzielcie się doświadczeniem. Pierwszy raz w tym roku przyjdzie mi zrobić przyjęcie urodzinowe Jagody, na którym będą same dzieciaki z Jej klasy. Mam kilka pomysłów na zabawy
ale chciała bym abyście z doświadczenia napisali jak takie przyjęcia wyglądały u Was, ile mniej więcej osób zapraszaliście i może jakieś sprawdzone patenty macie?

Jaga jest teraz w 2 klasie.
_________________
Jag 2004; Lefo 2008; Dobr 2012
 
 
malva 
vegan warrior


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 27 Gru 2007
Posty: 1445
Wysłany: 2012-11-02, 23:17   

10 dzieci maks- więcej absolutnie nie -ale warto zaprosić niejako ciut nadprogramową liczbę dzieci bo często się wykruszają ( nigdy do córki nie przyszły wszystkie zaproszone dzieci)
najpierw torcik i chóralne śpiewanie sto lat plus zdmuchiwanie świeczki- to wprowadza urodzinową atmosferę i jednocześnie jest sygnałem do oficjalnego rozpoczęcia przyjęcia ;) duzo napojów do picia i ja stawiałam na stole zimne napoje ,,pytałam się kto chce herbatke -zwykle nikt nie chciał ;)
jak już wszyscy zjedli to albo proponowałam jakas grę ,albo nie wkraczałam do akcji- często dzieci po prostu siedziały gadały i się wygłupiały- potem były bardzo zadowolone z czasu jaki spędziły
nie trzeba koniecznie im czegoś organizować
myśmy przygotowywały listę zabaw..zwykle z tej listy byla zrealizowana jedna zabawa ,albo żadna
a urodziny wychodziły rewelacyjnie
około 18 zamawiałąm pizze dla wszystkich
a potem do domku :)
 
 
agus 


Pomogła: 44 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1050
Skąd: Biała Podl./So'ton
Wysłany: 2012-11-03, 10:24   

U nas bywało tak: 5-7 ulubionych koleżanek (lub mniej), bufet z przekąskami i napojami na stole, tort i świeczki, potem muzyka z youtube (dzieci wybierają sobie) i rozkręcenie imprezy. Organizowałam konkursy z nagrodami, ale nie bardzo pamiętam już, co było przedmiotem konkursów - tu można poszperać w necie... Dziewczyny lubiły śpiewać sobie karaoke (znów youtube okazuje się użyteczne) i tańczyć przy tym. Innym razem było wyciąganie ciuchów z szafy, przebieranie się, malowanie i pokaz ekstrawaganckiej mody przede mną.
Raz zamawiałam też pizzę, w pozostałych latach menu było domowe.
Któregoś roku koleżanki i koledzy zrobili Adzie spontaniczne urodziny na łączce przy community center, każdy przyniósł coś do jedzenia i picia, i było chyba bardzo sympatycznie, bo wróciła zachwycona.
 
 
jarzynajarzyna 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 11 Sie 2010
Posty: 2549
Wysłany: 2012-11-03, 11:18   

ań napisał/a:
ile mniej więcej osób zapraszaliście

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
o rany, na moje 8 urodziny bodajże zaprosiliśmy ze starymi całą klasę, ponad 20 typa - jakaś taka moda wtedy była :mrgreen: zdemolowali mieszkanie - rozwalili tapczan typu narożnik, urwali karnisz, masaaaaakra :mryellow: jeden koleś obraził się i schował za szafką na buty i wszyscy pół urodzin namawiali go, żeby wylazł :lol: w końcu zdecydował się wyjść, jak urodziny się skończyły i większość gości poszła do chaty. po kilkoro dzieci rodzice się nie zgłosili wcale i ojciec musiał łazić po całej dzielnicy i rozprowadzać ich ]:->
ja bym chyba nie była taka odważna, żeby zaprosić aż tak szerokie grono ]:-> ]:-> ]:->
 
 
 
Berserk fan


Pomogła: 90 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6991
Wysłany: 2012-11-03, 13:01   

jarzynajarzyna, niezła opowieść z krypty ;)

ja myślę o tak 8-10 osób max. Więcej się nie zmieści w chacie
_________________
Jag 2004; Lefo 2008; Dobr 2012
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2012-11-03, 15:49   

: u nas zazwyczaj 10 osób zapraszanych, wraz z jubilatką bywa 8 czy 12. Jedzeniowo: tort, sałatka owocowa, kulki z kaszy jaglanej, popcorn, jakieś chrupki do picia woda, soki (u mnie zawsze w dzbanku jakaś herbata owocowa więc jak dziecko chętne to zgłasza i dostaje) W tym roku jeśli dojdzie do skutku impreza planuję gofry i bitą śmietanę kokosową, dodatki w postaci owoców dziewczyny same wybiorą. Nie bardzo sprawdzały się u nas kanapki, garnek z zupą też mam zawsze w lodówce więc jak ktoś ma ochotę też poczęstuję (zazwyczaj wówczas pomidorowa bo najbardziej uniwersalna). Pizza u nas się nie sprawdza bo zdecydowanie królują słodkie rzeczy a dodatkowo na pizzę dziewczyny umawiają się niezależnie (czasem na podwórku, czasem w pizzerii dotychczas w asyście starszego rodzeństwa czy jakiegoś rodzica, który pomaga w zamówieniu). W naszym przypadku godziny spotkania 16/17 - 20/21 (zależnie czy w tygodniu, czy w weekend i jakie zajęcia dodatkowe). Nie bardzo sprawdzały się u nas kanapki, z koreczkami nie mam czasu i cierpliwości.
Odprowadzanie różnie czasem rodzice przyjdą ( przy okazji odbierają też tych, którzy w ich pobliżu/ bloku mieszkają) część dzieci z sąsiednich bloków więc blisko i bez przechodzenia przez ulicę to same wracają (u nas dzieci między podwórkowo biegają i nie ma tu problemów). W przypadku przejścia przez ulicę i ustaleniu z rodzicami, że nie mogą odebrać ja odprowadzam (przedszkolna przyjaciółka zawsze może zostać na noc).
Po pogaduchach, odśpiewaniu piosenki stosownej zazwyczaj dziewczyny same wymyślają sobie zabawy. Czasem tańczą, innym razem robią karaoke (mamy zestaw), wygłupiają się, gadają. Raczej już jako 8 latki zżyte ze sobą i dobrze się znające nie bardzo chcą mojej interwencji i sugerowania jak się bawić, i w co. Opcja lepienia z modeliny, proste origami też testowana. Dzieci nie zajmują jednego pomieszczenia, zazwyczaj oddaję im na ten czas 2 pokoje (stół z wystawieniem jedzenia też istotny element a mamy jeden), jedna z dziewczyn to mój ogon, chodzi za mną i gada.
Do szkoły Ada zamiast cukierków nosi różne gadżety i nimi częstuje, zamawiam z nadwyżką i wychodzący gość też dostaje (tu zostaje pula osobna żeby nie dublować tego co już było w szkole).
Sajgon do ogarnięcia zostaje więc stawiam na naczynia jednorazowe.
Jak będzie w tym roku jeszcze nie wiem. Z nami będzie babcia, może zainwestuje i zajęcia w glinie albo kino dla mniejszej ilości dzieci lub mniejszą liczebność gości.
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2012-11-03, 16:08   

, może zrobisz dla nich lepienie wisiorka z fimo? to by była niezła atrakcja, na pewno by zapamiętały (jakoś tak zakładam, że głównie dziewczynki będą, ale nawet jakby byli chłopacy, to chyba też mogą lepić?)
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
 
Berserk fan


Pomogła: 90 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6991
Wysłany: 2012-11-03, 16:31   

olgasza napisał/a:
, może zrobisz dla nich lepienie wisiorka z fimo? to by była niezła atrakcja, na pewno by zapamiętały (jakoś tak zakładam, że głównie dziewczynki będą, ale nawet jakby byli chłopacy, to chyba też mogą lepić?)
Olgasza, mam właśnie to w planie jako pamiątkę z urodzin :)
_________________
Jag 2004; Lefo 2008; Dobr 2012
 
 
Jabłania 

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Cze 2012
Posty: 1100
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-03, 17:53   

A może jakieś losy? ;) Można by wylosować np. albo śmieszne drobiazgi, albo jakieś zadanie do wykonania? :)
_________________
hxxp://www.zapytajpolozna.pl]

hxxp://www.zapytajpolozna.pl]
hxxp://www.zapytajpolozna.pl]
 
 
sanderrra 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 222
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-11-06, 13:41   

A może urodziny tematyczne? Np. bal księżniczek, indiańskie, pirackie, itp.? Czasem zdarza mi się takowe prowadzić i widzę, że fajnie się to sprawdza. Dzieci szybko "wkręcają" się w tematykę i mają przy tym niezłą zabawę.

A z takich "luźnych" zabaw polecam kalambury. Hasła można podawać w formie obrazkowej. I nie musi ich być dużo, bo po kilku próbach dzieciaki chętnie wymyślają własne :)
 
 
wegeciaczka

Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-11-20, 16:29   Re: przyjęcie urodzinowe dla szkolnych kolegów w domu(!) hel

Ja proponuję zabawę: "Co wiesz o solenizancie" :)
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2012-12-08, 16:14   

Ostatnio było przyjęcie urodzinowe u dziewczynki w rodzinie - zaprosiła 5 koleżanek, z czego 3 zostały na noc. Mama zapewniła im żarcie i muzyczkę, a reszta już działa się sama ;-)
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
alezy 

Dołączyła: 07 Sty 2014
Posty: 1
Skąd: newyok
Wysłany: 2014-01-07, 06:03   

238. można prosić? zrobię przelew z konta męża
_________________
hxxp://www.mybraindumps.net/HP2-K37.html
hxxp://www.u-bourgogne.fr/
hxxp://www.eccouncil.org/
hxxp://www.ucla.edu/
 
 
Wicia 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 448
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-11-25, 10:49   

Ań, może Ci się przyda. Urodziny, które robiłam moim dzieciakom opisałam na blogu. Za dużo osób mnie podpytywało więc się podzieliłam :)
www.urodzinywdomu.pl :mryellow:
_________________
www.kartonzabawek.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12