wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wycieczki dla mam z maluchami
Autor Wiadomość
MamaRysia 

Dołączyła: 21 Lis 2012
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-21, 14:29   Wycieczki dla mam z maluchami

Cześć Mamuśki! Chciałabym Was wszystkie przywitać! Nazywam sie Ania , mam wspaniałego synka Rysia, m 1,8 m-cy, mieszkamy w Warszawie. Chociaż nie jesteśmy wege, to podpatruję u Was przepisy na zupki więc postanowilam sie zarejestrować, tymbardziej, ze mam dla Was pytanko a zarazem i propozycję ;) Chce Was prosić, żebyście wypowiedziały się w takim temacie: planuję zorganizować wycieczkę dla mam z maluchami. Pomysł przyszedł mi do głowy latem, bo sama dawno nie byłam na prawdziwych wakacjach i bardzo marzy mi się choćby mały wyjazd, ale z drugiej strony nie zostawiłabym synka mamie ani opiekunce na kilka dni. Pomyślałam sobie, że wycieczka w gronie kilku mam może być fajnym pomysłem, bo często nasi partnerzy muszą pracować za dwoje, albo wychowujemy dziecko same, a koleżankę, która ma dzieciaczka w podobnym wieku i jeszcze chciałyby gdzieś pojechać i to bez męża raczej ciężko znaleźć. Na początek myślę o mamusiach dzieci około 2 lat, żeby były to dzieci w podobnym wieku, a że sama będę zabierać Rysia, to dostosowuję grupę docelową do niego. Przewodnim zamysłem takiej wycieczki jest to, żeby zarówno mamusia jak i dziecko maksymalnie wypoczęło poprzez aktywne spędzenie czasu. Ja akurat jestem typem osoby aktywnej-krotko mówiąc "nosi mnie" i jak mam przesiedzieć cały dzień w domu to jestem chora. Moja wycieczka byłaby nastawiona na to by coś robić, by znaleźć takie miejsca w Polsce gdzie blisko siebie jest kilka wartych odwiedzenia miejsc, atrakcji. Wycieczka miałaby się odbyć za czas jakiś ale do lata chyba nie wytrzymam wiec musi to być wycieczka zimowa. Razem z mamusiami jechałaby też opiekunka do dzieci, która w miarę potrzeb i planu wycieczki mogłayby zająć się dziećmi wraz z jedną z mam (mamy wymieniałyby się, tak żeby codziennie jedna została z dzieciaczkami na dyżurze). W ten sposób mamusie nie martwiłyby się czy opiekunka dobrze zajmuje się maluchami, bo zawsze jakaś mamusia byłaby razem z nią. Wymyśliłam to w ten sposób, bo z reguły tak jest, że ktoś nie chce uczestniczyć w danym dniu w atrakcjach i woli zostać, ale tu liczę na Wasze pomysły jak można by zmodyfikować ewentualnie kwestie opieki nad maluchami. Generalnie plan wycieczki widzę w ten sposób, ze powiedzmy 3/4 czasu na wycieczce spędzamy z dziećmi-idziemy razem zwiedzać warte zobaczenia i dostosowane do maluchów miejsca, takie jak aqua parki, zoo, jakieś fajne miejscowe atrakcje w stylu parki dinozaurów, ale jest też czas żeby mamusie odsapnęły i zaszalały np. na stoku narciarskim, czy po prostu poszły razem w miasto. Oczywiście miejsce w którym będziemy nocować musi być tak zlokalizowane, żeby w razie potrzeby moc szybko wrócić do dzieci, którymi w tym czasie zajmują się opiekunki i jedna z mam. Chodzi o to, żeby mamuśki miały poczucie ze idą się bawić ale w razie co w pół godziny są z powrotem przy dziecku. Co do atrakcji dla dzieci to powinny być też niedaleko, żeby móc się tam przemieścić jakoś bezboleśnie. Latem oczywiście będzie dużo łatwiej cos takiego zorganizować, bo już samo przebywanie nad wodą jest super atrakcją dla maluszków jak i dla mam, ale zimą też powinno się udać, co o czymś takim myślicie?
 
 
Hopeksa 

Dołączyła: 19 Lip 2022
Posty: 23
Wysłany: 2023-02-21, 12:48   

Ja lubię jeździć na wycieczki organizowane przez biuro podróży Konsorcjum.pl. Każdy znajdzie tam coś dla siebie - wyjazdy wypoczynkowe, objazdowe, co kto lubi. Ja lubię odpoczynek, dlatego w tym roku Aruba - rajskie plaże,przepiękne widoki!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14