wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
grill kontaktowy (do panini)
Autor Wiadomość
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-04-28, 00:22   grill kontaktowy (do panini)

Ma może ktoś taki toster-grill, co w nim można robić ściskane panini albo tortille?
Teraz widziałam w Tchibo, ale wielki i dość drogi, taki sam marki Severin jest na allegro, ciut tańszy. Dzisiaj podłaczałam w sklepie grilla kontaktowego marki HB, 1800wat, super szybko był nagrzany i się wydaje, ze do pieczywa z zawartością, to nie musi byc taki supergorący?
Ale tak sobie mysle, czy do warzyw i kanapek otrzeba takiej mocy, to nie steki w koncu czy ryby, nie ma żadnych "soków" które trzeba zamykać...Widziałam jeden taki co ma ceramiczne płyty a nie teflonowe...Grill Ceramiczny Turbo 2 w 1 Maxx Cuisine...Chyba lepiej ceramiczne niż teflonowe,nie?
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2013-04-28, 13:41   

My mamy coś takiego hxxp://www.groupon.pl/oferty/cala-polska/InPost/6482708 ( bez szatkownicy i noży płaciłam mniej niż 100 - facet likwidował hurtownię). Kupowałam na allegro. Na nas dwie wystarcza ale jak na wieś zabieram i żywię więcej osób daje radę i dzieć potrafi obsłużyć więc nie muszę przy nim stać. Jedno pudło i urządzenie z różnymi wariantami. No moc mogłoby mieć większą zwłaszcza przy gofrach wskazane ale w sumie od kilku lat działa, przeżywa podróże zatem ok.
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-04-29, 10:46   

Dzięki, Agnieszka - na wyjazdy rzeczywiście fajowa sprawa, wszystko w jednym :)
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2013-05-02, 21:52   

Mam taki:
hxxp://allegro.pl/grill-elektryczny-ceramiczny-maxx-cuisine-i3122004266.html
bardzo często go używam. Grilluję cukinię, bakłażana, pieczarki, cebulę, tortille, odgrzewam ziemniaki w plasterkach, pierogi, pizzę.
To jeden z bardziej udanych zakupów.
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-05-02, 22:34   

Dżo - o dzieki! Własnie też na niego się zapatruję na razie, ale na poprezentacyjny (chciałam 2 szt. dla mnie i dla domu u rodziców). A Ty masz ten 2000 wat czy ten 1500 wat - czy to w ogóle ma znaczenie dla "nie mięsa"? Chyba do pieczywa to nie musi być taka wysoka temp. bo nie zamyka żadnej krwi w daniu, nie? Super, z tym grillowaniem, ja właśnie patrzyłam ile kosztuje patelnia grillowa do indukcji-masakra, chciałam właśnie bez teflonu. A skoro mówisz, ze się sprawdza jako grill, to sie strasznie cieszę! Chyba się zdecyduję zatem, bo one ma dośc dużą (długą) powierzchnię, wchodzi długa buła na raz.
A mogę coś zapytać - czy on się domyka, np. aby da radę ścisnąć np 1,5 cm plaster bakłażana z dwu stron? Czy grillujesz na otwartym?
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2013-05-02, 23:21   

zou, domyka, jak najbardziej. Grilluję zawsze z zamkniętą pokrywą bo tak jest szybciej, choć np. cukinia wychodzi wówczas mało chrupiąca.
Mój ma moc 2000W, skala 8 stopniowa, na 8 nigdy niczego nie robiłam, ustawiam zawsze na około 4-5, więc ten o mniejszej mocy byłby na pewno dobry.
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-05-02, 23:39   

Dżo ! - wielkie dzieki, to zaraz licytuję, bo jest ostatni u tego sprzedawcy co ma opinie ok. Bardzo mi pomogłaś się zdecydować! Facio miał jedena sztukę 2000wat! (nówkę z wystawy z Niemiec). Inny wystawia te z 1500 wat, ale ma kiepskie opinie, ze towar poprezentcyjny jest używany mocno, więc też odradzam innym. Dziekuję Ci za poradę! Poużywamy ten grill, i najwyżej drugi kupimy za innym razem...
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-08-13, 19:11   

Hej, Chciałam się podzielić radością - dziś użyliśmy tego grilla kontaktowego z ceramiczną powłoką do zrobienia 10 dużych bakłażanów. Pokrojone w plastry 1,5 cm, i tylko pędzelkiem posmarowane oliwą - na maxa gorący grill i zaciskany od góry- wyszły pyszne, nie tłuste, nie rwały się a były świetnie upieczone,z paseczkami od grilla, skórka mięciutka...Do tego sól i czosnek no i chlebek litewski z jarmarku, oraz pieczone-opalane papryki, z karmelizowanym octem balsamicznym...Boskość, pełnia lata! Ten grill jest genialny!!!! Dżo raz jeszcze dzięki za rekomendację :)
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2013-08-13, 19:33   

Aja sobotnio wybieram się do Kutna ciekawa jestem co znajdę ale będę miała na uwadze bo mam dość wożenia za każdym razem części sprzętów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13