wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Butelki wielorazowe i termiczne
Autor Wiadomość
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2018-11-18, 23:07   Butelki wielorazowe i termiczne

Halo, jest tu jeszcze kto?


Segreguję śmiecie, chodzę na zakupy z plecakiem lub bawełnianą torbą - staram się być dobrym człowiekiem dla planety, bez fanatyzmu ale jednak.
Co zauważyłam: generuję spore ilości butelek plastikowych :oops: Czy do pracy, czy na trening zawsze kupuję mineralkę i tych butelek się robi...

Zaczęłam czytać o butelkach, intrygują mnie termiczne a szczególnie wizja popijania ciepłego rumianku cały dzień ;) Cena intryguje mniej, ale jak warto to się skuszę.

Chciałabym opinii prawdziwego człowieka który używa, a nie wyświechtanego opisu ze słowami kluczowymi prosto ze sklepu internetowego :)

Macie, używacie? Bo mnie z jednej strony martwi waga, z drugiej to, że stłukę, z trzeciej pojemność - w trakcie treningu wypijam jakieś 2 litry, czyżbym musiała do plecaka ładować 2 butelki? ;)

Warto, czy przepłacanie za gadżecik?
jak to się sprawdza?
 
 
agus 


Pomogła: 44 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1050
Skąd: Biała Podl./So'ton
Wysłany: 2018-11-19, 08:15   

Fatty, ja nie używam, ale moja córka ma kubek termiczny (w taki dają ci kawę/herbatę w niektórych sieciowkach), i na pewno nie trzyma ciepła cały dzień. Nie wiem, jak butelki?
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2018-11-19, 17:05   

Właśnie najbardziej zastanawiają mnie butelki i to niekoniecznie termiczne, tylko te szklane.
Serio, chciałabym produkować mniej plastiku ale butelki szklane wydają mi się w choler niepraktyczne np jeżeli chodzi o trening.
Załaduj do i tak wyładowanego plecaka 2 szklane butle z wodą i dzwoń sobie, dzwiganie przez pół miasta to akurat rozgrzewka. ;) A na siłce jak mi pieprznie to pozamiatam :P

Ta ekologia to ciężka ;)
 
 
eM 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Lip 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-19, 20:28   

Ja w te wakacje kupiłam sobie szklaną Retap. Tyle, że to nie termiczna (chyba). W porównaniu do plastiku trochę cięższa, ale ogólnie lżejsza niż normalne szklane butelki. Tylko, że ja mam 0,5 l, tzn. mam trzy różne, ale na co dzień używam i nosze 0,5 l.
Na te mozna pokrowce kupić lub wydziergać sobie samemu wtedy hałasu nie ma ;) Ciepłe napoje też można lać. No i tutaj też chyba chodzi o to, że masz butle (szklaną) i ją sobie po prostu napełniasz wodą gdzie chcesz, z kranu czy innego pitnego zbiornika :) Wtedy nie musisz nosić 2 l, tylko jedną większą i ją sobie napełniasz.

Ja ogólnie jestem zadowolona, ale trzeba się jednak trochę przyzwyczaić do szkła. Bo wiadomo plastik rzucisz gdzie popadnie i nie ma problemu.
_________________
A. 03.2017
M.I. 11.2020
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2018-11-20, 12:56   

Jesli chcialabys cos tylo na wode to polecam butelki miedziane. Sa lekkie a przy okazji poprawiaja jakosc wody. Ale one nadaja sie tylko na wode bo miedz w kontakcie z inymi plynami moze byc toksyczna.
 
 
arahja 


Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 1148
Skąd: brno
Wysłany: 2018-11-21, 22:20   

Noszę ze sobą litrową butelkę Nalgene i mam nadzieję, że wytrzyma wiele miesięcy takiego noszenia. Na bieżąco uzupełniam wodę (normalnie, z kranu), i sprawdza się w każdych warunkach. Ostatnio weszłam w posiadanie małej zgrabnej butelki bodaj z aluminium, też całkiem w porządku.
A i tak zdarza mi się zapomnieć i kupić plastik :oops:
_________________
hxxp://czeski-sen.blogspot.cz
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2018-11-25, 20:37   

Kupiłam bidon z trytanu, ale tylko 600 ml więc problem siłowniany jeszcze nie rozwiązany. Mam opory przed nieprzregotowaną wodą z kranu.


No i teraz pojemniki na żarcie mam zamiar kupić albo stalowe, albo bambusowe - robie research :)
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2018-11-25, 20:38   

Kupiłam bidon z trytanu, ale tylko 600 ml więc problem siłowniany jeszcze nie rozwiązany. Mam opory przed nieprzregotowaną wodą z kranu.


No i teraz pojemniki na żarcie mam zamiar kupić albo stalowe, albo bambusowe - robie research :)
 
 
eM 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Lip 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-26, 11:07   

Myślę, że woda z kranu lepsza niż z plastikowych butelek, a na pewno nie gorsza ;-)
_________________
A. 03.2017
M.I. 11.2020
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14