wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Potrawy i ciasta z prodiża
Autor Wiadomość
diuszesa 

Dołączyła: 02 Lis 2011
Posty: 21
Skąd: Pomorze Zachodnie
Wysłany: 2014-05-05, 13:55   Potrawy i ciasta z prodiża

Hej!
Tak się składa, że cierpię na brak piekarnika :-(
Mam tylko prodiż elektryczny, okrągły, ogrzewany od góry.
Właściwie piekłam w nim tylko klasycznego biszkopta (na jajach) lub jakieś ciasta ucierane - ale teraz już chciałabym zrezygnować z wypieków klasycznych i z białej mąki. Trochę się obawiam, czy w prodiżu takie wegańskie, zdrowe i np. pełnoziarniste ciasto mi wyjdzie... Robi ktoś w prodiżu?
Pożądam też jakiegoś warzywnego pasztetu, no ale prodiż piecze bardziej od góry i nie mam pojęcia, czy tylko nie zmarnuję składników. Może ktoś ma doświadczenie z pieczeniem w prodiżu? Bo mi go brak... Podzielicie się radami?
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2014-05-05, 15:27   

Ja piekę w prodiżu.
Od jakiegoś czasu- wszystko. Chleby, ciasta proszkowe, drożdżowe, z owocami itp . Raz nawet kokosanki upiekłam ;-)
Grzanie mam z góry i z dołu.
Pasztetów jeszcze nie próbowałam piec. Ale nie widzę żadnych przeciwwskazań.
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2014-05-05, 15:28   

diuszesa napisał/a:
Pożądam też jakiegoś warzywnego pasztetu, no ale prodiż piecze bardziej od góry i nie mam pojęcia, czy tylko nie zmarnuję składników

jak by nie wyszło- zawsze można na kotleciki przerobić ;-)
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2014-05-05, 15:36   

Od kilku lat nie mam piekarnika. Ciasta, zapiekanki, pasztety, tarty.... wege/wegan itd robię w prodiżu takim najprostszym z jedną grzałką od góry. Dłużej się piecze i tyle. Moja mama i ciocia prawie nie używały piekarnika all pieczone w tego typu urządzeniach o kształtach różnych: okrągłe, owalne, podłużne. Jedyne z czym mam problem to pieczenie chleba ale zapewne da radę tylko ja nie mam czasu na eksperymenty.
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2014-05-05, 15:42   

Cytat:
Jedyne z czym mam problem to pieczenie chleba ale zapewne da radę tylko ja nie mam czasu na eksperymenty.

Dlaczego?
A mnie właśnie chleby ( razowe na zakwasie) wychodzą o niebo lepsze niż w piekarniku. Nie wysuszone. Wyrośnięte. Pyszne.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2014-05-05, 15:51   

bronka: ma jedną grzałkę od góry. Chleby piekłam bezglutenowe i na bezglutenowych zakwasach
ale
ten sprzęt ma wiele zastosowań, jak polega góra idzie na elektro złom a dół robi za osłonki do doniczek. Aluminium dobrze przyjmuje farbę :-)
 
 
diuszesa 

Dołączyła: 02 Lis 2011
Posty: 21
Skąd: Pomorze Zachodnie
Wysłany: 2014-05-07, 12:32   

Agnieszka napisał/a:
Od kilku lat nie mam piekarnika. Ciasta, zapiekanki, pasztety, tarty.... wege/wegan itd robię w prodiżu takim najprostszym z jedną grzałką od góry. Dłużej się piecze i tyle. Moja mama i ciocia prawie nie używały piekarnika all pieczone w tego typu urządzeniach o kształtach różnych: okrągłe, owalne, podłużne. Jedyne z czym mam problem to pieczenie chleba ale zapewne da radę tylko ja nie mam czasu na eksperymenty.


Aha, czyli wychodzą :-) No to muszę spróbować. Dzięki.
W razie czego pomogę sobie tortownicą wsadzoną do prodiża - tak robiłam biszkopta :-) , mniej problemu z wyciaganiem.
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2014-05-07, 13:18   

Ja zawsze piekę w foremce włożonej do prodiża. Jakoś mnie kontakt ciasta ( szczególnie kwaśnego- np. chleba na zakwasie) z aluminium odstrasza
 
 
andromeda1 

Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-10-05, 17:27   

Prodziż, niesmiertelna rzecz i dość przydatna pomimo, że ludzie się smieją. Też mam taki hxxp://emako.pl/pol_m_Kuchnia_Akcesoria-i-przybory-kuchenne-1114.html]gadżety do kuchni pamiętające czasy PRL i wciąż działa :D .
_________________
hxxp://emako.pl/pol_m_Lazienka_Akcesoria-lazienkowe-1117.html]dodatki do łazienki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13