wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skórzane wstawki w jeansach
Autor Wiadomość
Alia

Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-01-10, 21:30   Skórzane wstawki w jeansach

Witam wszystkich, czytam forum od dawna, tym razem postanowiłam coś napisać, ponieważ nie znalazłam podobnego tematu. W sieci niewiele jest na ten temat i zastanawiam się czy tylko dla mnie coś takiego jak zakup spodni jest wielkim problemem. Lubię kupować rzeczy, które będą mi służyły długo, wolę wydać więcej na porządną rzecz. Poza tym jeśli chodzi o spodnie, to żeby znaleźć odpowiedni rozmiar, a szczególnie długość, szukam w sklepach, które specjalizują się w sprzedaży jeansów. A tam myślę, że ok 90% produktów na skórzane metki... I teraz szukaj człowieku, ostatnio mam wrażenie, że coś, co będzie na mnie pasowało, dobrze wyglądało i nie posiadało skórzanych elementów nie istnieje.

Pytanie do tych z Was, którzy noszą jeansy: gdzie je kupujecie? Znacie jakieś firmy, które nie wszywają skórzanych firmowych metek? Dodam, że chodzi mi o spodnie które nie mają rozmiarów "S", "M" itd, tylko z podaną szerokością i długością (skracane spodnie zawsze trochę tracą fason, mam z tym złe doświadczenia).

A może muszę szyć na wymiar?;-)

Swoją drogą zastanawiam się czy wegetarian to nie "kłuje", czy nie chcieliby zrobić np akcji wysyłania listów do firm odzieżowych, które wszędzie wszywają tę wstrętną skórę. A może były takie, tylko o nich nie wiem.

Przepraszam za rozwlekłe przedstawienie sprawy i czekam na odpowiedzi jak sobie radzicie z tą sprawą i czy może wyolbrzymiam problem, bo pod nosem mam świetne wege jeansy, tylko o tym nie wiem.
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-01-10, 21:40   

Alia, wydaje mi się, że w większości dżinów jest to imitacja skóry.
A poza tym - niech żyją lumpeksy ;)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://anilanastudio.blogspot.com/
Ostatnio na blogu: Wszystko jest możliwe
"Trzeba wierzyć w człowieka, koleś"
 
 
 
alken87 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 725
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Wysłany: 2014-01-11, 13:37   

nigdy nie kupowałam tych droższych spodni, ale fakt, te które kojarze mają skórzane metki z tyłu :-/
ja unikam ich też z tego względu że kiedys kupiłam spodnie i ta skórzana metka puściła farbę i poniszczyła mi mnóstwo rzeczy...

z takich "lepszych" to mam spodnie cheap monday z lumpa i nie maja skórzanej metki (ale nie wiem czy ze wszystkimi modelami tak jest) ale u nas to kupisz je tylko online albo w warszawie.

edit: na zalando jak spodnie mają skórzana metkę to jest napisane "zawiera nietekstylne części pochodzenia zwierzęcego" więc jest to zawsze jakieś ułatwienie zakupów
 
 
Alia

Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-01-13, 14:11   

Dzięki za odpowiedzi. Niestety te wszystkie firmy uważają, że skóra jest synonimem luksusu, więc w tej chwili wręcz zwiększa się liczba spodni wyposażonych w tę wątpliwą ozdobę, co mnie smuci :-/ Nie jest to sztuczna skóra, co można poznać po zapachu i tym jak się zachowuje na krawędziach.
Z używanymi rzeczami mam ten problem, że nie umiem w nich przebierać (w ogóle nie znoszę kupować ubrań, a jeśli są niesegregowane rozmiarami itd. to poddaję się po kilku minutach), a po drugie jeśli już ktoś je nosił, to skraca się ich żywotność, a im dłuższa, tym dla mnie lepiej ( w związku ze wspomnianą niechęcią), może muszę się przekonać.

alken87 - z tym zalando to super rada, dzięki!
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-13, 14:23   

Jak szukasz konkretnych rozmiarow dlugosci i w pasie to patrz na uzywki na Allegro,mozna za grosze wyhaczyc czesto niewiele uzywane a wielokrotnie tansze,modele bez naszywek tez,ogolnie wiele dzinsow ma sztuczne lub nie ma,ale rozumiem,ze masz jakies upatrzone firmowki,ktore zwykle maja te wszywki..
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13