wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chipsy jarmużowe
Autor Wiadomość
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-03, 18:24   chipsy jarmużowe

jarmuż (miałam kilkanaście niedużych liści)
1/3 szklanki nerkowców
4 połówki suszonych pomidorów
1 łyżeczka ziół prowansalskich
woda

Namoczyłam nerkowce na 2 godziny. Jarmuż umyłam, odsączyłam wodę, obrałam z grubych gałązek (te zachowałam do gotowania bulionu), podzieliłam na nieduże kawałki. Wylałam wodę z nerkowców, przełożyłam do blendera, dodałam pomidory oraz zioła i zalałam wodą, tak żeby wszystko było przykryte. Zblendowałam. Polałam sosem jarmuż, a następnie wmasowałam sos, tak żeby każdy listek był pokryty sosem. Włożyłam do suszarki (43 stopnie). Po 8 godzinach wyjęłam przepyszne chipsy, chrupiące, kremowo pomidorowe w smaku. Nawet dziecku smakowały :-)
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-06-03, 18:35   

Brzmi to bossko: kremowe w smaku i chrupiace w konsystencji :) Ideał :)
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2013-06-03, 19:20   

gosia_w, myślisz, że ma to szansę wyjść w piekarniku? Czy tam raczej liście tylko zwiędną?
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-03, 19:49   

Robiłam chipsy jarmużowe w piekarniku, takie w oliwie i soli:
liście obrywam z gałązek, dzielę na niewielkie kawałki, myję, dokładne suszę (w wirówce do sałaty, potem jeszcze wycieram ściereczką), polewam oliwą (w tm przypadku cytrynową), lekko solę, krótko wmasowuję dłońmi oliwę i sól, kładę na blaszce do pieczenia wyłożonej papierem tak, żeby leżały pojedynczą warstwą. Piekę 10 minut w temp. 160 stopni, mieszam, piekę kolejne 5 minut w temperaturze 165 stopni (trzeba poeksperymentować z własnym piekarnikiem - u mnie sprawdziły się takie temperatury i taki czas, chipsy powinny być chrupiące, ale nie brązowe, bo wtedy stają się gorzkie).
Myślę, że można spróbować z tym sosem też do piekarnika, tylko może czas pieczenie być dłuższy.
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2013-06-03, 21:10   

gosia_w, dziękuję :D
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-06-04, 12:55   

A myślicie, że z czegoś innego niż jarmuż (którego na razie nie mam jak kupić, mimo, że otworzyły mi się oczy dopiero jak naczytałam jakie ma cenne wartości!) można zrobić? Pekińska? Włoska? Zwykła młoda kapusta? Ostatnio dostałam w Tesco gratis 2 siaty liści, które ludzie obrywali, biorąc kapuste a ja wzięłam te liście a Pani na kasie powiedziała, że to się nie liczy, bo to odpady i nie skasowała. Ale były twarde, nie wiem czy chipsy by z tego wyszły?
Kurcze nigdy nie jadłam takich chipsów trudno mi to sobie wyobrazić, dlatego pytam...- mam też na myśli te z wersji piekarnikowej....
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-04, 14:24   

Nie robiłam jeszcze ;-) z innej zieleniny. Tu hxxp://nouveauraw.com/raw-recipies/kale-chips/raw-garlic-kale-chips/ autorka bloga robiła ze szpinaku i była zadowolona z efektu.
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-06-04, 15:46   

O rety, wyglądają również pięknie! Zrobię takie, bo szpinaku u nas sporo teraz! Ale pieczone zrobię, nie raw na razie. Dziękuję!

Z kapusty to znalazłam np. cuś takiego:
hxxp://allysrawpassion.com/2013/02/25/day-105-tahini-savoy-cabbage-chips/

W googlach też się oświeciłam, ale sporo jest blogów z paleo, gdzie czipsy sa obok mięcha, więc tu nie wklejam..
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-19, 16:11   

Robiłam dziś chipsy (suszone, nie pieczone) i eksperymentalnie dorzuciłam kilka szpinakowych. Są pyszne. Bardzo delikatne. Następnym razem zrobię pół na pół :-)
 
 
monika343 
monika343

Dołączyła: 26 Mar 2012
Posty: 39
Wysłany: 2013-07-08, 10:47   

Witam. Przepraszam że tu piszę, ale nie wiem, gdzie należałoby zadać to pytanie. Bardzo bym prosiła o jakieś wskazówki, co zabrać ze sobą na cały dzień jadąc z dzecimi nad wodę, Jeżeli mogłabym prosić o jakieś wskazówki i może jakieś przepisy. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
_________________
monika
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-12, 15:28   

rady odnośnie pieczenia chipsów jarmużowych
hxxp://ohsheglows.com/2014/03/12/6-tips-for-flawless-kale-chips-all-dressed-kale-chips-recipe/
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-09-24, 14:11   

Czy ktoś robił chipsy z jarmużu podmrożonego? Czy to naturalnie pod śniegiem czy w lodówie?
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
serenatta 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Gru 2011
Posty: 90
Skąd: Dublin, Kętrzyn
Wysłany: 2014-10-21, 16:40   

jak sobie sprawię kiedyś suszarkę to ten przepis z sosem z nerkowców na pewno zrobię :) ale na razie chyba zazcznę od chipsów jarmużowych pieczonych, podobno to bardzo prosta sprawa :)
_________________
hxxps://www.facebook.com/pages/Renata-Ledzinska/281668668618411?ref=hl

hxxp://pierwszezabki.pl]
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-21, 17:46   

serenatta, myślę że można z sosem też upiec, tylko raczej w niezbyt wysokiej temp.
 
 
jodełka 

Dołączyła: 21 Paź 2014
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-10-22, 09:53   

Brzmi bardzo fajnie, tylko w piekarniku elektrycznym kosztowałoby majątek :) Ale zamówiłam wczoraj urządzenie wielofunkcyjne, które ma też suszarkę, więc pierwsze suszenie to będzie ten przepis ;)
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-22, 13:27   

Nie chodziło mi o suszenie w piekarniku, tylko upieczenie, tak żeby nie spalić, np. w 140stopniach.
 
 
jodełka 

Dołączyła: 21 Paź 2014
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-10-23, 14:14   

Aaa, to co innego ;) Mnie porujnowały suszone w piekarniku śliwki...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14