wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tempeh
Autor Wiadomość
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2014-04-29, 18:49   Tempeh

W jednym ze sklepów netowych kupiłam tempeh smażony. Nie byłam pewna czy zakupy dotrą przed świętami więc na okoliczność świąt zrobiłam plan B a zakupiony produkt wsadziłam do lodówki zaraz po otrzymaniu przesyłki - ma termin do 7 V. Opakowanie wybrzuszyło się, wsadzając w chłodną miejscówkę przylegało do zawartości. To prawidłowe, ryzykować z jedzeniem? Dotychczas jadłam gdzieś, u kogoś.... zamawiałam pierwszy raz i nie wiem czy to prawidłowe zachowanie produktu?.
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-29, 19:25   

Agnieszka, u mnie zawsze opakowanie szczelnie przylega do tempehu, jest pakowany próżniowo (kupuję czeski, miałam też z Merapi tempeh). Czu u Ciebie opakowanie odstaje?
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2014-04-29, 19:52   

gosia: tak było jak wypakowałam z kartonu z zakupami. W lodówce mi spuchło czyli wybrzuszone próżniowo foliowe opakowanie. Mam czeski bio Sunfood w lodówce mieszka jeszcze tofu tej firmy ale kupowane w stacjonarnym sklepie blisko domu i all ok - folia blisko kostki. Nie wiem może trefna partia i jak pisałam termin ma do 7 V.
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-29, 20:02   

Termin ok, jadłam nawet ostatniego dnia i było w porządku. Ja bym się bała taki spuchnięty jeść. Możesz zareklamować?
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2014-04-29, 20:16   

pewnie tak, ale to tylko 10 zł i nie chcę robić czegoś sklepowi, z którego byłam zadowolona. Mam im odsyłać szykują przerwę.
Dzięki gosia, z drugiej strony ok powinno się zgłaszać, zadzwonię albo napiszę i powiadomię o sytuacji
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2014-04-29, 20:59   

U mnie też zawsze przylega. Jadłam też taki po terminie i zawsze był przylegający.
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-29, 21:13   

Agnieszka, napisz/zadzwoń do sklepu, może nie będą chcieli, żebyś odesłała. Może wystarczy zdjęcie, a może sama informacja.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2014-04-29, 21:14   

To opakowanie z powietrzem wewnątrz mnie zastanawia. Napisałam do sklepu, zobaczymy jaka odpowiedź nadejdzie.
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2014-04-30, 06:24   

Do nas też przyszło odstające, ale myśmy zjedli...Wszyscy zdrowi i był smaczny. Jeden smażony drugi wędzony, oba czeskie. Nie reklamowałam, bo opakowanie wydawało się szczelne, tzn przy naciskaniu powietrze nie wychodziło. Dodam, że paczka się przeleżała przez święta na poczcie. Podeszłam do tego intuicyjnie: obwąchałam, dotykowo, smakowo...Leżał jeszcze parę dni w lodówce otwarty, bo my niewiele go jemy na raz, było wszystko ok. Wczoraj ostatnią piętkę dokończyłam.
Ale z chęcią dowiem się czy to był "błąd w sztuce" pakowania czy coś...
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2014-04-30, 07:07   

To generalnie żywe jest, więc może się zachowywać niestandardowo...
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-30, 09:55   

Już nieżywe, bo smażone, więc nie powinno pracować.
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2014-04-30, 10:55   

Agnieszka, fermentacja sie zaczęła. Miałam kiedyś podobną sytuację z tofu z wodorostami ( też sunfood).
Ja bym usmażyła i zjadła ;-) Na surowo- nie No chyba, że po otwarciu okaże się kwaśny to już nic nie zrobisz.
Ale czekać nie ma na co.
Co do reklamacji- towar wysłali świeży, sprawny. Przetrzymywanie w cieple, na poczcie itp mogło przyspieszyć rozwój bakterii. Mam w domu tempeh ważny do 7 maja, więc pewnie z tej samej partii- nic się z nim nie dzieje.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2014-04-30, 20:40   

bronka: dzięki. Macałam przez folię i się kruszy więc nie mam odwagi zjeść. Sklep nie odpowiedział na meila.
zou: moja paczka nie leżała na poczcie. Generalnie miałam problem z tym zamówieniem i robiąc w piatek zamówienie, w czwartek zdzwoniłam i monitowałam ale wysłali więc odebrałam w kolejny piątek, nawet urwałam się z pracy żeby co do lodówki od razu wpakować.
 
 
alken87 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 725
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Wysłany: 2014-05-13, 18:01   

mi sie kiedys tempeh nadmuchał i pytałam producenta (merapi) czy to normalne i czy można jeść - powiedzieli że tak.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12