wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak rozmawiać z osobą chorą?
Autor Wiadomość
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2014-04-03, 10:12   

Fatty napisał/a:
W odpowiedzi napisałam, iż powinna pójść do hospicjum celem złapania dobrej persoektywy i zapytac jakiegoś bezwłosego pacjenta, jak się czuje bez tego co w życiu wszakże najważniejsze-bez włosów.
Od tej pory brak odzewu, obraziłam sobie koleżankę.

Wg mnie odpowiedziałaś super! Może to był właśnie ten otrzeźwiający kop, za którego kiedyś ci podziękuje? Nie czuj się z tym źle!!
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2014-04-03, 10:13   

Nie próbowałam.
Nawet nie wiem czy bym umiała - po tylu latach tego samego schematu, sama zaczynam się jeżyć gdy schodzi na ów temat i to przeszkadza.
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2014-04-03, 11:54   

Fatty..., to rzeczywiście taki trudny zaułek. Ale anwet jeśli Twoje rady nie przynoszą widzialnych efektów, cokolwiek...to i tak nie to jest ważne, a tylko to, że jesteś, w tej przyjaźni. Raz tak, raz tak...nikt nie jest doskonały, po żadnej ze stron...ani nie ma wiedzy doskonałej, ani nie czyni cudów za innych w ich "psychice', może masz oczekiwania, któe także Ciebie frustrują - chcesz pomóc a nie pomaga nic, z tego co robisz czy co radzimy... Po prostu bądź, i się nie zamartwiaj czy zrobiłaś dobrze czy źle. Gdy ktoś jest tak nieszcześliwy, to nie słyszy czasem sam siebie, albo słyszy, ale nie to co chciałby, wszystko mu stoi na drodze, ...wiem, że to wymaga cierpliwości, ale i tak najlepiej co można coś zrobić to chyba po prostu być i tyle. (Jak będziesz chciała abym tez to usuneła to mi napisz na priwa.)
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13