wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lekarz prowadzący ciążę
Autor Wiadomość
zojanka 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 01 Mar 2014
Posty: 570
Skąd: Toruń
Wysłany: 2015-02-19, 16:03   

grrr...napisałam długą odpowiedź i się nie wysłała, bo mnie wylogowało -_-' Anyway...
Fassolka, jeżeli chcesz dalej chodzić do tego lekarza, to oczywiście Twój wybór, ale jeżeli robisz to ze względu na TŻ - to akurat facet, z całym szacunkiem, o ginekologach pojęcia nie ma, już lepiej zapytać jakąś koleżankę. Jeśli chcesz znaleźć innego lekarza, to niezależnie od tego co mówi TŻ, szukasz innego lekarza - bo to twoja ciąża i twoje zdrowie. Co z tego, że lekarz jest miły i ma dobrze wyposażony gabinet, skoro jest niekompetentny - jeśli, odpukać, zadzieje się coś złego, to zwali na dietę czy za długi spacer, zamiast szukać prawdziwej przyczyny. W zdrowej ciąży ruch jest wskazany - zapobiega obrzękom, żylakom, a odpowiednie ćwiczenia przygotowują organizm do porodu - Ty nawet nie będziesz mogła się swojego lekarza spytać, kiedy możesz dane ćwiczenia zacząć, bo jest im z gruntu przeciwny. Też chodziłam do lekarza, który przyjmował w odnowionym i dobrze wyposażonym gabinecie, był miły (do czasu), a jak przyszło co do czego - nie zauważył istotnych symptomów, niebezpiecznych dla mojej ciąży. Ciążę uratowała mi babka, która w gabinecie nawet dobrego USG nie ma (w razie potrzeby daje skierowanie), za to zna się na rzeczy. Więc ładny gabinet i dobra gadka to nie wszystko - ginekolog powinien jeszcze znać się na swoim fachu.
 
 
jaskrawa 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 21 Lip 2011
Posty: 2217
Skąd: Międzyborów
Wysłany: 2015-02-19, 16:11   

zojanka napisał/a:
Fassolka napisał/a:
zojanka a co to za książka, może uda mi się ją znaleźć do kupienia, żebyś nie musiała tracić czasu na robienie zdjęć:)

Poradnik dla zielonych rodziców, autorstwa (wstyd przyznać) Reni Jusis i Magdy Targosz, chyba jakiejś celebrytki tvnu, bo jest logo tvnu na okładce. Początkowo się zraziłam takim autorstwem, ale uznałam że skoro i tak idę do biblioteki i mogę za darmo pożyczyć, to czemu by nie


Ej, kurczę, spoko, że książka fajna i może trochę nie na temat, ale zapytam - dlaczego, skoro to książka autorstwa kogoś znanego, od razu ma być słaba? Nie znam pani Targosz, ale Reni Jusis to nie celebrytka, tylko piosenkarka. Czy fakt, ze śpiewa ma od razu czynić ją kiepską w kwestii pisania? Przecież ksiązki z poradami, ksiązki kucharskie i z wywiadami nie musza być pisane przez zawodowych pisarzy... Zresztą, kto to w ogóle jest zawodowy pisarz? Ja akurat lubię Reni Jusis, mam nawet jej płytę :D (przez przypadek trochę, ale mam). Z tego co wiem, celebrytką trochę przez przypadek została - bo cóż, JEST dość znana i pewnie chlapnęła coś o tym, że jest wege i ma wege dzieci (yy chyba). I przyszyto jej łatkę dyżurnej eko-mamuśki (za co musi przyjmowac na klatę masę hejtu od rozmaitych trolli). Więc chociaż tu jej nie dowalajmy :) bo to pozytywna postać, a nie żadna celebrytka :) .
To tak na marginesie:)
Przynajmniej nic mi nie wiadomo, żeby gadała jakieś głupoty w stylu - jesteśmy wege i jemy tylko ryby albo inne tego typu....
_________________
hxxp://dzieciory.pl]dzieciory.pl - trochę niecenzuralny blog o dzieciorach
--
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
kml 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 2181
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-02-19, 18:34   

Fassolka napisał/a:
Przed ciążą biegałam na dogtrekkingach, chodziłam na fitness, zumbe, a teraz czuję się totalnie uziemiona.

Jesli to wzystko robilas przed ciaza i wszytsko z fasolka jest ok, to nie musisz rezygnowac z kazdej aktywnosci. Ja chodzilam codzinennie na spacery, dlugo na pilates, w 5 miesiacy startowalam w zawodach agility z moim psem :lol: a do 8 trenowalam regularnie.
Natomiast na porod i moja wage nie mialo to zadnego pozytywnego wplywu ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
zojanka 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 01 Mar 2014
Posty: 570
Skąd: Toruń
Wysłany: 2015-02-21, 14:39   

jaskrawa napisał/a:

Ej, kurczę, spoko, że książka fajna i może trochę nie na temat, ale zapytam - dlaczego, skoro to książka autorstwa kogoś znanego, od razu ma być słaba? Nie znam pani Targosz, ale Reni Jusis to nie celebrytka, tylko piosenkarka.

Nie tyle słaba, co jak masz do wyboru książkę jakiegoś specjalisty z danej dziedziny i książkę celebrysty z danej dziedziny, to jednak ta pierwsza wydaje się bardziej wiarygodna - przynajmniej dla mnie, bo znam pare osób żyjących telewizją i ich bezkrytycyzm wobec tego, co pan w tv powiedział jest żenujący. Akurat w przypadku tej publikacji się nie sprawdziło, książka naprawdę niezła. Ma logo tvnu, nazwisko Reni Jusis pare razy mi się w nagłówkach w internecie rzuciło więc wywnioskowałam, że to jakaś ich gwiazda. Jak ktoś jest znaną piosenkarką o opowiada o swoim życiu w tv, to nie jest z automatu celebrytą?
 
 
jaskrawa 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 21 Lip 2011
Posty: 2217
Skąd: Międzyborów
Wysłany: 2015-02-23, 13:51   

No trochę tak, w sumie słowo celebryta ostatnio zyskało trochę pejoratywne znaczenie - w sensie - pustak znany z tego, że jest znany :D . przynajmniej ja mam takie wrażenie, dlatego jej bronię.

a celebryta w znaczeniu po prostu - ktoś znany w ogóle no to tak, taką celebrytką na pewno jest Reni Jusis.
no i racja z opozycją "celebryta się wymądrza nt żywienia a ekspert", rozumiem teraz Twoje obiekcje.
_________________
hxxp://dzieciory.pl]dzieciory.pl - trochę niecenzuralny blog o dzieciorach
--
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12