wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak wytłumaczyć dlaczego nie jemy mięsa?
Autor Wiadomość
deviltya 

Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-08-29, 16:35   jak wytłumaczyć dlaczego nie jemy mięsa?

Hej, na tym forum jestem nowa.
Zarejestrowałam się tak o, bo ciekawi mnie tematyka, ale przypomniałam sobie przy okazji, że mam mały problem.

Chodzi o moją 2 letnią córkę, która chodzi do przedszkola już dobrą chwilę i ma dietę wegetariańską. Ale ponieważ jest ich tam tyko trójka, to moja córeczka dowiedziała się o mięsku to i owo, i już kilkakrotnie zdarzyło jej się ogłaszać, że "lubi mięsko". To nie problem bo ja wiem, że tam nie dostaje, ale ostatnio u mojej mamy na kolacji pojawił się tuńczyk w misce, koło papryk, pesto i bakłażana dla "chcących; i Lilka się zainteresowała. Zapytała, co to jest, dostała odpowiedź, że "ryba" i powiedziała z nadzieją, że "lubi rybę".
My oczywiście chwila konsternacji, po czym ja ruszyłam z wyjaśnieniem, że my nie jemy zwierząt etc. a Lila jakoś to przyjęła przywołując znany sobie fakt, że kotki jedzą ryby.

I cóż, mam dylemat jeśli chodzi o ten nasz rodzinny wegetarianizm. Obiecałam sobie (bowiem weg jestem ideowo, mój partner też) że jeśli Lilka będzie chciała w dziecięctwie jeść mięso to będzie mogła. Ale czy już? Czuję, że póki co to nie jest jej świadomy wybór w pełni ( a z drugiej strony jestem zwolenniczką BLW), i że jeśli jesteśmy wegetariańską rodziną to istnieje rodzaj przymusu: że TEGO nie jemy...
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-29, 17:17   

Witaj na forum:) Więcej na ten temat w dziale"Wśród jedzących inaczej",np.tu:
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=11763&postdays=0&postorder=asc&start=0
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12