wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sterylizacja
Autor Wiadomość
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2012-12-14, 21:15   

gemi napisał/a:
Drugie m.in. dlatego, że widzę tutaj spore pole do nadużyć. Podany przykład p.Wioletty doskonale to obrazuje.
ja jeszcze tylko dodam, że historia ta wydarzyła się w kraju, w którym sterylizacja dobrowolna jest zakazana czyli na przykładzie p. Wiolety to raczej widać co się dzieje gdy zgadzamy na sytuację gdy sumienie lekarza rządzi czyimś życiem, dla mnie to też jest przykład tej samej mentalności. Heroizm cudzym kosztem, lekarz wie lepiej - więc nie usunie ciąży nastolatce mimo że to zgodne z prawem ale zadba o życie p. Wioletty i wysterylizuje ją.
Lily napisał/a:
Ja jestem raczej za legalnością sterylizacji, ale nie polecałabym jej osobom poniżej 40. roku życia na pewno, chyba że już mają kilkoro dzieci. Bo coś się może odwidzieć i nie będzie odwrotu.
z drugiej strony to ludzie nieustannie podejmują nieodwracalne decyzje i jakoś muszą z tym potem żyć
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-14, 21:44   

gosia z badylem napisał/a:
a po drugie mojej suce po sterylce siadł metabolizm i strasznie przytyła, więc powiązałam fakty i tyle :-P

no bo to byla kastracja,zwana mylnie sterylizacją;)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Poli 


Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 1315
Skąd: Dania
Wysłany: 2012-12-14, 22:52   

lilias napisał/a:
p.s. znałam kobietę po usunięciu "wszystkiego" z dolnych partii ciała i przeżyła w świetnej kondycji umysłowej i fizycznej przeszło osiemdziesiąt lat.

Moja babcia ma usunieta wszystko z "dolnych partii" i niedlugo juz zaliczy 80 , jedynie co ja wykancza to cukrzywa i kompikacje z nia zwiazane.

neina napisał/a:
A co do nadużyć/zmuszania, to dotyczy to najróżniejszych sytuacji, choćby seksu, który nie jest zakazany. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktoś kogoś zmuszał do sterylizacji tylko dlatego, że jest ona legalna.


Zgadza sie , u nas w polsce zaraz mowi sie o naduzywaniu itp, troche wyolbrzymiamy problemy , a z takim podejsciem to wszystko powinno byc zabronione.
I takze uwazam ze sterylizacje powinno sie proponwac kobietom z rodzin patologicznych gdzie juz 7 dzieci w domu dziecka czy uposledzonym umyslowo i w tym przypadku powinni decydowac rodzice.
Czy to nie jest parodia ze pozwalamy rodzic dzieci ludziom , ktorzy nie sa w stanie zapewnic podstawowej opieki tym dzieciom.

Przy okazji w dani jest sterylka legalna i nie slysze o naduzyciach z tego powodu, przewaznie sterylizuja sie faceci po 50.
_________________

 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-12-14, 23:07   

Poli napisał/a:
I takze uwazam ze sterylizacje powinno sie proponwac kobietom z rodzin patologicznych gdzie juz 7 dzieci w domu dziecka czy uposledzonym umyslowo i w tym przypadku powinni decydowac rodzice.


Proponować, ale nie robić to bez ich zgody i wiedzy...
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2012-12-14, 23:21   

Poli napisał/a:
Przy okazji w dani jest sterylka legalna i nie slysze o naduzyciach z tego powodu, przewaznie sterylizuja sie faceci po 50.
czemu akurat po 50? z ciekawości pytam
 
 
lilias 

Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 1013
Wysłany: 2012-12-15, 11:56   

majaja napisał/a:
...Heroizm cudzym kosztem, lekarz wie lepiej - więc nie usunie ciąży nastolatce mimo że to zgodne z prawem ale zadba o życie p. Wioletty i wysterylizuje ją.
Lily napisał/a:
Ja jestem raczej za legalnością sterylizacji, ale nie polecałabym jej osobom poniżej 40. roku życia na pewno, chyba że już mają kilkoro dzieci. Bo coś się może odwidzieć i nie będzie odwrotu.
z drugiej strony to ludzie nieustannie podejmują nieodwracalne decyzje i jakoś muszą z tym potem żyć


za "heroizm cudzym kosztem" uważam poprawianie swojego samopoczucia i podlizywanie się Panu Bogu (he, he jakby miał byc przekupny) szczególnym udręczeniem innych czujących, a nie ratowanie czyjegoś życia.

m.in. to uważam za "heroizm cudzym kosztem" :
hxxp://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12959647,Irlandia__zmarla__bo_odmowiono_jej_aborcji___Powiedzieli.html
hxxp://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,10564251,Dziwne_zabiegi_przy_legalnych_aborcjach.html

lekarz w sprawie Pani Wioletty też mógł umyć rączki. zszyć, wysłać do domciu i zapomnieć. wg postąpiłby nieetycznie, ale nikt nie mógłby mieć do niego/niej pretensji, bo odebrał poród i zszył fachowo.

wg mnie cała sprawa ze sterylizacją, czy nadmiernym ingerowaniem innych ludzi w nasze wybory dotyczy dramatycznego braku podstaw etycznych i to w stopniu przerażającym.
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-12-15, 13:11   

Całego wątku nie doczytałam, ale właśnie przypomniał mi o koleżance, która będąc po sterylizacji, zaszła w siódmą ciążę. Było to dla jej zdrowia i życia bardzo niebezpieczne, ale na szczęście cieszy się teraz zdrowym maluchem. Tak czy siak - widać, że metoda nie daje całkowitej pewności.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-12-15, 13:20   

No i jest spore ryzyko ciąży pozamacicznej (tzn. jajowodowej), jak już przyjdzie co do czego.

Nie ma chyba metody, która daje pewność całkowitą - chyba że "szklanka wody zamiast" ;-)

Tu jest fajna tabelka ze skutecznością:
hxxp://pl.wikipedia.org/wiki/Antykoncepcja#Skuteczno.C5.9B.C4.87
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
Poli 


Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 1315
Skąd: Dania
Wysłany: 2012-12-16, 21:57   

majaja napisał/a:
czemu akurat po 50? z ciekawości pytam


Powod jest prosty, juz nie moga pozwolic sobie na wpadke , uwazaja sie za starych, sa zmeczeni ;-)
_________________

 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-23, 20:38   

Siwik(ten od wazektomii) bedzie robil tez salpingotomie w Wawie! (nie trzeba spelniac zadnych warunkow),wreszcie jakis postep, nie trzeba jezdzic po Słowacjach czy Niemcach.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12