wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sok z pokrzywy firmy EkaMedica
Autor Wiadomość
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2013-04-17, 10:42   sok z pokrzywy firmy EkaMedica

Dzwoniłam dzisiaj do firmy EkaMedica w sprawie "soku" z pokrzywy. Na butelce jest napisane, że zaleca się do 50 ml dziennie, chciałam się zapytać ile zalecają dla kobiet w ciąży. Nie dostałam żadnej informacji - gdyż pani zaleciła skonsultować się w ten sprawie z lekarzem prowadzącym.. jakby ginekolodzy i położnicy byli na każdym kroku informowani o soku z pokrzywy i jego dobroczynnych właściwościach podnoszących poziom żelaza i hemoglobinę.. Ale nie o tym chciałam napisać. Pytam się potem skąd są pokrzywy, z których WYCISKAJĄ sok, dowiedziałam się, że dostają półprodukt - SUSZ, z którego robią sok. Zapytałam więc jak go robią, gdyż sok jest z roślin świeżych, nie suszonych. Pani mi nie odpowiedziała. Na butelce nie ma słowem wspomniane, że "sok" produkowany jest z suszu. Nie wiem czy to wywar, po prostu ugotowany susz z liści pokrzywy? Czy namoczone liście, a potem z nich wyciśnięty sok? Nie wiem.. trudno powiedzieć, ale wg mnie SOK to to nie jest. 500 ml "soku" z pokrzywy kosztuje ok 25 zł. Za tę cenę można kupić sobie bardzo dużo suszu z liści pokrzywy i samodzielnie zrobić napar..
Chciałam się tylko podzielić, jak mogą nas zrobić w "balona"... tym bardziej, że pokrzywa jest chwastem, rośnie sobie "za darmo", więc myślałam, że te 25 zł za 500 ml to za proces wytłaczania w dobrych wytłaczarkach.. no nic, myliłam się.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 14