wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tort na pierwsze urodziny
Autor Wiadomość
mermezd 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Lip 2012
Posty: 1032
Skąd: Włcławek
Wysłany: 2014-05-30, 14:32   Tort na pierwsze urodziny

Nie wiem czy nie powielam tematu, jeśli tak dajcie znać ;-)

Niedługo Lileczka będzie miała roczek, chciałam zapytać czy macie jakieś fajne przepisy (sprawdzone) na tort dla malucha.
Moja teściowa się uparła że musi jej zrobić ale ja nie zamierzam dziecka częstować cukrem i utwardzonym tłuszczem :-/
Macie jakieś pomysły?
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2014-05-30, 19:55   

mermezd, gdzieś jest tu podobny temat, właściwie chyba nawet kilka, poszukaj. A jeśli chodzi ci tylko o to, żeby wywalić z tortu cukier i utwardzony tłuszcz, to można poprosić teściową, żeby użyła masła i np. syropu z agawy.
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
mermezd 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Lip 2012
Posty: 1032
Skąd: Włcławek
Wysłany: 2014-05-30, 20:45   

koko napisał/a:
żeby użyła masła i np. syropu z agawy.
dzięki koko w sumie masz rację, a jeśli tematy są poszukam, dzięki ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
zlotooka 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-30, 23:33   

mermezd, mi się ostatnio udało zrobić bardzo smaczny tort na moje urodziny :-P
Z cukrem, owszem (brązowym), ale wegański i bez margaryn. Ciasto wg przepisów na wegański "biszkopt" z puszki.pl, a krem autorski - budyń jaglany na mleku kokosowym, zmiksowany z truskawkami, do tego jeszcze dużo truskawek świeżych i powidła z rabarbaru.

Jeśli pomysł się podoba, to mogę spróbować mniej więcej odtworzyć przepis, bo robiłam w strasznym ferworze twórczym, i wszystkiego na 100% nie pamiętam :-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://kie-lbie-we-lbie.blogspot.com/
hxxp://wegeblw.pl/
 
 
Poli 


Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 1315
Skąd: Dania
Wysłany: 2014-05-31, 10:04   

Tort czekoladowy vegnski :

hxxp://www.olgasmile.com/tort-czekoladowy-przepis.html

PRAWDZIWY TORT URODZINOWY bez cukru, glutenu i nabiału / wegański :
hxxp://smakoterapia.blogspot.dk/2013/01/prawdziwy-tort-urodzinowy-bez-cukru.html

TORT URODZINOWY (WEGAŃSKI*) BEZGLUTENOWY Z CZEKOLADĄ :
hxxp://smakoterapia.blogspot.dk/2014/01/tort-urodzinowy-weganski-bezglutenowy-z.html

Wegański tort z owocami i bitą śmietaną kokosową :
hxxp://matkaweganka.blogspot.dk/2012/01/weganski-tort-z-owocami-i-bita-smietana.html

hxxp://pysznadieta.blogspot.dk/2012/10/weganski-tort-karbowo-chawowy.html

Ja osobiscie zrobilam surowe ciasto na 1 rok , masa zrobiona z orzechow cashew z malinami , i spod ciasta z migdalow z daktylami, cos takiego:

hxxp://cudownediety.blogspot.dk/2011/05/ciasto-raw-food-sernik-owocowy.html
_________________

 
 
Sylwia8 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 944
Wysłany: 2014-05-31, 10:41   

Ja robiłam właśnie ten od Olgi, czekoladowy z pomarańczami - z pierwszego linka Poli - dużo pracy ale efekt naprawdę wart zachodu. Z tym że taki robiłam na imprezę z gośćmi a w sam dzień urodzin, dla Małej i dla nas był torcik raw z tego przepisu hxxp://malloryplath.blogspot.com/2013/02/ciasto-czekoladowo-orzechowe-weganskie.html - super!

Tort od Matki Weganki też robiłam kilka razy, z własnymi pomysłami na przekładanie i polecam gorąco!!! To jest coś, co można robić z zamkniętymi oczami a zawsze wyjdzie piękny, smaczny biszkopt (również w wersji czekoladowej), a nadzienie - do czekoladowego własna masa marcepanowa albo konfitura wiśniowa, do jasnego krem na nerkowcach + pokrojona galaretka wedlowska a teraz można zrobić super właśnie ze śmietaną i letnimi owocami :) )
_________________
Mój wegański blog - hxxp://wszystkojestwglowie.pl
 
 
mermezd 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Lip 2012
Posty: 1032
Skąd: Włcławek
Wysłany: 2014-05-31, 17:23   

Dziewczyny dziękuję wam wszystkim za pomysły. Torty wyglądają bajecznie. Jestem trochę oszołomiona bo w życiu nie robiłam ciasta :oops: ;-) Jak nie dam rady poproszę teściową, chociaż jeśli ją poproszę o wersję wegańską to mnie zabije :-P
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Ka.ja 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 746
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-31, 20:47   

mermezd ja machnęłam w tym miesiącu już dwa razy przepyszny tort szpinakowy na urodzinowe przyjęcia Młodego:

Ciasto wg przepisu Kat: hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=15337 podzieliłam na dwie części i każdą piekłam osobno (bo nie wiem, czy łatwo byłoby je przekroić na 2 blaty) przez jakieś 15-20 minut.
Bitą śmietanę robię wg przepisu euridice: hxxp://matkaweganka.blogspot.com/2012/01/weganski-tort-z-owocami-i-bita-smietana.html , z tym że daję 3 puszki mleka kokosowego i 3 śmietan-fixy, bo z dwóch nie starczało mi na ładne wykończenie boków tortu i ozdobne wykończenie (tortownica 24cm). Zamiast cukru daję ksylitol.

Jak mam upieczone ostudzone ciasta i gotową schłodzoną bitą śmietanę, to robię tak:
Na talerzu kładę jeden blat ciasta, nasączam np. wodą z cytryną, smaruję bitą śmietaną, układam pokrojone na niewielkie kawałki truskawki (z innymi owocami jeszcze nie próbowałam), daję jeszcze bitej śmietany, żeby trochę przykryć te truskawki. Na to kładę drugi blat ciasta, nasączam, smaruję bitą śmietaną, smaruję śmietaną boki tortu i potem wykańczam górę.

Wczoraj tort wciągali koledzy Młodego i zjedli po dwa kawałki, mimo że jest bardzo syty. Smakował wszystkim bardzo bardzo:)

A tu zdjęcia:

_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]

Ciuszki chłopięce 110-140,zabawki, książki dla dzieci i dorosłych - hxxps://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/hZRW/
 
 
Annia 

Dołączyła: 06 Cze 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-06-06, 23:42   

zlotooka napisał/a:
mermezd, mi się ostatnio udało zrobić bardzo smaczny tort na moje urodziny :-P
Z cukrem, owszem (brązowym), ale wegański i bez margaryn. Ciasto wg przepisów na wegański "biszkopt" z puszki.pl, a krem autorski - budyń jaglany na mleku kokosowym, zmiksowany z truskawkami, do tego jeszcze dużo truskawek świeżych i powidła z rabarbaru.

Jeśli pomysł się podoba, to mogę spróbować mniej więcej odtworzyć przepis, bo robiłam w strasznym ferworze twórczym, i wszystkiego na 100% nie pamiętam :-)


Poproszę o szczegóły ;)
Czy sądzicie, że biszkopt ze wspomnianego przepisu z puszki wyjdzie jesli zamiast cukru dam np syrop z agawy? Ciasta to nie jest moja najmocniejsza strona ;) pomóżcie. Przymierzam się do tortu dla mojej Małej jubilatki :)
 
 
Sylwia8 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 944
Wysłany: 2014-06-07, 04:14   

Ja naprawdę polecam ten hxxp://matkaweganka.blogspot.dk/2012/01/weganski-tort-z-owocami-i-bita-smietana.html

Już surowe ciasto spełnia wszystkie oczekiwania a po upieczeniu naprawdę super + świetnie się kroi nawet na 3 blaty. Robiłam jasny i z kakao, oba smaczne.
_________________
Mój wegański blog - hxxp://wszystkojestwglowie.pl
 
 
zlotooka 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-06-07, 07:33   

A więc:
ciasto było podobne jak to podane przez Sylwię, dokładnie to był ten przepis:
hxxp://puszka.pl/przepis/6460-weganski_tort_czekoladowy_z_wisniami.html

Pokroiło się na 3 blaty, ale cieniutkie.
Ciacho nasączyłam herbatką zmieszaną z syropem truskawkowym, na to wyłożyłam warstwę "dżemu" rabarbarowego (rozgotowany rabarbar ze słodzidłem), a na to krem.
A krem szedł mniej więcej tak:
tłuste mleko kokosowe (u mnie domowe) + kasza jaglana (tak mniej więcej 5 łyżek na pół litra mleka), gotowane przez 30 minut, następnie zmiksowane blenderem na gładką masę. Do tego domiksowałam też blenderem świeże truskawki, oczywiście trzeba też regulować słodkość i gęstość (u mnie było za gęste, więc dodawałam mleka).
Aha, jeszcze między rabarbar a krem włożyłam pokrojone świeże truskawki... Mmm naprawdę pycha to było, zwłaszcza dla truskawkożerców :-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://kie-lbie-we-lbie.blogspot.com/
hxxp://wegeblw.pl/
 
 
malwiska 
Doula

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Sty 2013
Posty: 751
Skąd: Olkusz, Kraków,(Katowice)
Wysłany: 2014-06-07, 21:17   

no ja też się przymierzam do zielonego z bitą kokosową i owocami. ;-) (i planuję imprezę wegan - ciekawe co na to goście- najwyżej będę miała kupę pysznego żarcia na kilka ni :-D )
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]


www.nadobrypoczatek.com - MOBILNA Aktywna Szkoła Rodzenia
 
 
Annia 

Dołączyła: 06 Cze 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-06-07, 21:59   

Sylwia8 napisał/a:
Ja naprawdę polecam ten hxxp://matkaweganka.blogspot.dk/2012/01/weganski-tort-z-owocami-i-bita-smietana.html

Już surowe ciasto spełnia wszystkie oczekiwania a po upieczeniu naprawdę super + świetnie się kroi nawet na 3 blaty. Robiłam jasny i z kakao, oba smaczne.


:) a na jakiej średnicy tortownicy robiłaś ciacho? i jaka wielkość puszki mleczka kokosowego?
 
 
Annia 

Dołączyła: 06 Cze 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-06-07, 22:00   

zlotooka napisał/a:
A więc:
ciasto było podobne jak to podane przez Sylwię, dokładnie to był ten przepis:
hxxp://puszka.pl/przepis/6460-weganski_tort_czekoladowy_z_wisniami.html

Pokroiło się na 3 blaty, ale cieniutkie.
Ciacho nasączyłam herbatką zmieszaną z syropem truskawkowym, na to wyłożyłam warstwę "dżemu" rabarbarowego (rozgotowany rabarbar ze słodzidłem), a na to krem.
A krem szedł mniej więcej tak:
tłuste mleko kokosowe (u mnie domowe) + kasza jaglana (tak mniej więcej 5 łyżek na pół litra mleka), gotowane przez 30 minut, następnie zmiksowane blenderem na gładką masę. Do tego domiksowałam też blenderem świeże truskawki, oczywiście trzeba też regulować słodkość i gęstość (u mnie było za gęste, więc dodawałam mleka).
Aha, jeszcze między rabarbar a krem włożyłam pokrojone świeże truskawki... Mmm naprawdę pycha to było, zwłaszcza dla truskawkożerców :-)



Dzięki! Brzmi pysznie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13