wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Automat do chleba
Autor Wiadomość
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2012-01-16, 21:52   

euri, piękny! I jeszcze aranżacja, wzruszyłam się :-)
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2012-01-16, 22:07   

euri, euri? Halo? No patrz.... nic nie słychać tutaj....
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
krop.pa 

Pomogła: 54 razy
Dołączyła: 05 Lip 2008
Posty: 1869
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-01-19, 11:34   

euridice, podasz przepis na ten swój chleb z maszyny? :-)
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-01-19, 11:37   

krop.pa napisał/a:
euridice, podasz przepis na ten swój chleb z maszyny?
podpisuje się pod prośbą. On drożdżowy jest? Ja bardzo chciałabym zeby mi ktoś dokładnie napisał jakw maszynie robi chleb na zakwasie. Ten zakwas ma byc suchy czy mokry? Póki co piekłam tam tylko drożdżowe chleby i ciasta.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-01-19, 11:51   

priya nie jestem wprawdzie euri, nie mam też żadnego przepisu na chleb na zakwasie, bo piekę go normalnie tzn. wszystko na oko. Ale pieczenie na zakwasie nie różni się od pieczenia na drożdżach, po prostu dajesz ze 3-4 łyżki zakwasu i już. :-> Mokrego, jak najbardziej. Jak nastawiam z przesunięciem czasowym, to lepiej, żeby zakwas nie stykał się z wodą - woda na dno, potem mąka, potem zakwas. Ja nie odkładam ciasta na następny chleb, tylko dorabiam sobie zakwas, dolewam wody i dosypuję mąki, bo często piekę w nocy (tak, zeby był gotów na 6 rano) i ciężko byłoby mi wstać, żeby troszkę ciasta odłożyć.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2012-01-19, 11:56   

tak nie ma temat zakwasu, ale powiem, że ostatnio zrobiłam owocowy chleb na soku grapefruitowym i wyszedł przeboski <3
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-01-19, 12:08   

gosia wrzuć gdzieś przepis na ten chleb. :-)
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-01-19, 12:13   

kofi, dzięki! Jak już będę mieć zakwas (bronka, uda się?, please, please!), to spróbuję, choć sceptyczna jestem bardzo bo w drożdżowym jak coś na oko robię to czasem nie wychodzi, cóż dopiero na zakwasie! Ale do odwaznych świat należy ;-)
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
mandy_bu 


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 30 Gru 2008
Posty: 1260
Wysłany: 2012-01-19, 12:45   

ostatnio próbuję upiec murzynka no i w zasadzie wychodzi mi tylko coś "na kształt", czyli czekoladowy zakalec, od biedy mogę mówić, że upiekłam brownie 8-) . . Jeśli macie sprawdzony przepis to wrzućcie.
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-01-20, 10:47   

O rany, skomplikowane! Ja robiąc chleb z maszyny cieszyłam się tym, ze nie muszę NIC poza wsypaniem WSZYSTKICH SKŁADNIKÓW JEDNOCZEŚNIE i naciśnęciem trzech przycisków. A co do chleba na zakwasie - zdaje się, że mogę też mieć problem, skoro on tak długo musi wyrastać. W mojej maszynie najdłuższy program trwa w całości - razem z mieszaniem - 5 godzin.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-01-20, 11:06   

Podpisuję się pod tym co napisała priya :-)
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-01-20, 11:16   

W mojej trwa 3,5 godziny i robię na zakwasie, po prostu ten zakwas daję taki lekko pracujący już, albo przesuwam w czasie pieczenie i zakwas - jak leży na wierzchu w maszynie te kilka godzin też się ruszy. No nie wiem, może ten mój chleb jakiś nieprawidłowo robiony jest, ale dobry mi wychodzi...
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-01-20, 11:24   

kofi, a napiszesz dokładnie, jak robisz chleb z automatu na zakwasie? Dajesz oprócz tego drożdże czy nic a nic?
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-01-20, 11:56   

O rany, dokładnie to nie umiem napisać, bo wszystko odmierzam niedokładnie i na oko.
Po prostu stosuję taki myk, że mam sobie cały czas zakwas w lodówce, za każdym razem jak piekę chleb i biorę trochę tego zakwasu, to zostawiam sobie gdzieś z połowę i dolewam do niego wody i dosypuję mąki (pszenna razowa i żytnia razowa) i zostawiam na 3-4 godziny na blacie kuchennym, a potem chowam do lodówy.
Na chleb nie mam jakiegoś przepisu: po prostu daję ze 300 ml wody i ok 600 gram mąki - jaką mam - zwykle razową pszenną i żytnią 720 (tej trochę mniej - ok 1/3), ze 2 łyżeczki soli, do tego 3-4 łyżki zakwasu - takie mocno czubate, pewnie koło szklanki wychodzi, jakby to zmierzyć. I - jeśli zakwas jest już "przepracowany" od razu mogę wstawiać na ten program "razowy" 3 godz. 40 min., a jeśli jest taki od razu po "dorobieniu" (często mi się tak zdarza), to zostawiam sobie z tym zakwasem w maszynie - takie niewymieszane i nastawiam przesunięcie czasowe - tak, że za 8 godzin np. się upiecze. Tzn. ta maszyna się wtedy włącza po 4 godzinach i 20 minutach i zaczyna mieszać i odbywa ten swój cykl. Ideałem byłoby wymieszanie i zostawienie na 6 godzin i dopiero pieczenie bez mieszania, ale takiej możliwości maszyna nie daje. Tzn. można sobie kombinować z mieszaniem, wyłączeniem maszyny i włączeniem za jakiś czas pieczenia, ale nie widzę potrzeby, tak jak robię, też wychodzi.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
krop.pa 

Pomogła: 54 razy
Dołączyła: 05 Lip 2008
Posty: 1869
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-01-20, 12:02   

euridice, dziękuję za przepis :-)
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-01-20, 13:56   

kofi, dzięki! dodałaś mi jednak nadziei ;-) U mnie można przesunąć pieczenie aż o 12 godzin, więc fajnie :-D Będę w takim razie próbować z tym chlebem na zakwasie z maszyny. Dzięki raz jeszcze!
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-01-20, 13:58   

Aha! Dobre z tym przesunięciem! Trzeba spróbować...
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2012-01-24, 11:28   

kofi napisał/a:
gosia wrzuć gdzieś przepis na ten chleb. :-)


rany, nie zauważyłam tego wpisu :oops:
już mam nowy patent na prościutki owocowy-cytrusowy:
na 750g proporcje wrzucę (jakby ktoś chcial na 900 to moge wpisac tez)
1 łyzka droższy (ja w maszynie tylko na suchych robie)
230g mąki pszennej 550
220g mąki żytniej 1150
1,5 łyżki soli
0,5 łyżki cukru
300 ml soku grapefruitowego
+dodaję skórki pomarańczowe,
a moje dziadostwa dodają czasem smiksowanego suszonego banana (ale mnie to nie przekonuje)
Ustawiam na ciemną skórkę
uproszczona wersja tamtego:)
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
biały lis 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2012
Posty: 236
Skąd: PRL
Wysłany: 2012-01-26, 12:06   

Ja zakupiłam maszynę w piatek tydzien temu, z radościa odebrałam pakę od kuriera, rozpakowałam nimym prezent od mikołaja. Z wielkim zapałem, przygotowałam składniki ahhh, włączyłam do prądu i okazało się ,że nie działa. Już myslałam ,że cos ze mną nie tak, kazało sie że ma uszkodzony termostat. Odesłałam i czekam na naprawę. Jak tylko wróci dam znac jak sprawuje się severin. A tymczasem mieszam zakwas ;]
_________________
hxxp://www.szipszop.pl/linijki_dzieciece.html]
hxxp://www.szipszop.pl/linijki_dzieciece.html]

hxxp://szelmostwa-lisa.blogspot.com/
 
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2012-01-30, 10:46   

Odpaliłam to cudo. Zrobiłam najpierw chleb wg przepisu z instrukcji, żeby zaznajomić się z maszyną. Nie przepadam za chlebem na drożdżach, w dodatku białym (wg przepisu to chleb razowy - 360g białej mąki, 180g ciemnej :-> ), ale trudno powiedzieć, żeby się nie udał. W każdym razie bardzo podoba mi się, że maszyna wszystko sama wyrabia i pilnuje wyrastania. Efekt pieczenia na zdjęciu. Obok - pasztet z dyniuchy.

IMG_6096.jpg
Plik ściągnięto 535 raz(y) 121,31 KB

_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-01-30, 19:59   

gosia dzięki, muszę popełnić, ciekawa jestem jak smakuje.
koko gratuluję - ja też w sumie zaczęłam od drożdżowego, czasem jak mam mało zakwasu, to robię drożdżowy, a czasem bułki (ale wtedy za dużo jemy). No i ciasto drożdżowe cudnie się w maszynie robi. W sobotę zrobiłam, pożarliśmy w tempie błyskawicznym - tzn. piekłam w piekarniku, bo z maszyny by wylazło, ale maszyna mieszała, potem przełożyłam na blachę.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2012-02-11, 00:05   

Siemka, gratuluję pomyślnych pierwszych wypieków z automatu!
Po etapie zapierania się i zapowietrzania, rozważeniu na za i przeciw różnych modeli i przemożeniu awersji do tych dziur w chlebach, podeszłam z "otwartym umysłem" do tematu... chlebopieczki :) (zaraz to inaczej brzmi, niż jakiś tam ..automat bezduszny :-P i nabyłam na all silvercresta (czyli w sumie no-name'a), poniżej 2 stówek.
Dopiero mi przyślą ale oświeciło mnie i uradowało, że te nowe automaty mają funkcje wyrabiania ciasta drożdzowego (bez pieczenia, tylko z podgrzewaniam) oraz ciasta makaronowo-pierogowego(bez podgrzewania), a od biedy zawsze można przełożyć już ciasto chlebowe i wypiec je w ładnym kształcie w piekarniku, po staremu...Zatem kupiłam i się raduję na nową erę w pieczeniu, wypiekaniu itd..., pierożkach, drożdzówkach itd...
A chlebuś na zakwasie to bez automatu - jutro... Zakwas "już" ma 2 tygodnie. Już nie mogę się doczekać :)
Acha a na all są pod nazwą drożdże lwowskie- duże paczki drożdży chlebowych, bo u naszych Przyjaciół na Wschodzie to bardzo popularne urządzenia domowe, te chlebopieczki, no i jest tańsza alternatywa dla Oetkera!
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-02-12, 09:38   

Pierwszy raz upiekłam w maszynie chleb na zakwasie. Całkiem nieźle wyszedł, tyle że ma okropnie twardą i popękaną skórkę. Jakieś pomysły dlaczego i jak to zmienić?
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2012-02-12, 10:19   

priya, może spojrzysz tu? hxxp://www.chlebpolski.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=102
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2012-02-12, 10:23   

kofi napisał/a:

gosia dzięki, muszę popełnić, ciekawa jestem jak smakuje.


proszę :) jeszcze dodam, że ostatnio zrobiłam taki na grape, ale z wiśniami kompotowymi i też wyszedł ok :)

koko, gratulacje! Ale mi narobiłaś smaka...
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,63 sekundy. Zapytań do SQL: 14