wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trądzik młodzieńczy
Autor Wiadomość
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-10-13, 15:46   

Alergia? Zaburzenia hormonalne?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-10-13, 20:42   

Piotrek, a Wy możecie tam na miejscu korzystać z bezpłatnej opieki medycznej?
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
pepper 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 330
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2007-10-13, 22:15   

Mam nadzieję, że będziemy wkrótce mogli, staram się o tzw. Medical Card dzięki której nie będę musiał przy wizycie u lekarza zostawiać 50 euro.

[ Dodano: 2007-10-19, 23:50 ]
Wprawdzie spodziewałem się rad typu: "weź kulkę chleba zmieszaną ze śliną, dodaj trochę pajęczyny..." ale dzięki za wszelkie wskazówki. Myślę, że podczas najbliższego pobytu w Polsce pójdziemy do dermatologa, którego się i tak nie posłuchamy. To znaczy potomek będzie chciał, żeby mu kupić to z recepty, a ja mu to kupię za pół roku. A może samo przejdzie... Mi chyba kiedyś pomógł acnosan, albo samo przeszło. Rodzice na łąkę nie chodzili... Będzie dobrze.
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-28, 20:25   

Cokolwiek zastosujecie, polecam coś, czego NIE należy robić: NIE wyciskać, nie drapać... Bardzo łatwo się od tego uzależnić i z wyleczeniem jest wtedy piekielnie trudno... Wiem coś o tym :/ Najlepiej w ogóle nie dotykać paluchami, tylko przemywać twarz tonikiem, specyfikami. Najlepiej bezalkoholowymi. Alkohol wysusza, wówczas skóra traci na wilgotności, więc chce sobie pomóc odbudować wilgoć tylko, że robi to głównie poprzez wydzielanie jeszcze więcej sebum...
Ja od siebie polecam również kosmetyki z kwasami owocowymi, peelingi + wizyty u kosmetyczki raz na jakiś czas (2-3 miesiące) - najlepiej zacząć od takiej wizyty - i cierpliwość. Skóra trądzikowa to skóra gruba. Kwasy owocowe pomagają ją złuszczać (co dzieje się normalnie również tylko, że dużo wolniej). Więcej tych zalegających zmian wychodzi na wierzch i choć w pierwszym okresie wygląda jakby nastąpiło pogorszenie, to jednak później już jest tylko coraz lepiej. :) Jestem za tym, żeby temu, co tam w skórze zalega, pomagać wyleźć na zewnątrz, a nie przyklepywać. Stosowanie różniastych środków, kremów i maści nie przyniosło u mnie praktycznie żadnych efektów.. Tylko właśnie wizyty u kosmetyczki i kremy z kwasami AHA.
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=439]TU pisaliśmy trochę o wypryskach...
Na mnie zioła czy dieta też większego znaczenia nie robi/ła... U mnie są to raczej hormony + stres.
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
loika 

Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Paź 2007
Posty: 346
Wysłany: 2007-11-28, 21:43   

pepper, polecam ten artykuł:

hxxp://mazidla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=279&Itemid=73
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]
 
 
ketsisu 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Lis 2007
Posty: 226
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2007-11-28, 22:22   

Mogę coś polecić z domowych sposóbów, które swego czasu bardzo mi pomogły na zaawansowany trądzik. Niby każda skóra preferuje co innego, ale skoro jest możliwość wypróbowania, to czemu nie....
Stosowałam tyle razy dziennie, ile miałam ochotę, maseczki z miodu, głównie spadziowego. Trochę wpierw go wetrzeć w skórę, pomasować, a przy okazji i dać na usta, coby zimą nie pierzchły. Trzymać nawet powyżej 10 minut.
I cynamon czynił cuda z moją cerą. Tylko tu trzeba się przygotować na pieczenie, no i sposób nieodpowiedni dla cery wrażliwej, czy naczynkowej. Mieszamy cynamon z przegotowaną wodą w mniej więcej równych proporcjach i nakładamy to na twarz.... Jeśli komuś nie przeszkadza nabiał, to może dodać twarogu do tej papki (działanie łagodzące), ja stosowałam miód, o którym wcześniej pisałam. A zamiast wody, można użyć roztopionych (wyjętych z zamrażarki i odstałych trochę w temp. pokojowej) drożdży. Przy najostrzejszej wersji, miejsca, gdzie był cynamon mogą być czerwone, nawet parę godzin (u mnie znikało po pół h), dlatego najlepiej się tym katować na noc.
Sposób punktowy - świeży ząbek czosnku przykładamy do wyprysku, nawet kilkanaście razy dziennie - szybciej, czasami o wiele szybciej zniknie. Pić rumianek i robić z jego naparu parówki. Namoczyć w gorącej wodzie lub właśnie naparze z rumianku płatki owsiane i zrobić z tego maseczkę. Pić pokrzywę, czy takie ziółko na oczyszczenie organizmu od środka, jak polyphepanum, wspomniany bratek. Urynoterapia też jednak jest skuteczna, i przemywać tym twarz można (a nawet stosować jako maskę), i pić - jednak to drugie raczej pod kierunkiem lekarza, chociaż są osoby, które leczą się uryną od wewnątrz na własną rękę. I jeść mniej kakao. Antybakteryjne działanie ma też sok z cytryny - ale rozcieńczony z wodą przegotowaną. Ważne jest, by przed zabiegami rozszerzyć pory skóry, by więcej dobrego się do nich z naszych mikstru wchłaniało, spłukać np. peeling ciepłą wodą, a po wszystkich czynnościach chłodniejszą i nie za bardzo trzeć ręcznikiem twarzy. Dobrze, jeśli nie używa się do mycia wody chlorowanej z kranu, ale właśnie przegotowanej, czy mineralnej lub źródlanej z butelki.
Mam nadzieję, że coś z tych sposobów pomoże na trądzik, tak, jak mówiłam, u mnie też to było zaawansowane, i nie dermatolog, ale naturalne sposoby pomogły. Dlatego wzorowałam się na własnych doświadczeniach, nie gwarantuję, że sprawdzą się w przypadku innych, ale spróbować czasem nie zaszkodzi.
Liczmy się z tym, że efekty od razu nie zawsze przychodzą - ale nie jest tak czarno! :)
Życzę powodzenia
Pozdrav
 
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-01-01, 19:09   

Ja również mogę polecić coś, co mi pomogło. Trafiłam mianowicie do gabinetu kosmetycznego prowadzoną przez panią dermatolog, która zaproponowała mi, zamiast tradycyjnego oczyszczania, mikrodermabrazję. Zabieg drogi, ale czyni cuda. Ale UWAGA: tylko mikrodermabrazja tlenem & solą fizjologiczną , nie tlenkiem glinu, jak zazwyczaj sie spotyka. Zabieg trwa kwadrans, nie boli, czuje się jedynie zimno. Po, skóra jest tylko minimalnie podrażniona, nie ma mowy o żadnych śladach. Dodatkowo zamykają się naczynka, podnosi poziom nawilżenia. Przy comiesięcznych zabiegach, i stosowaniu w międzyczasie na 'strefę T' żelu z antybiotykiem, cerę miałam idealną. Niestety, zrobiłam sobie przerwę (brak kasy) i znów jest gorzej :( . Ale idę znów, bo już patrzeć na siebie nie mogę ;P

p.s: Ten gabinet kosmetyczny jest w Lublinie, chętnie dam namiary, jakby ktoś potrzebował :-)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
ketsisu 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Lis 2007
Posty: 226
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2008-01-01, 19:12   

Jeszcze coś dodam - pomogła mi maseczka Lerosett, ale nie mam cierpliwości do jej stosowania ostatnio. To tylko glinka i woda. Kosztuje ok 45 zł, ale moim zdaniem warta ceny
 
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-01, 20:31   

Co do tego slonca...pomaga na chwile ,bo lagodzi objawy.ale..pobudza gruczoly lojowe do pracy,stad te nawroty i zaostrzenie tradziku po odstawieniu sloneczka..Ja ws umie przeczekalam,nic mi nie pomagalo jakos szczegolnie,nie zauwazylam tez powiazan z dieta..w sumie nie wiem czemu to pisze w czasie przeszlym :-/
Moj brat bral leki,a konkretnie taki jeden co podobno sprzyja depresji..na ktora moj brat tez sie potem leczyl..ale nie mowie,ze to jedno z drugim ma zwiazek..te leki raczej nieciekawe,na pewno silnie teratogenne,bo pelno bylo ostrzezen ze kobitki w ciazy a nawet te w wieku rozrodczym nie moga..
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2008-01-02, 10:43   

ten lek jest podobno bardzo skuteczny, ale osoby ze skłonnością do depresji nie powinny go stosować
ja nie brałam, ale czytałam gdzieć, że po 9 m-cach brania ma się spokój z jakimikolwiek krostami na zawsze!!!
to musi być wyjątkowe paskudztwo

ja dochodzę do wniosku, że nie wyleczę swojej twarzy nigdy :-/
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-02, 11:48   

Loratydynę pewnie. ;-) Aisha-a skad ten nadmiar b12?za duzo suplementow?(ile?)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
huanita 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 635
Skąd: Szczytno
Wysłany: 2008-01-02, 18:30   

ja tak mam od nadmiaru nabiału chyba że to zbieg okoliczności
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://slub-wesele.pl/]
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2008-01-02, 18:44   

ja nie jem nabiału już prawie rok i poprawy nie wiżu :-D

ale ręce to powinnam sobie przywiązać do pleców, żeby nie rozdrapywać, taka prawda
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
Kreestal 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1497
Skąd: Oxford
Wysłany: 2008-01-02, 18:44   

Aisha ,kremy z cynkiem wspaniale matują cerę. Czy ma ktoś namiary na ekologiczny, nawilżający krem z cynkiem? Przez jakiś czas używałam kremu Barwy, ale tak masssakrycznie wysuszył mi skórę, że do tej pory nie mogę z nią dojść do ładu :evil:

[ Dodano: 2008-01-02, 18:45 ]
Cytat:
ale ręce to powinnam sobie przywiązać do pleców, żeby nie rozdrapywać, taka prawda


Oj, ja też mam z tym problem, szczególnie gdy dopada mnie stres.
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2008-01-02, 20:05   

Dziewczyny na blizny po wyciskaniu spróbujcie tego:
maseczka cebulowa
Maseczkę przygotowuje się z rozgotowanej na gęsto cebuli, do której dodaje się małą łyżeczkę miodu (miód rozgrzewa, polepsza działanie cebuli).
Maseczkę nakłada się przynajmniej na godzinę.
 
 
ketsisu 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Lis 2007
Posty: 226
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2008-01-02, 20:06   

Po jakim czasie widać efekty?
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-01-03, 11:00   

a może to nie witamina tylko dodatki zaszkodziły?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Kreestal 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1497
Skąd: Oxford
Wysłany: 2008-01-03, 11:24   

Aisha napisał/a:

Dobry krem z cynkiem i zieloną glinką jest od Barbary Miedziak

hxxp://www.smooth.pl/oferta2.php?dv=1&pr=176&lng=

hxxp://www.smooth.pl/oferta2.php?dv=1&pr=173&lng=

ja użuwałam i jestem b. zadowolona.. Obecnie mam ten nawilżający i jest BOSKI :D


Dziękuję Aisha! Właśnie takiego kremu szukam. A mogłabym prosić abyś podała jego skład? Niektóre składniki mi nie służą :(
 
 
tęczówka 
marchewkowa panienka

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 357
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-30, 00:43   

czas wnieść powiew syfowo-młodzieńczej radości do tego tematu :mryellow:
jutro zasuwam do lekarza,będę się domagać skierowania do ginekologa,bo rozkminiam że to zaburzenia hormonalne są odpowiedzialne za te syfy.
nie mam dużo tych syfów,ale jak już mi diodę wywali na policzku(NIGDY na czole albo nosie,zawsze policzek:):)to się nie chcę goić wcale...w lecie mam oczywiście lepszy ryj,a jak jestem nad morzem to już wogóle pełnia szczęścia:)
moja siorka miała syfy kiedyś mocne,nie leczyła tego i musiała do 30 się zmagać z nimi-problemy skończyły się kiedy urodziła dziecko:)
ja jestem za młoda na tak drastyczne rozwiązanie,wole pójść do ginekologa:)
_________________
Nie skrzywdzisz muchy,
która błaga o litość,
złożywszy nóżki.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-12-30, 00:45   

tęczówka napisał/a:
będę się domagać skierowania do ginekologa
po pierwsze niepotrzebne Ci skierowanie, po drugie - lepiej nie brnij w hormony... raczej o diecie pomyśl
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
tęczówka 
marchewkowa panienka

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 357
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-30, 01:34   

nie wiem co jeszcze bym mogła z dietą zrobić-białej mąki,cukru,soli itp nie jem,wcinam orzechy,pestki,kasze,dużo owoców i warzyw...
zresztą z tą dietą to jakaś podejrzana sprawa jest-niektórzy żrą byle co i mają ryjki jak marzenie(prowadzę obserwacje na ludziach z mojej klasy:):),a ja mogę się zsikać z wysiłku a syf jak był tak jest-uparcie sterczy,nie chcąc się zagoić.ja im nie bronię,niech sobie wyskakują jak muszą ,tylko niech się GOJĄ! :mryellow:
chyba muszę mieć skierowanie bo mam dopiero 17 lat.
_________________
Nie skrzywdzisz muchy,
która błaga o litość,
złożywszy nóżki.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-12-30, 10:38   

tęczówka napisał/a:
chyba muszę mieć skierowanie bo mam dopiero 17 lat.
nikt nie musi mieć skierowania do ginekologa - a do tego lekarza, do którego idziesz potrzebujesz skierowania?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-12-30, 10:43   

Teczówka - olejek herbaciany albo olejek pichtowy do smarowania punktowo.
A tak na prawdę to musisz to przeżyć - przecież to hormony. Nie ma sensu brać tabletek, bo po odstawieniu problem natychmiast wróci, zresztą masz jeszcze nieuregulowany system hormonalny, na co wskazują syfy.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
tęczówka 
marchewkowa panienka

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 357
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-12-30, 11:21   

Lily pewnie masz rację,zawsze myślałam że do takich lekarzy "dorosłych" trzeba mieć skierowanie.dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu :-D
Karolina -moja szanowna imienniczko ;-) ,ja bym z chęcią to przeczekała tylko martwi mnie że to będzie wyglądać tak jak u mojej siostry-tzn syfy,a co za tym idzie tapetowanie się aż do 30 :-(
_________________
Nie skrzywdzisz muchy,
która błaga o litość,
złożywszy nóżki.
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-12-30, 11:26   

tęczówka napisał/a:
syfy,a co za tym idzie tapetowanie się aż do 30 :-(


kochana :D

jak są syfy, to tapetowanie tylko je nakręca - blokujesz pory, nie zapewniasz im dostępu powietrza. Nadkażasz rany, i masz infekcję ropną.

Jeśli Cię to pocieszy, to ja sie zaczęłam tapetować po trzydziestce, kiedy to przestal mi pasować kolor mojej skóry ;-)
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 13