wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wykroje
Autor Wiadomość
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2014-04-03, 08:16   Wykroje

Tak patrzę, patrzę i nie widzę, żebyśmy gdzieś w jednym miejscu gromadziły linki do fajnych stron z wykrojami czy tutorialami do uszytków (poprawcie, jeślim ślepa).
A ponieważ akurat wpadła mi strona z wykrojami zabawek, postanowiłam wrzucić link (daję bezpośredni do wykrojów, ale przejrzyjcie całą stronę, warto)

Wykroje zabawek
hxxp://prettytoys.ru/workroom/vykroyki/
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2014-04-04, 07:13   

Taka fajna strona z ciuchami to papavero.pl - i mój chwilowy ulubiony wykrój:
hxxp://papavero.pl/wykroje-do-pobrania/1062-1062

tutaj są sukienki, bluzki, spodnie, żakiety i inne :D :mrgreen:
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2014-04-11, 07:56   Re: Wykroje

koko napisał/a:
Tak patrzę, patrzę i nie widzę, żebyśmy gdzieś w jednym miejscu gromadziły linki do fajnych stron z wykrojami czy tutorialami do uszytków (poprawcie, jeślim ślepa).
A ponieważ akurat wpadła mi strona z wykrojami zabawek, postanowiłam wrzucić link (daję bezpośredni do wykrojów, ale przejrzyjcie całą stronę, warto)

Wykroje zabawek
hxxp://prettytoys.ru/workroom/vykroyki/

O, tam jest taki wąż spiralny, jak ktoś ostatnio szukał. go?

Z papavero wydrukowałam sobie spódnicę i ciągle ie mam czasu jej uszyć, kilka rzeczy bardzo mi się podoba i czeka w kolejce na materiał/czas.

Słuchajcie, ma ktoś jakiegoś linka do wykrojów Tildy? Wychowawczyni Danielika szuka, ona nie jest internetowa za bardzo...
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2014-05-09, 20:54   

kofi, tilda np tu hxxps://picasaweb.google.com/flugfel
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2014-05-10, 09:58   

Dziękuję rosa, jeeeju, jakie tam są fajne rzeczy. :-)
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2014-05-19, 07:48   

Dziewczyny, może macie jakiegoś linka do wykroju na spodnie takie szersze u góry, z zakładkami i wąskie u dołu?
Mam takie jedne fajne (na sobie właśnie), ale nie wiem, czy da się z nich odrysować wykrój, bo te zakładki zaszyte.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2014-05-19, 08:31   

kofi, jeśli chodzi o cygaretki, to mam wykrój w Burdzie, mogę sprawdzić, który to numer.
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2014-05-19, 08:42   

koko, chyba nie cygaretki, bo one muszą być z zakładkami u góry. W Burdzie 4/2014 są takie niezłe, ale nie wiem, czy ta Burda jeszcze jest gdzieś. Poza tym chętnie pobrałabym sobie z netu taki do wydrukowania jak papavero daje.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2014-05-19, 10:47   

kofi a dużo tych zakładek? czy raczej chinosy? spróbuję poszukać w necie

dla mnie wykroje z burdy to porażka, albo ja szyć nie umiem, szyję frankowi koszulę z lnu, ale taka fikuśna, rozcięcie z przodu sznurowane, szyję juz prawie miesiąc :oops: bo części wykroju się słabo złożyły, no fakt, że trochę przerabiała, musiałam zwężyć, no ale bez przesady. w sumie zostały mi rękawy, ale nie możemy dojść do zgody jak mają być wykończone, ja nigdy nie szyłam takich jak w tradycyjnej koszuli, a on by chyba chciał coś w tym stylu
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2014-05-19, 11:33   

rosa, tak ze 3, niekoniecznie głębokie, w stronę chinosów, ale takie trochę szersze u góry, bo się boję, że chinosy spieprzę.
Rozważam hxxp://www.papavero.pl/wykroje-do-pobrania/445-gotowy-wykroj-spodnie-rurki.html]takie, ale tu potrzebny elastyczny materiał i te ukośne zaszewki mnie niepokoją.
Mnie w burdowych wszystko pasowało, ale dawno nie szyłam. Miałam takie ze 3-4 "bazowe", które modyfikowałam, ale to było b. dawno temu. ;-)
Powiedz Frankowi, że w lnianej koszuli głupio będą wyglądały tradycyjne rękawy, najwyżej taki luźniejszy rękaw i mankiet raczej wąski, szczególnie przy tym sznurowanym przodzie.
A masz taką maszynkę do dziurek?
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2014-06-12, 17:29   

Proste, fajne rzeczy do uszycia dla dzieciaków (m.in stroje karnawałowe), dla domu, itd.:
hxxp://www.inspirander.pl/zrob-sama/uszyj-sama
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
agus 


Pomogła: 44 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1050
Skąd: Biała Podl./So'ton
Wysłany: 2014-07-14, 17:27   

Znalazłam dziś link do hxxp://rowena.typepad.com/rostitchery/infinity-dress.html]tej sukienki , może komuś się przyda. Myślę, że dość łatwo ją można zmodyfikować (długość, szerokość spódnicy).
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2014-07-14, 18:51   

agus, ale super. Nie dla mnie już, ale świetnie pomyślane i teraz jest rzeczywiście mnóstwo fajnych materiałów, z których można to skonstruować.
A ja szyję sobie, przerabiam, korzystam z wykrojów papavero linkowanego tutaj i muszę powiedzieć, że są świetne, pasują idealnie.
Spodni ciągle nie uszyłam, bo materiał drogi, więc gdyby ktoś znalazł wykrój, to ciągle aktualne.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2014-07-15, 20:56   

Trochę wykrojów torebek:
hxxp://www.seweasy.ie/diy/32-free-bag-patterns
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-07-18, 09:27   

agus, świetna jest! Dzięki za link! Zachciało mi się takie żółtaśnej :D :D
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2014-07-19, 07:53   

Dziewczyny, a kojarzycie torebki jutowe robione przez Rosę? Ma któraś namiar na podobny wykrój? Mam juty chyba ze 16 metrów bieżących i zachorowałam na jutową torebkę - i dupa, nie mogę znaleźć takich bajer, jak te Rosy :(
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-07-19, 08:58   

Mikarin, wpisz w google "torba-wór", albo "torba worek". Sporo Ci wyskoczy podobnych i wybieraj jaki chcesz kształt, czy z zamkiem, czy na zamknięcie magnetyczne czy co tam :) Ale z juty chyba się ciężko szyje? na moje nerwy to by chyba nie było ;)
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2014-07-19, 09:34   

go. napisał/a:
Ale z juty chyba się ciężko szyje? na moje nerwy to by chyba nie było
Ja mam szeroką sztywną jutę i jej największy mankament jest taki, ze za wąski margines szwu powoduje jej dosłowne rozejście się - nitki wychodzą z wątku i lipa. Nie dość, że pizdy nie można przestębnować, to trzeba szyć zygzakiem - szerokim i gęstym, czyli nitkożerność wzrasta Ci o jakieś 500% ....

Co nie zmienia faktu, że mam tez niebieloną bawełnę i niebielony len, ten ostatni już fajny, w miarę gęsty, więc będzie na podszewkę w sam raz.

A zachorowałam na torę taką, jak ma Jagoda ;( Zazdrość taka mnie trzepie od jakiegoś czasu, że szukam, kombinuję, podpatruję i lipa ;(
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2014-07-21, 20:46   

Mikarin, ja szyjąc jutę ZAWSZE obrębiam zygzakiem i normalnie szyję, nie wiem co to znaczy ze nie można przestebnować? maszyna ci nie przesuwa materiału? za grubo i łamie się igła?
boki zeszywam, potem obrębiam zygzakiem, a potem jeszcze robię stebnówkę na prawej stronie
jest to dosyć pracochłonne, juta poza tym strasznie pyli, ale i tak ci zazdroszczę tych 16-tu metrów, mega masz!

ja torby swoje szyję bez wykroju, rysuję sobię markerem na materiale, generanie - denko owalne i torba sporo szersza, wszywając robi się zakładki, to nadaje workowaty kształt, a na górze kilka zakładek, ja wszywam suwak, więc po dwie zakładki, ale jakby była na magnes to myślę że bym zrobiła cztery,
zobacz ten wykrój hxxp://szycieija.blogspot.com/2013/05/jak-uszyc-torebke-tutorial.html
ja do jutowych worów robię bez podkrojów na pachę, po prostu prosto w dół, no i denko

pasek dobrze jest zeszyć z jakimś materiałem (np. bistor od teściowej ;-) ) bo inaczej może popuścić na szwach'

powodzenia
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-07-22, 10:09   

rosa napisał/a:

boki zeszywam, potem obrębiam zygzakiem, a potem jeszcze robię stebnówkę na prawej stronie
jest to dosyć pracochłonne, juta poza tym strasznie pyli, ale i tak ci zazdroszczę tych 16-tu metrów, mega masz!


Rosa, a gdyby tak brzegi zabezpieczyć złożoną na pół taśmą do zaprasowania i wtedy przestebnować tylko?
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2014-07-22, 12:33   

go., ale ta taśma musiałaby byc dosyć szeroka, i moim zdaniem jedno przestebnowanie to za mało, taśmę to bym stosowała w torbie do której nie daje się podszewki, jakieś grube płótno czy coś w tym stylu
a poza tym przy wszywaniu denka i tak jest trudno, bo to zwał materiału jest i jeszcze taśmę wepchnąć to by mógł jakis masakrator się zrobić
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-07-25, 09:53   

ok :)
rosa, a jak już tu jesteś to pomóż proszę! Kiedyś Mikarin pisała jaki masz patent na takie gumkowate ściągacze, jak np tu: hxxp://www.bonprix.pl/style/sukienka-134789896/?catalogueNumber=937600&source=1
Nie pamiętam jak to szło? w maszynie jako dolną nitkę zakładało się gumkę? Jaką gumkę stosujesz, żeby to wszystko działała? :oops: Próbowałam na różne sposoby i poległam ze 4 razy. Help :roll: :oops:
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2014-07-25, 10:52   

ja znam dwa sposoby
albo na bebenek nawijasz gumkę i szyjesz chyba małym zygzakiem i ile pamietam
albo układasz gumke na materiale przyszywasz ją zygzakiem i potem ściągasz

ja nie lubię tego robić, a moze to kwestia wprawy

gumka jest taka cienka okragła, wyglada troche jak nitka
np. hxxp://amelia.globalhost.pl/product_info.php?cPath=22_73&products_id=331
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-07-25, 16:16   

rosa, dzięki kochana! Spróbuję tego drugiego sposobu, bo przy pierwszym mi sie gumka hamowała co jakiś czas w dziurce od igły
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2014-07-27, 07:59   

Rosa, to tej pory szyłam jutę z jutą - w sensie worki TYLKO z juty, z małym marginesem na szew, bo i worek mały, więc zszywałam tylko zygzakiem boki, bo ze stembnowaniem jest ten sam efekt, tylko trzeba się więcej narobić. Mnie chodziło o szycie juty bez podszewki, ale przemyślałam sprawę i podszewkę zrobię, bo inaczej chyba ani rusz. Co do ramienia - myślałam o naszyciu juty albo wpuszczeniu do paska kawału porządnego płótna albo czegoś równie wytrzymałego.

Ja zachorowałam na coś, co wygląda w TAKI sposób:


Żeby miała dół podobny do tej na dole, ale z górnej pięknie wpuszczony pasek. I siedzę i kminię, jak to zrobić, żeby mi się w rękach nie posypało w trakcie szycia, bo juta źle uszyta albo robi się diabelnie gruba, albo się siepie i wypruwa ze szwu :(
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 13