wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wyprawka dla dziecka do "Zerówki"?
Autor Wiadomość
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2013-07-30, 18:09   wyprawka dla dziecka do "Zerówki"?

Witam
Jak w temacie...czyli co trzeba miec w zerówce szkolnej? Czy każda placówka zaleca co innego?Sugestie i rady mile widziane :mryellow:
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2013-07-30, 19:13   

Może tak być, że szkoła a nawet wychowawca ma sugestie. Jest strona www placówki? może jest jakaś informacja w/w temacie. W naszej szkole początek wyprawki wygląda jak niżej ale zazwyczaj w pierwszym dniu (rozpoczęcie roku) wychowawca informuje co jeszcze przydatne wg niego:
1. Piórnik: kredki ołówkowe( trójkątne grube), kredki świecowe, kredki pastele mokre, 2 ołówki (trójkątne), temperówka z pojemnikiem, gumka, flamastry

2. Nożyczki ( z uwzględnieniem prawo i leworęczności dziecka)

3. Klej w sztyfcie

4. Papier kolorowy format A3 i A4

5. Blok techniczny biały formatu A3, A4

6. Blok techniczny kolorowy formatu A3, A4

7. Teczka z gumką

8. Patyczki kolorowe do liczeni

9. Farby (do uzgodnienia z wychowawcą klasy), pędzelki, pojemnik na wodę, podkładka

10. Krepina kolorowa

11. Plastelina

+ worek na zmianę obuwa i obuwie (z białą podeszwą), dodatkowy zeszyt do korespondencji z nauczycielem, strój do wf, chusteczki jednorazowe.....
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2013-07-30, 19:48   

Jak przychodzą ludzie po wyprawki, to niektórzy też mają na listach ryzę papieru do ksero(pewnie zamiast bloków rysunkowych), czasami wychowawca życzy sobie farby/kredki określonych firm- w moich rejonach Bambino i Astra :P

Agnieszka napisał/a:
4. Papier kolorowy format A3 i A4


najczęściej dostępne są A5 i A4, jak ktoś chce kolorowe A3 to już musi wziać blok rysunkowy kolorowy.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2013-07-30, 20:02   

Zerówkę moje dziecko zaliczyło w przedszkolu i takiej listy nie było. Natomiast do klasy I kupowałam papier kolorowy w takich formatach jak wymieniła strona szkoły mojego dziecka (bywa także w Lidlu, czasem i tam uzupełniam zapasy ale w obecnej szkolnej ofercie nie ma). Prawdę mówiąc dokładnie nie wiem jak go zwą ale w okolicznych papierniczych/księgarskich zorientowani o co chodzi, do tego stopnia zorientowani, że nawet podręczniki wystarczy podać klasę, nr szkoły i wszelakie wątpliwości rozwiane:-)
Co do kredek masz rację - wychowawca klas I-III mojej córki preferował Bambino ;-) .
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2013-07-30, 20:42   

Agnieszka napisał/a:
w okolicznych papierniczych/księgarskich zorientowani o co chodzi, do tego stopnia zorientowani, że nawet podręczniki wystarczy podać klasę, nr szkoły i wszelakie wątpliwości rozwiane:-)


tak jest, też mam listy ze szkół ;) a w połowie sierpnia jak ktoś mi poda tytuł książki to ja mu z automatu wymiar potrzebnej nań okładki podam :lol:
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-07-31, 11:18   

Salamandra - a nie dostalas listy? Bo zazwyczaj na zebraniu porekrutacyjnym nauczyciele daja liste wyprawkowa.

Moge wymienic rzeczy, ktore ja pamietam z naszej wyprawki:
- ryza papieru do ksero,
- podstawowe przybory plastyczne (blok rysunkowy, techniczny - oba moga byc w formacie A4 i A3, farby plakatowe, kilka kolorow bibuly karbowanej, klej w sztyfcie, kubek na wode, pedzle roznej grubosci, papier kolorowy, moze byc tez blok z kolorowymi kartkami, plastelina, kredki olowkowe, swiecowe, nozyczki, ołowek, temperowka, gumka do mazania),
- zeszyt 16 kartkowy do korespondencji,
- teczka do przechowywania rysunkow i kart pracy (niektorzy nauczyciele chcieli segregator i koszulki),
- poduszka do siedzenia,
- stroj do gimnastyki,
- obuwie zmienne z jasna podeszwa,
- pudelko na przechowywanie wlasnie wyprawki (ale to czesto grupowo sie organizowalo, zeby te pudelka byly jednolite w miare).

U nas potrzebne tez byly chusteczki, reczniki paierowe i mydlo, ale to organizowalismy grupowo z kasy z pieniedzy klasowych.

Oczywiscie jakis plecaczek, sniadaniowka, bidon.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-07-31, 11:22   

Agnieszka napisał/a:
Co do kredek masz rację - wychowawca klas I-III mojej córki preferował Bambino ;-) .


U nas nigdy nie bylo konkretnych preferencji, w pierwszej klasie pani tylko poprosila, zeby kupic dlugopis zmazywalny i zasugerowala firme, ktora jest dobra i nam rzeczywiscie akurat dlugopis z tej firmy najlepiej sie sprawdza.

Ja polecam swiecowki wykrecane - one maja jednak dluzsza zywotnosc, bo te Bambino zbyt szybko sie lamia.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2013-07-31, 15:08   

nie było spotkania jak pytałam to Pani nic nie wiedziała możne w sierpniu coś będzie :-?
dziękuje za info dziewczyny
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12