wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rolki dla dziecka
Autor Wiadomość
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-10-09, 20:12   Rolki dla dziecka

Nie zauważyłam tematu rolkowego, zatem pozwolę sobie zapytać: na co nalezy zwrócic uwage przy zakupie pierwszych rolek dla dziecka (do nauki jazdy na nich)?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2013-10-13, 16:56   

renka: w sieci znajdziesz wiele porad np.:
hxxp://vitalia.pl/forum36,54743,0_Jakie-rolki-dla-poczatkujacych-porady.html
hxxp://bladeville.pl/news/post/jakie-wybrac-rolki-dla-dziecka
hxxp://www.rolki.net.pl/jak-wybrac-rolki/

pytanie ile chcesz /możesz przeznaczyć i czy to pierwszy kontakt rozpoznawczy czy jeździły i oswoiły oraz gdzie jeżdżą

Moje dziecko I rolki miało używane po koleżance. No name, marne ale w nich się nauczyła jeździć. Kolejne (rekreacyjne, regulowane z lepszymi kółkami bo stare pozdzierała) kupiłam w jednej z sieciówek - służą chyba 3 rok i kostka, asfalt, wyboisty chodnik ok. W zimie jeżeli nie jest pokryty lodem teren zadaszony też wyłazi z koleżankami. Jeździ często, dobrze a często i do szkoły jak za późno wyjdzie(szybciej jest)
Komplet ochraniaczy i kask mam więc jak coś tanio puszczę.
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-10-16, 14:03   

Agnieszka, ja mam do wydania max. 180 zl na rolki dla niej (to wygrana w pewnym konkuresie), ale nie wiem, czy na początek az takie kosztowne jej kupować.
Nigdy nie jezdzila na rolkach, zatem będą to jej pierwsze - do nauki.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2013-10-16, 21:47   

Renka,ja nie jestem specem,wiec nie chcialam sie wymadrzac,myslalam ze moze napisze ktos kto Sam jezdzi I sie zna :) jagoda ma rolki regulowane,bardzo fajna opcja bo starczaja na dluzej,I z porzadnymi kolkami (z takiego materialu bardziej jak guma niz plastik, no I z dobrymi lozyskami,lekko chodza I nie stawiaja takiego oporu jak twarde plastikowe. Koledzy z podworka ktorzy maja plastikowe kolka zazdroszcza jej bo na jej rolkach o wield lepiej sie jezdzi. Moze warto kupic takie z porzadnymi kolkami,a jakby ronja nie zlapala bakcyla,odsprzedac?
_________________

 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-17, 11:24   

renka -pytaj gosi z badylem,ona mocno rolkowa.
bodi ma racje odnosnie kółek-kauczuk a plastik-inna jakosc,chociaz ja na plastikach smigalam od poczatku,na pewno tansze chociaz.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2013-10-18, 11:30   

w tym roku udało mi się kupić nowe rolki w ciuchu - za Oskarowe dałam 20zł, za moje 35
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-10-18, 12:01   

dort napisał/a:
w tym roku udało mi się kupić nowe rolki w ciuchu - za Oskarowe dałam 20zł, za moje 35


Wiesz dort, ja niestety mam kase na rolki w musze je kupic w konkretnym miejscu - takie to klopoty czasami niesie za sobą wygrana ;-)

Zaraz do Gosi napisze.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2013-10-18, 14:00   

obecna! :D
Dobra, to zaczynam,
renka, uważam, że droższych niż 180zł nie ma sensu, bo
1) nie wiadomo czy się spodoba-jak będzie ciężko szła nauka czy nie zostaną rzucone w kąt na 2 lata
2) noga rośnie (dzieciowe są zazwyczaj z regulacją ok 3 rozmiarów- najlepiej sprawdzić w sklepie jakim systemem jest regulacja, czy "na klik" czy na przekręcenie jakiejś śruby- pierwsza opcja potrafi się rozjeżdżać po jakimś czasie jeżdżenia, powodują to drgania)
3) idzie zima, rolki są mocno sezonowe- od późnej wiosny to wczesnej jesieni- teraz praktycznie w niewielu miejscach się na śmigać- po jakiś osiedlach i to po ulicy, bo spadają liście (wilgotne są cholernie śliskie- nawet jestem świeżo po glebie rowerowej na liściach właśnie :oops: ), żołędzie, kasztany i inne badyle.
Jeśli znajdziesz jakieś rolki w tej cenie to mimo wszystko dobrze by było, że kółka jednak nie były plastikowe- one mają dużo większe opory (ciężej się jeździ), szybciej się ścierają, są "głośniejsze" i mają zazwyczaj gorsze łożyska- bo nie ma co inwestować w dobre łożyska do słabych kółek & kauczuki potrafią swoją spężystocią "odbić" drobne rzeczy na które się najedzie. Plastiki inaczej się ścierają i mają inną "konsystencję" przez co można łatwo polecieć na pysk najeżdżając na jakieś szkiełko itp.
Nie inwestowałabym też w żadną wypaśną markę typu rollerblade, wiem, że dużo ludzi by mnie wyśmiało, ale od kiedy ja jeżdżę na freeridówkach Oxelo (marka decathlonu) nie wróciłabym do żadnych firmówek, w których ciągle musiałam coś dokręcać itp. Im coś jest bardziej skomplikowane- tym bardziej awaryjne- w tym przypadku mi się sprawdziło.
Fajnie jakby miały mimo wszystko aluminiową płozę, jest dużo bardziej wytrzymała, a wiadomo jak początkujący potrafi "poszaleć". Polecam aluminiowe właśnie dla początkujących i bardziej zaawansowanych, na jazdę po asfalcie "od święta" uważam, że wystarczy plastikowa.
No i koniecznie mierzyć! Buty bardzo różnicą się budową. Tak samo jak skarpeta- żeby wszystko było choć trochę przewiewne a nie plastikowy but z plastikową skarpetą ;)
AAA, i mimo, że lubię "sieciowe" marki przy rolkach to na Spokey bym uważała. Tyyyle reklamacji na wszystkie inne marki razem wzięte nie przyjęliśmy :-|

I poza kółkami najważniejsze- żeby pięta była zginana! Inaczej po pewnym czasie pod wpływem sił dociskowych przy każdym kroku strzela po prostu pęka w okolicach ścięgna achillesa. A dużo dzieciaczkowych rolek robią właśnie takich "tymczasowych" gdzie but odlany jest z jednego kawałka plastiku :-/

Sorki znów za średnio-składność wypowiedzi, ale piszę znad kuchenki ;-)
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-07, 10:29   

Gosia, no wlasnie tam, gdzie mogę kupic sa tylko Spokey dostępne :-/

Ronce w oko wpadly te:

hxxp://www.empik.com/spokey-rolki-silverado-junior-rozmiar-34-37,p1066656451,sport-p

Mogą być jeszcze takie:

hxxp://www.empik.com/spokey-rolki-silverado-v2-rozmiar-34-37,p1066657104,sport-p

lub najdroższe:

hxxp://www.empik.com/spokey-lyzworolki-365d-czarne-rozmiar-34-37,p1047591357,sport-p

Które warto jak cos?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2013-11-07, 10:49   

renka, te co się Ronce spodobały mają słabe łożyska- im wyższa liczba tym lepsze (różnica 4 pkt jest już odczuwalna podczas użytkowania), no i płoza słaba. Najlepsze parametry mają te najdroższe, ale osobiście wahałabym się pomiędzy tymi co się jej najbardziej podobają, a tymi najdroższymi-najlepszymi. Środkowe się nie podobają i są średnie, więc je bym od razu odrzuciła.
Weź pod uwagę też, że pewnie za jakiś czas Fionka je może odziedziczy po sister co? :)

Daj znać co wybrałaś, zaspokoisz moją ciekawość:) :oops: ;) :)
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-12, 15:06   

go. napisał/a:


Daj znać co wybrałaś, zaspokoisz moją ciekawość:) :oops: ;) :)


Jeszcze mysle ;-)
Szkoda mi kupować tak drogie rolki, szczególnie, ze nie ma gwarancji, na ile zostaną one wykorzystane. Dodatkowo będę musiala i tak kupic ochraniacze i kask.
Z drugiej strony mam na to przeznaczony bon, który rownie dobrze moglby nie być bonem na taka kwote, tylko wlasnie rolkami ;-)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2013-11-13, 09:12   

go. napisał/a:

AAA, i mimo, że lubię "sieciowe" marki przy rolkach to na Spokey bym uważała. Tyyyle reklamacji na wszystkie inne marki razem wzięte nie przyjęliśmy :-|
'
Ojeej, a ja myślałam, że Polska firma, to dość solidna będzie. I tak się przejechałam, bo robią w Chinach, ale pomyślałam, że przynajmniej wspieram rodzimy biznes. Łyżwy kupowałam Danielowi i waveboard (troszkę się sypie, ale to w sumie zabawka, w tej cenie).
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 12