wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach w UE?
Autor Wiadomość
pałczi 


Dołączyła: 26 Gru 2012
Posty: 122
Skąd: Pzn
Wysłany: 2013-02-02, 19:18   Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach w UE?

hxxp://www.crueltyfreeinternational.org/en/a/EU-set-to-ban-animal-testing-for-cosmetics-forever

Cytat:
After over 20 years of campaigning, ethical beauty retailer The Body Shop and non-profit organisation Cruelty Free International are finally celebrating the end to animal testing for cosmetics in Europe with the anticipated announcement that the import and sale of animal tested cosmetic products and ingredients is to be banned in the EU on 11th March 2013.


Co o tym sądzicie? Zdziwiła mnie ta informacja - po pierwsze, trochę stoi w sprzeczności z tym, że od 2009 w UE nie można testować gotowych produktów, zupełnie się do tej "starszej" ustawy nie odnosi. No więc pogrzebałam trochę w starych informacjach prasowych i wychodzi na to, że tamta ustawa poza tym, że wspominała tylko o gotowych wyrobach, to jeszcze pozostawiała furtki części produktów, których zakaz testowania miał być wprowadzony właśnie w 2013 roku.
Co więcej, jest to strasznie duża reklama dla Body Shopu, należącego do koncernu L'oreal, który z "ethical beauty retailer" ma niewiele wspólnego.
Także z jednej strony sukces, z drugiej strony - gorzko i niejasno.

Ktoś tu się bardziej orientuje w tych prawnych kwestiach?
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-05, 09:46   Re: Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach w UE?

pałczi napisał/a:
hxxp://www.crueltyfreeinternational.org/en/a/EU-set-to-ban-animal-testing-for-cosmetics-forever

Cytat:
After over 20 years of campaigning, ethical beauty retailer The Body Shop and non-profit organisation Cruelty Free International are finally celebrating the end to animal testing for cosmetics in Europe with the anticipated announcement that the import and sale of animal tested cosmetic products and ingredients is to be banned in the EU on 11th March 2013.


Co o tym sądzicie? Zdziwiła mnie ta informacja - po pierwsze, trochę stoi w sprzeczności z tym, że od 2009 w UE nie można testować gotowych produktów, zupełnie się do tej "starszej" ustawy nie odnosi. No więc pogrzebałam trochę w starych informacjach prasowych i wychodzi na to, że tamta ustawa poza tym, że wspominała tylko o gotowych wyrobach, to jeszcze pozostawiała furtki części produktów, których zakaz testowania miał być wprowadzony właśnie w 2013 roku.
Co więcej, jest to strasznie duża reklama dla Body Shopu, należącego do koncernu L'oreal, który z "ethical beauty retailer" ma niewiele wspólnego.
Także z jednej strony sukces, z drugiej strony - gorzko i niejasno.

Ktoś tu się bardziej orientuje w tych prawnych kwestiach?

Tak jak piszesz,byly furtki dla 3 rodzajow testow.11.03.2003 weszla dyrektywa z 10 letnim max.czasem na rezygnacje takze z tych 3,niezaleznie od tego na ile zostana rozwiniete alternatywy.Oczywiscie 11.03.2013 z polek nie znikna testowane kosmetyki,chodzi o nowo wprowadzane produkty/skladniki.Chodza jeszcze sluchy o dazeniu do kolejnego przesuniecia tego terminu,ale nie wiem na ile to realne,biorac pod uwage wczesniejsze zastrzezenie,ze niezaleznie od alternatyw jest to data graniczna.
Co do BodyShopu-owszem,robi sobie reklame,poprzez zaangazowanie w ten temat,co jest zgrzytem,wiadomo ;-)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Bellis_perennis 
stokrotka polna


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 121
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-11, 17:22   

Alispo, masz może jakieś źródła? Bo ja już nic nie rozumiem... :-(
 
 
jagodzianka 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 03 Wrz 2011
Posty: 2731
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-02-11, 17:41   

Bellis_perennis napisał/a:
Alispo, masz może jakieś źródła? Bo ja już nic nie rozumiem... :-(

Właśnie. Co jak firma będzie chciała wprowadzić coś nowego i do nas i na rynek chiński? Będzie musiała z jednego zrezygnować?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-11, 18:17   

jagodzianka napisał/a:
Bellis_perennis napisał/a:
Alispo, masz może jakieś źródła? Bo ja już nic nie rozumiem... :-(

Właśnie. Co jak firma będzie chciała wprowadzić coś nowego i do nas i na rynek chiński? Będzie musiała z jednego zrezygnować?

Nie,zakaz dotyczy tylko UE. Na rynku chinskim i tak ich kosmetyki zostana z urzedu przetestowane(na zlecenie rządu,niekoniecznie z udziałem tych firm) tak jak jest i teraz.To juz nie musi zalezec od polityki danych firm,są firmy "nietestujące" ,których kosmetyki w Chinach są testowane bo takie jest prawo,np.
Avon
Coty
Estee Lauder
L'Occitane
Yves Rocher
Oriflame

Tu o obecnych zmianach:


hxxp://ec.europa.eu/consumers/sectors/cosmetics/animal-testing/index_en.htm]hxxp://ec.europa.eu/consumers/sectors/cosmetics/animal-testing/index_en.htm
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13