wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Joga; od czego zaczac?
Autor Wiadomość
-kreska- 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 320
Skąd: toruń
  Wysłany: 2014-07-04, 12:45   Joga; od czego zaczac?

Dzien dobry :!:
Wymyslilam sobie, za czas cos pozmieniac w zyciu. No i jednym z postanowien zostalo cwiczenie jogi, kiedy tylko sie da. Zeby nie marnowac na pierdolety wolnego czasu.
Pomozecie mi wystartowac? Szukam wskazowek od czego zaczac? Czy kupic sobie podrecznik :?: Kurs na dvd :?: ODo wrzesnia nie mam mozliwosci dolaczenia do cwiczacej grupy (dzieci), a chcialabym juz. Nie ma na co czekac :)
_________________
Przepraszam za notoryczny brak polskich znakow. Cora mi "alt" wydlubala.

hxxp://www.suwaczki.com/]hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2014-07-04, 12:54   

nie wiem w jakim stylu zamierzasz ćwiczyć, ale moim zdaniem, jeżeli jesteś osobą zupełnie początkującą, to lepiej zacząć praktykę pod kierunkiem osoby prowadzącej zajęcia, a dopiero potem praktyka własna
jeżeli chodzi o jogę to jest na co czekać :-) tam nie ma pośpiechu
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2014-07-04, 13:18   

Roska dobrze prawi. Asany wbrew pozorom nie są takie proste. Aby prawidłowo nauczyć się je wykonywać warto na początek robić to pod okiem kogoś, kto skoryguje złą postawę, podpowie kolejnośc pozycji, dobierze ćwiczenia pod kątem ewentualnych schorzeń, niedomagań, predyspozycji.
_________________
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2014-07-04, 13:18   

-kreska-, moim zdaniem też lepiej ćwiczyć z nauczycielem (i to dobrym, a nie pierwszym z brzegu z klubu fitness). Sama (czy z DVD) nie jesteś w stanie zobaczyć, jak wykonujesz poszczególne pozycje, nikt cię nie skoryguje, nie przypomni o szczegółach.
Co do rodzaju jogi, to jeśli wolisz dynamiczniejsze sporty, to ashtanga joga może ci się spodobać, jeśli spokojniejsze to joga wg Iyengara.

A w Toruniu nie ma jakiejś jogi w parku podczas wakacji?
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
panikanka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 888
Skąd: Toronto
Wysłany: 2014-07-04, 17:05   

-kreska- właśnie widziałam na mieście plakaty "Joga w parku" :mryellow: :-D :lol:
Jest co niedzielę, nie zapamiętałam o której godzinie, kiedyś była w parku Bydgoskim, więc teraz pewnie też. Byłam kilka razy na tych zajęciach kilka lat temu, ćwiczenia są podstawowe, może nie ma takiego kontaktu z nauczycielem jak na kursie w szkole jogi, bo jednak jest dużo ludzi, ale zawsze coś :-)
A jeśli chciałabyś zacząć ćwiczyć sama, to ja myślę, że możesz po prostu zacząć się gimnastykować, rozciągać, takimi ćwiczeniami jakie pamiętasz nawet ze szkoły: krążenia głowy, nadgarstków, ramion, biodrami, rozciąganie nóg, podnoszenie nóg, koci grzbiet... a od września zapisać się na kurs i tam pod profesjonalnym okiem zacząć ćwiczyć asany, tak jak mówią dziewczyny, nauczyciel się bardzo przydaje :-D mówi o filozofii jogi, opowiada o asanach, koryguje pozycje, prowadzi oddech tak że współgra on z ćwiczeniami - to bardzo ważne
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

www.wegeblw.pl
www.zdrowieodkuchni.info
 
 
mariaaleksandra

Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 1603
Wysłany: 2014-07-04, 22:45   

Z ksiazek czytalam tylko Joga Iyengara i warto to przeczytac, omuwione sa pozycje, sa zdjecia, opisy, taka mala biblia. Ale mysle ze samej to ciezko na poczatek, jak nie mozesz na grupowe to moze umow sie indywidualnie pare razy, zeby.ktos.Ci pokazal co i jak, bo inaczej to krzywde mozna sobie zrobic...
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://straznik.dieta.pl/]
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-07-05, 10:30   

Tak! Dzisiaj w Wyborczej też przeczytałam, jutro "Joga w parku" bydgoskim, nad Martówką o g.10. :-) będzie pewnie jak zawsze około 100 osób
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
-kreska- 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 320
Skąd: toruń
Wysłany: 2014-07-06, 13:29   

Dziekuje za odpowiedzi :!:
Pojde za tydzien na Bydgoskie,zobacze. Czy warto kupowac od razu mate do jogi :?: Na co zrwacac uwage przy wyborze :?:
_________________
Przepraszam za notoryczny brak polskich znakow. Cora mi "alt" wydlubala.

hxxp://www.suwaczki.com/]hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-07-06, 14:29   

-kreska-, ja mam cienką, 4 mm grubości, dla mnie styka w 100%. Ważne, żeby była z 10 cm dłuższa niż masz wzrostu- żeby komfortowo móc się położyć
One są dość mocne, także można z takiej maty też korzystać na wyjściach w plener z dziećmi :mryellow:
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-07-06, 17:28   

akurat na bieżąco, z Poznania:
hxxp://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,16278619,_Przyszliscie_na_demoniczna_impreze____Tlumy_przed.html
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2014-07-06, 20:22   

i ja dziś zaliczyłam pierwszą w tym sezonie jogę w parku ;-)

Co do maty, to nie mam żadnej - dziś ćwiczyłam na chuście/pareo, na zajęciach, gdzie chodzę maty są na wyposażeniu, a jak mi się zdarza ćwiczyć w domu, to po prostu na podłodze.
Właśnie to lubię w jodze, że nie potrzebujesz żadnego sprzętu, specjalnego stroju, butów...
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-07-06, 20:54   

-kreska-, aha, i pójdziesz? Czyli jednak udało Ci się gdzieś dziewczyny upchnąć? :D
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
-kreska- 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 320
Skąd: toruń
Wysłany: 2014-07-12, 10:06   

Tydzien temu sie nie udalo, mam nadzieje ze jutro pogoda dopisze:)

Ide za rada olgasza, wezme chuste do noszenia, zloze ja potrojnie. W mate sie zaopatrze jak mnie joga rzeczywiscie 'wezmie' :-D

W Poznaniu, efekt doladnie odwtorny ]:->
_________________
Przepraszam za notoryczny brak polskich znakow. Cora mi "alt" wydlubala.

hxxp://www.suwaczki.com/]hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-12, 10:18   

Ostatnio chwilami wstyd się przyznać, że się jestz Poznania, ale jak widzicie, nie dajemy się zgnieść talibanowi.

Ja właśnie też postanowiłam wziąć się za jogę. Kiedyś chodziłam, ale nieregularnie i było b.Dużo osób na zajęciach, co mi przeszkadzało. I przeszkadzało mi, że jestem taka sztywna, ale teraz mam zamiar to olać i robić tak, jak mogę, mam nadzieję że z czasem coraz lepiej.

Samemu to można spróbować jakiś prostych asan, nie wymagających siły, bo inaczej łatwo się przeciążyć. Teraz byłam trzy razy na zajęciach i większość pozycji wcześniej robiłam źle. Nie sposób samemu to wyłapać.

Trzymajcie kciuki, żebym tym razem się nie poddała ;) kasa na szczęście nie jest przeszkodą, bo mam taką kartę multisport i mogę z nią chodzić gdzie mi się podoba, fajna sprawa :)
 
 
-kreska- 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 320
Skąd: toruń
Wysłany: 2014-07-21, 10:05   

kasienka, kciki za konsekwentne cwiczenia! :)

Ja bylam na jodze w parku juz 2 razy i jestem zakochana.Mimo sztywnosci. Spelnila moje oczekiwania, nie zawiodla :D
Zastanawiam sie czy w klubach fitness tez to tak wyglada? czy lepiej ju do typowego osrodka jogi potem sie zapisac :?:
_________________
Przepraszam za notoryczny brak polskich znakow. Cora mi "alt" wydlubala.

hxxp://www.suwaczki.com/]hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2014-07-21, 11:48   

-kreska-, może na początek popytaj znajomych, którzy chodzą na jogę o ich nauczycieli/instruktorów albo wykup sobie karnet w jakimś ośrodku jogi i pochodź na różne zajęcia do różnych ludzi.
Klubów fitness raczej nie polecam, bo tam instruktorzy jogi są najczęściej po kilkumiesięcznych kursach i czasem niewiele ma to z jogą wspólnego. Albo podzwoń po klubach, które masz najbliżej i spytaj, kto u nich prowadzi jogę i nie zadowalaj się odpowiedzią, że "pani Basia", tylko podrąż temat - ile lat uczy jogi, według jakiej szkoły, czy ma jakieś certyfikaty, itp.
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2014-07-21, 12:42   

mam duże problemy z kręgosłupem i uczęszczałam do szkoły jogi, w opcji zajęc dla osób z w/w problemem. Maty, koce na miejscu (ja potrzebowałam 2), prowadzący popatrzył na wyniki badań i miał mnie na oku, zalecąjc co robic lub odpuścic. Opcje z książki, płyt itp wg mnie dla laika czy osoby wymagającej indywidualnego podejścia odpadają . estem zdania że trzeba dopytac o kompetencje instruktora w przypadku różnych klubów/ siłowni. Szkoły jogi dla mnie wiążą się z większym zaufaniem. I jeszcze jedno, nie patrzymy na innych, all robimy w swoich możliwościach.
 
 
-kreska- 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 320
Skąd: toruń
Wysłany: 2014-07-21, 17:43   

Dziekuje za odpowiedzi :!: Poszeram, podzwonie :)

Wstyd sie przyznac, ale po 2 godzinnym grupowym treningu mam zakwasy :oops:
_________________
Przepraszam za notoryczny brak polskich znakow. Cora mi "alt" wydlubala.

hxxp://www.suwaczki.com/]hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
jagodzianka 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 03 Wrz 2011
Posty: 2731
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-21, 18:32   

-kreska-, ja po godzinnym też mam. Ba, po długiej przerwie to i po kilku asanach w domowych zaciszu mam.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-23, 16:16   

Dziś byłam na jodze teoretycznie dla osób 50+. Nie zgadniecie, kto wyglądał jakby wyszedł z sauny ]:-> normalnie kapało mi z czoła po nosie, paszcza czerwona a bluzkę miałam kompletnie mokrą. Nie ma co, kondycja super, ale może coś wypociłam ;)
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-07-23, 16:54   

Ja też po niedzielnej jodze w parku miałam zakwasy 2 dni, ale to taki pozytywny ból :-D
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2014-07-23, 18:04   

Ja też mam zakwasy, zwłaszcza jak przerwy między ćwiczeniami są dłuższe niż tydzień :-)

kasienka, w szkole jogi, gdzie czasem chodzę na zajęcia przeważają babki 50+ i one są niesamowite, jeśli chodzi o kondycję. Plotkują też ponadprzeciętnie :mrgreen:
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
-kreska- 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 320
Skąd: toruń
Wysłany: 2014-07-25, 10:06   

Dzieki za podtrzymanie na duchu :mryellow: Juz nie moge sie niedzieli doczekac :!:
I mam plan po zajeciach zagadac do prowadzacej gdzie uczy "normalnie", widac, ,ze babka mocno wkrecona, bo nawet o mitologii indyjskiej gadala :)
_________________
Przepraszam za notoryczny brak polskich znakow. Cora mi "alt" wydlubala.

hxxp://www.suwaczki.com/]hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2014-07-25, 10:08   

-kreska-, jak prowadzaca ci odpowiada, to może do niej na zajęcia uderzaj

ja chodzę do klubu fitness, przedtem chodziłam do domu kultury i do szkoły, podążam za instruktorką :-)
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-07-28, 13:16   

-kreska-, mam dla Ciebie pełny namiar, ale coś nie mogę Ci przesłać wiadomości, może masz pełną skrzyne? odezwij się :)
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 12