wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Słoiczki, słoiczki...
Autor Wiadomość
Yami 

Dołączyła: 04 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-04, 09:52   Słoiczki, słoiczki...

Hej,

witam wszystkich serdecznie, bo to mój pierwszy post na Forum :) Jestem mamą Kasi, która ma obecnie 5 miesięcy i podobnie jak mamusia jest wegetarianką ;)
Ponieważ rozszerzamy naszej Kasi dietę, obserwuję ostatnio jakiego rodzaju słoiczki są dostępne w sklepach (wiadomo, że nie zawsze jest możliwość aby ugotować coś samemu). I o ile w pierwszych momentach wprowadzania jedzonka nie ma problemu, bo i tak są to zwykle warzywka i owoce, o tyle później... No właśnie. I stąd moje pytanie - czy możecie polecić jakieś firmy, które robią słoiczkowe obiadki dla starszych dzieci (powyżej 6 miesiąca) nie zawierające mięsa?

Pozdrawiam!
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-04-04, 10:03   

Yami, nie ma tego wiele. Każdorazowo trzeba czytać skład. Pamiętam, że Hipp miał cudowną dynię z ziemniakami, a Gerber miał chyba zupkę jarzynową, ale głowy sobie uciąć nie dam. My stosowaliśmy tylko w sytuacjach awaryjnych, dzieci nie były fanami ;)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://anilanastudio.blogspot.com/
Ostatnio na blogu: Wszystko jest możliwe
"Trzeba wierzyć w człowieka, koleś"
 
 
 
czindirela


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 772
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-04, 21:23   

Akurat dzisiaj sprawdzałam tescowy asortyment słoiczków, bo skończył mi się zapas eko warzyw, no i jest tak jak kamma mówi, niestety. Jedyne co znalazłam to wyżej wspomniana dynię z ziemniakami, zupkę jarzynową (marchewka, pietruszka i coś tam jeszcze) też z Hippa. Była jeszcze jakaś zupka ale z selerem i szpinak z ziemniakami.
_________________
hxxp://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]

www.kosmicznameduza.pl
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2014-04-04, 21:37   

Hipp miał też chyba pomidorową.
Chyba jednak najlepiej gotować samemu, a słoiczki zostawić sobie na wyjazdy :-)
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-04-04, 22:01   

wydaje mi się, że jedyne bezmięsne słoiczki to te przeznaczone do podawania najwcześniejszego, czyli 4-6 miesięcy. Oraz "owoce" ;) .
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://anilanastudio.blogspot.com/
Ostatnio na blogu: Wszystko jest możliwe
"Trzeba wierzyć w człowieka, koleś"
 
 
 
mermezd 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Lip 2012
Posty: 1032
Skąd: Włcławek
Wysłany: 2014-04-04, 22:46   

Ja też raz zakupiłam w rosmanie z babydream bukiet warzyw z kaszą jaglaną.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Yami 

Dołączyła: 04 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-05, 14:02   

no ja właśnie Babydreamów jeszcze nie sprawdzałam, ale przeglądałam inne firmy i rzeczywiście głównie "początkowe" warzywka. Ale trafiłam na stronie Hipp na "nowości" i 3 obiadki bezmięsne! Po 5, po 7 i po 11 miesiącu: Delikatne warzywa ze słodkimi ziemniaczkami (w tym o ile dobrze pamiętam jest amarantus :) ), Bukiet warzyw z pełnoziarnistym Spaghetti oraz Domowe kluseczki w sosie warzywnym. Jak pisałam, reklamują to jako nowość i posiłki bezmięsne, alternatywę dla dań mięsnych :-> Więc moze coś się ruszyło w tej kwestii? ]:->
 
 
Albertyna 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 488
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-05, 21:00   

Yami napisał/a:
no ja właśnie Babydreamów jeszcze nie sprawdzałam, ale przeglądałam inne firmy i rzeczywiście głównie "początkowe" warzywka. Ale trafiłam na stronie Hipp na "nowości" i 3 obiadki bezmięsne! Po 5, po 7 i po 11 miesiącu: Delikatne warzywa ze słodkimi ziemniaczkami (w tym o ile dobrze pamiętam jest amarantus :) ), Bukiet warzyw z pełnoziarnistym Spaghetti oraz Domowe kluseczki w sosie warzywnym. Jak pisałam, reklamują to jako nowość i posiłki bezmięsne, alternatywę dla dań mięsnych :-> Więc moze coś się ruszyło w tej kwestii? ]:->

Ruszyło się i to bardzo.
Nigdy nie ukrywałam, że miałam słoiczki jako alternatywę, gdy Niunia odmawia zjedzenia tego co upichcę i widzę, ze pojawia się dużo nowych smaków, których nie było, gdy ja szukałam dla Niuni.
_________________
Doradca Noszenia ClauWi®
 
 
jaskrawa 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 21 Lip 2011
Posty: 2217
Skąd: Międzyborów
Wysłany: 2014-06-13, 22:50   

Fajny link tu wrzucam, kopiuję z Pędraków (tam go dodała lenka86r) - której zań wielkie dzięki - tak ostrzegawczo dla mam młodszych niemowląt:

hxxp://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3AOg2TruzRvAwJ%3Ablizejsiebieblog.wordpress.com%2F2014%2F05%2F16%2Fsloiczki-sloiczki-czyli-otworz-oczyud%2F+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&lr=lang_pl
_________________
hxxp://dzieciory.pl]dzieciory.pl - trochę niecenzuralny blog o dzieciorach
--
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
stephanie

Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 7
Wysłany: 2014-09-07, 22:04   

Yami napisał/a:
Ale trafiłam na stronie Hipp na "nowości" i 3 obiadki bezmięsne! Po 5, po 7 i po 11 miesiącu: Delikatne warzywa ze słodkimi ziemniaczkami (w tym o ile dobrze pamiętam jest amarantus :) ), Bukiet warzyw z pełnoziarnistym Spaghetti oraz Domowe kluseczki w sosie warzywnym. Jak pisałam, reklamują to jako nowość i posiłki bezmięsne, alternatywę dla dań mięsnych :-> Więc moze coś się ruszyło w tej kwestii? ]:->

Narobili mi tylko nadziei, że będę miała co dać małemu i już chciałam biec do sklepu... Szkoda tylko, że we dwóch z nich jest mleko, a w jednym są jajka :(
 
 
maryczary 
kocham życie


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 25 Sie 2008
Posty: 2167
Wysłany: 2014-09-08, 11:58   

jaskrawa napisał/a:
hxxp://webcache.googleuse...l=pl&lr=lang_pl
link nie działa :(
MartaJS napisał/a:
Chyba jednak najlepiej gotować samemu, a słoiczki zostawić sobie na wyjazdy
Przecież można zawsze gotować raz na dwa dni i wcale nie trzeba cudować. Można gorące włożyc do słoiczkó po koncentratach i nawet na 3 dzień dobre jak tak gorący zassie. I uważam, że taki starszy domowy lepszy niż ze sklepu ważny jeszcze przez 2 lata.
Wystarczy po 2-3 składniki na każdy obiad:
marchewka + kasza jaglana
marchewka + ryż
cukinia + marchewka
dynia + ziemniaki.
Albo nawet ziemniaki + posiekana natka pietruszki.

Do tego jakiś wartościowy olej, np. lniany.

Cokolwiek ma się w lodówce.

Ja się bałam rozszerzania diety, wydawało mi się to strasznie trudne, pracochłonne i nie do ogarnięcia. Ale w praktyce okazało się inaczej. Na szczęście.
Dla poszukujących weny polecam wątek: co dziś jadły niemowlaki.

Oczywiście słoiczki sklepowe się czasem przydają ale u wielu dzieci to podstawa diety :(

My niestety mamy problem bo N nigdy nie jada papek a większość słoiczków to zupki krem. N. tego nie lubi, takiej konsystencji.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Jabłania 

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Cze 2012
Posty: 1100
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-08, 17:29   

Ja tak sobie myślę, że czasowo szybciej jest zrobić samemu odpowiednie danie i np. zasłoiczkować do lodówki, jak radzi Maryczary , niż szukać po sklepach odpowiednich słoiczków ;) Nie znam się za bardzo na słoiczkowych daniach, ale z tego co się orientuje, to chyba nie są zbyt urozmaicone: jedno, dwa warzywa, czasem ryż? Mnie też rozszerzanie diety na początku wydawało się trudne, ale później odkryłam jaka to frajda ;)
Pozdrówka :)
_________________
hxxp://www.zapytajpolozna.pl]

hxxp://www.zapytajpolozna.pl]
hxxp://www.zapytajpolozna.pl]
 
 
jaskrawa 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 21 Lip 2011
Posty: 2217
Skąd: Międzyborów
Wysłany: 2014-09-09, 00:12   

maryczary napisał/a:
jaskrawa napisał/a:
hxxp://webcache.googleuse...l=pl&lr=lang_pl
link nie działa :(



O kurczę, szkoda. Pewnie wywalili artykuł pod naciskiem producentów... :( Cenzura w necie, niestety.
_________________
hxxp://dzieciory.pl]dzieciory.pl - trochę niecenzuralny blog o dzieciorach
--
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14