wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zupa z czerwonej soczewicy- Gonya
Autor Wiadomość
margot

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1321
Wysłany: 2007-06-03, 14:06   zupa z czerwonej soczewicy- Gonya

ZUPKA Z CZERWONEJ SOCZEWICY
O - zagotowac w garnku wode (wrzatek)
Z - wrzucic pokrojone ziemniaki, marchew, pietruszke (korzen), seler, dolac oliwe z oliwek (lub inna dobra)
M - dodac pokrojona w kostke cebule, pokrojonego drobno pora, lisc laurowy, kilka ziaren ziela ang., kawalek swiezego imbiru, suszonego majeranku, czabru, mozna tez dodac suszony lubczyk
W - lyzka rosolku wegetarianskiego lub troche soli, 2/3 szklanki czerwonej soczewicy (soczewice przedtem nalezy wyplukac, podprazyc chwile na suchej patelni), mozna dodac lyzke glonow HIJIKI (nie maja tak intensywnego zapachu morza)
Gotujemy.
D - mozna troche zaciagnac maka pszenna lub/i dodac posiekana natke pietruszki
O - dodac troche kurkumy lub slodkiej sproszkowanej papryki
Z - dodac troszke masla
M - troszke pieprzu, szczypta majeranku
W - mozna jeszcze doprawic sola lub sosem sojowym
 
 
muz 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 307
Skąd: inąd
Wysłany: 2007-06-05, 23:52   

mam pare pytan (wybaczcie jezeli wydadza Wam sie glupie ale na prawde mam baardzo male pojecie nt kuchni pieciu przemian).
dzis zrobilam na obiad ta zupke i byla pyszna, ale:
- czy istnieje jakis okreslony czas przerw pomiedzy wrzucaniem poszczegolnych grup skladnikow?
- czy to cos zmienia i jakos wplywa na jakosc tej potrawy jesli zakonczylam jej przygotowywanie na pierwszym W, do ktorego dodalam sos sojowy z ostatniego W?
- no i w ogole co mam zrobic jesli ne jadam masla, czy moge sobie tak o opuscic jeden etap?

bede wdzieczna za wszelkie odpowiedzi i jesli znacie, prrosilabym jeszcze o podanie jakichs wartosciowych tytulow zwiazanych z ta kuchnia.
 
 
margot

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1321
Wysłany: 2007-06-06, 13:38   

muz napisał/a:
- czy istnieje jakis okreslony czas przerw pomiedzy wrzucaniem poszczegolnych grup skladnikow?

ja Muz robię takie ok 2-3 min przerwy ,żeby dobrze się zagotowało i chwilke jeszcze
muz napisał/a:
czy to cos zmienia i jakos wplywa na jakosc tej potrawy jesli zakonczylam jej przygotowywanie na pierwszym W, do ktorego dodalam sos sojowy z ostatniego W?

To juz Gonya musi wytłumaczyć,chodzi o to że każda przemiana jest przyporząkowana
jakimsorganom człowieka i inaczej oddziałowuje zupka zakończona na ,,wodzie" inaczej na ,,ziemi",a przechodzenie przez cykl 2 razy wzmacnia siłe zupy ,ma więcej w sobie energi-Gonya pomocy !Nie wiem czy dobrze to wyjasniłam,ale ja laik ,ciagle się uczę
muz napisał/a:
- no i w ogole co mam zrobic jesli ne jadam masla, czy moge sobie tak o opuscic jeden etap?

dodać coś z ,,ziemi" np odrobinę słodu ,szczyptę mielonego kminku(rózne autorzy różnie klasyfikują produkty ,trzeba sobie coś wybrać i tego się trzymać lub polegac na swoim smaku)
Muż nie wiem czy pomogłam ,czy bardziej zagmatwałam

[ Dodano: 2007-06-06, 13:40 ]
ps Gonya może kurs gotowania wg pieciu przemian nam zrobisz na wegedzieciaku?Szkoda ,ze przepadło to z wege.dzieciak
 
 
muz 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 307
Skąd: inąd
Wysłany: 2007-06-06, 17:10   

dzieki wielkie margot, troche juz zakumalam, tylko widze ze bardzo duzo musze sie jeszcze nauczyc. musze pozytac na co wplywaja te przemiany i co do kazdej nalezy.


margot napisał/a:
ps Gonya może kurs gotowania wg pieciu przemian nam zrobisz na wegedzieciaku?Szkoda ,ze przepadło to z wege.dzieciak

oj taak, tez chetnie bym sie zalapala na taki kurs.
 
 
gonya 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 120
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2007-06-12, 10:19   

muz to nie jest wszystko takie bardzo skomplikowane, jest właśnie tak jak mówisz: jeśli kończysz gotowanie na "pierwszej" Wodzie dodając sos sojowy to OK. Zasada jest taka, że co prawda im więcej "kółek", obiegów tym potrawa jest bardziej energetyczna. Ale jeden obieg też jest w porządku :-D

I tak jak pisze margot, jeśli nie jadasz masła, możesz dodać coś innego z przemiany ziemi, np. jeszcze trochę oliwki lub troszkę słodu, kminku raczej nie bo to przemiana Metalu.

Jeśli jest zapotrzebowanie na mini kursik z podstawami Pięciu Przemian, to może w niedalekiej przyszłości uda mi się jakoś znaleźć na to czas i popisać cosik. :-)
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl]
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-14, 17:47   

rozmowa o 5 przemianach przeniesiona:
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=8932#8932

niestety nie ma działu ezoterycznego czy innego tego typu, to przeniosłam do rozmów ogólnych, bowiem 5 przemian to nie kuchnia, to życia. gotowanie jest tylko jednym z aspektów:)

w razie reklamacji piszcie :)
 
 
Tusia 


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 557
Skąd: Czę100chowa
Wysłany: 2007-08-02, 22:03   

Pyszna zupka :D mniam mniam, szybko sie robi a ile radości potem :D
_________________
hxxp://www.forumveg.webd.pl]
 
 
 
Cytrynka 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 962
Skąd: Olympia, USA
Wysłany: 2007-11-21, 14:39   

Zupa przepyszna. Najlepsza zupa z soczewicy jaką kiedykolwiek jadłam.
 
 
eenia 
mama Franka i Mii


Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 723
Skąd: Kraków/Zawoja
Wysłany: 2008-01-25, 15:28   

Dołączam do fanów tej zupy
_________________
Franek 16.06.2004
Mia 10.06.2006
-----------------------
www.kaniewscy.blogspot.com
 
 
 
Flippi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 401
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-03-14, 23:48   

Zupka jest genialna, od dawna ją jadamy dzięki Gonyi :-) A ostatnio podałam przepis teściowej - podobno też wyszła smaczna.
_________________
---------------------------
Mój blog
www.prawdziwy.blox.pl

hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2009-03-29, 15:24   

Dzis ugotowalam i...juz sie skonczyla :-|
Byla przepyszna! :-D
Bardzo dziekuje za ten wspanialy przepis :-D
 
 
 
lilias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-17, 10:42   

Zupka-sama przyjemność :mryellow: Mój mąż się oblizywał po tym żarełku:-P
 
 
agaB 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 20 Gru 2008
Posty: 767
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-25, 23:11   

Ja też potwierdzam, że zupka u nas w domu wyszła super. była bardzo, bardzo smaczna
i szybko znikła nam z talerzy :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12