wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witaminy
Autor Wiadomość
zorro 


Pomogła: 43 razy
Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 826
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-17, 17:44   Witaminy

Mam nadzieję, że nie zdublowałam, ale nie znalałam wątku, który traktowałby o tym. Podpowiedzcie, gdzie szukać preparatów witaminowych, które nie mają w swoim składzie chemii niepotrzebnej i składników z założenia niezdrowych. Tak jak większość (a może wszystkie) dostępne w standardowych aptekach. Pełno tam talku, benzoesanu, koszenili i podobnych. Powiedziano mi, ze Solgar tego nie ma. Coś jeszcze?
_________________
hxxp://znak-zorro-zo.blogspot.com/]ZORRO pisze - czytaj!
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2013-04-17, 21:10   

Ostatnio wyczytałam , ze stearynian magnezu jest odradzany, a wiele preparatów go zawiera, także Solgar (który poza tym jest bardzo polecany), natomiast podobno preparaty Viridian tego nie zawierają

Ale nie wiem co jest z tym stearynianem nie tak (nie chodziło o związek z wegetarianizmem tylko o zdrowotne aspekty)
 
 
zorro 


Pomogła: 43 razy
Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 826
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-21, 15:08   

Magnesium stearate is formed by adding a magnesium ion to stearic acid. The compound has lubricating properties, which is why it's often used in the making of supplements, as it allows the machinery to run faster and smoother, and prevents the pills or capsules from sticking to each other.
However, previous research has shown that stearic acid suppresses T cells--your natural killer cells--which are a key component of your immune systemi. According to that study, stearic acid causes the collapse of cell membrane integrity--an effect that was found to be time and dose dependent--which, ultimately, can destroy cell function.


hxxp://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/06/23/whole-food-supplement-dangers.aspx

Łatwo jest znaleźć "zdrowe witaminy" w UK, tu w Polsce tylko preparaty wysokonasycone niepotrzebną chemią. Niestety nie można kupić witamin via Amazon, a w Polsce lipa.
_________________
hxxp://znak-zorro-zo.blogspot.com/]ZORRO pisze - czytaj!
 
 
Monika_220 
Monika

Dołączyła: 02 Lip 2011
Posty: 6
Wysłany: 2013-04-21, 20:23   

Najlepiej jeść witaminy wraz z owocami i warzywami :) . Hmmm, ale one też mogą być z nawozami, metalami ciężkimi.
Najlepszym wyjściem byłoby samej uprawiać ekologiczne warzywa i owoce.
_________________
hxxp://www.abcmaluszka.pl/blog --> mój blog
hxxp://www.abcmaluszka.pl/poradnik-kulinarny.html --> mój darmowy poradnik kulinarny
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2013-04-21, 20:59   

zorro, jesli chcesz jakies witaminy moge wyslac.
 
 
 
zorro 


Pomogła: 43 razy
Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 826
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-22, 15:12   

zina, dzięki! Będę się odzywała! A Ty używasz? Masz w tej kwestii doświadczenie?
Dziecięce mnie szczególnie interesują, znalazłam kilka na Amazonie, ale nie wysyłaja do Polski leków. Mój syn wszedł w okres słabego jedzenia, związanego z okresem dojrzewania i obawiam się, że sprowadzi na siebie anemię.

A co do dorosłych, wiecie, czasem człowieka tak przygniecie, że nie wystarczy zdrowa żywność. Remont się należy. ;-)

Tymczasem kupiłam Solgar.
Dzielę się.

- SOLGAR /Cynk - 50 pastylek do ssania
Nie zawiera soli, drożdży, pszenicy, soi, glutenu ani produktów mlecznych. Wytwarzany bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych i barwiących.
Skład: cynk (23 mg), odparowany sok z trzciny cukrowej, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, substancja przeciwzbrylająca: roślinnny kwas stearynowy, dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu, naturalne aromaty (cytryna i limonka), kwas cytrynowy
- SOLGAR /Selen - 100 tabletek
Skład: Selen, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, fosforan dwuwapniowy, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu, guma celulozowa
- SOLGAR / WIT. B12 - 100 tabletek
Skład: Witamina B12 (kobalamina), substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, fosforan dwuwapniowy, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu, guma roślinna

I jeszcze NATURGREEN / Spirulina - 600 tabletek po 250 mg
100% natural organic
Skład: organiczna alga Arthrospira platensis
_________________
hxxp://znak-zorro-zo.blogspot.com/]ZORRO pisze - czytaj!
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2013-04-22, 21:07   

Szczerze mówiąc, to nadal nie rozumiem wątpliwości związanych ze stearynianem (i chyba także kwasem stearynowym?), co wy o tym sądzicie?

Właśnie z tego powodu zaczęłam się ostatnio zastanawiać nad Viridianem, bo do tej pory wybierałam coś tańszego, jako że Viridian jawi mi się jako jedna z najdroższych marek suplementowych (a z tych free from - chyba najdroższa?)
Ale może nie ma sensu popadać w przesadę z powodu tego stearynianiu?
 
 
zorro 


Pomogła: 43 razy
Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 826
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-29, 14:34   

Zapewne sensownie wytłumaczyłby to jedynie bio-chemik. Magnesium stearate/ Stearynian magnezu używany jest po to, żeby tabletki nie przyklejały się do produkujących je maszyn, czyli żeby cały proces zachodził szybciej, także żeby tabletki się do siebie nawzajem nie kleiły. Podobno tabletki pokryte dużą ilością sm wolniej rozpuszczają się, więc składniki zawarte w łykanych tabletkach mogą inaczej się wchłaniać (wolniej), albo z powodzeniem przechodzić przez układ trawienny prawie bez strawienia. Podobno tłuszcze, z których pozyskuje się stearynian zwykle pochodzą zwykle z dosyć ostro traktowanych pestycydami upraw. Ciekawy artykuł o zanieczyszczeniach w suplementach hxxp://www.nytimes.com/2010/05/26/health/policy/26herbal.html?_r=0]zamieścił "The New York Times". Ciekawie też hxxp://www.wellnessresources.com/health/articles/the_facts_on_magnesium_stearate/]piszą o sm tu. Chodzi nie o to, żeby go w ogóle nie używać, ale żeby używać z wiarygodnych źródeł i w niedużych ilościach. Nieduże ilości bywają niezbędne w procesie formowania witamin, duże wrzuca się po to, żeby szybciej chodziły maszyny, które produkują kapsułki.
_________________
hxxp://znak-zorro-zo.blogspot.com/]ZORRO pisze - czytaj!
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-29, 14:58   

an napisał/a:
Szczerze mówiąc, to nadal nie rozumiem wątpliwości związanych ze stearynianem (i chyba także kwasem stearynowym?), co wy o tym sądzicie?

Osobiscie nie widze logiki w tym,zeby bac sie takich drobiazgow,ktore nie maja prawa miec wplywu na organizm.ile jest np.tego ww.pestycydu w takiej pojedynczej tabletce?codziennie pewnie z miliona zrodel mamy ego wiecej nawet zywiac sie eko-zywnoscią.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
zorro 


Pomogła: 43 razy
Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 826
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-30, 19:04   

A na świecie się boją.
"W witaminach z apteki", czyli tych, które są na wyciągnięcie ręki często jest także talk.
_________________
hxxp://znak-zorro-zo.blogspot.com/]ZORRO pisze - czytaj!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12