wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rodzinnie, oficjalnie wege.
Autor Wiadomość
Marchefka 


Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 52
Wysłany: 2012-11-29, 09:57   Rodzinnie, oficjalnie wege.

Z pewną taką nieśmiałością zakładam nowy wątek, bom świeża jeszcze na tym forum i nie chcę wyskakiwać przed szereg, ale wiem, że to jedyne w tym momencie miejsce, gdzie mogę liczyć na wsparcie, poparcie i podtrzymywanie na duchu w kwestii wegetarianizmu.
Otóż rodzinnie, całościowo, razem z mężem i latoroślą przedyskutowaliśmy temat : oficjalnie rzuciliśmy mięcho.
Dziecię szczęśliwe bo od dawna nas namawiało,my próbowaliśmy, ale z różnym skutkiem, tymczasem nie sprawdza się prowadzenie dwóch kuchni w jednym domu, postanowiliśmy skupić się na jednym i zupełnie nie wracać do przygotowywania ani jedzenia zwierząt.
Przed nami nauka, dużo czytam, strasznie podoba mi się idea weganizmu, ale to na razie kwestia fascynacji i pewnie prób. Rodzina dalsza jeszcze nie wie, oddalam ten moment, bo wiem, co będzie. W ich oczach i tak jesteśmy jacyś dziwni a jeszcze wegetarianizm dorzucimy,to już po nas, po dziecku i po wszystkim, pozamiatane, do domu wariatów;)
Naprawdę na samą myśl o tych rozmowach robi mi się słabo.
Kończąc wywód (mam nadzieję, że w dobrym miejscu go wpisałam) chciałam Was prosić o kilka dobrych myśli w swoją stronę, bo wsparcie mam czytając to forum. Bardzo się cieszę z tej decyzji, chciałam się nią z wami podzielić :-D
 
 
mada 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 501
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-11-29, 11:06   

Marchefka witaj serdecznie na forum. Jestem pełna podziwu, że rodzinnie podjeliście taką decyzję, ja przechodziłam na wege jako nastolatka i nałożyło się to na okres buntu, więc nikt nie traktował tego poważnie, na zasadzie "i tak jej niedługo przejdzie" :lol: Gdy urodziłam dziecko 10 lat pozniej, to rodzina już była przyzwyczajona i nie było to dla nich szokiem. Mam nadzieję, że Wasza rodzinka pozytywnie Was zaskoczy i spotkacie się z życzliwością.
_________________

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
 
Majanna 

Dołączyła: 25 Mar 2013
Posty: 10
Wysłany: 2013-03-27, 14:52   i jak wam idzie ?

Minęło pół roku od podjęcia Waszej decyzji o rozpoczęciu życia bez mięsa.Jak Wam się żyje ?
Trzymam kciuki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14