wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
refluks żołądkowo przełykowy i ciągle chore dziecko
Autor Wiadomość
rys1983 

Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 1
Wysłany: 2014-07-18, 20:41   refluks żołądkowo przełykowy i ciągle chore dziecko

Moze znajdzie sie ktoś kto przechodził chorobe refluksową u dziecka bo ja jzu nie mam sił, jestem załamana i znerwicowana. Od poczatku moze zaczne. Janek urodził sie zdrowy i nic nie wskazywało problemów. Gdy skonczył 3 miesiace zaczeło sie, zaczął charczek i kaszleć mokry kaszel i słychać było jakby coś mu zalegało. Nigdy nie ulewał, nidgy nie wymiotował, tylko czasami było słychać jak mu sie odbiło to miałam wrażenie, że zaraz coś zwróci ale nic sie nie działo. Od lekarza do lekarza jeden antybiotyk, drug, trzeci, w końcu doatrzyła sie lekarka zapalenia płuc wzieły z atrowentu, nebudu i mucosolvanu, poprawa na kilka dni i od nowa po odstwieniu wziewów. W końcu trafiłam na pania doktor która z mojego wywiadu juz potrafiła dziecko ziadnozować. Pojechaliśmy na usg i faktycznie okazało sie ze ma refluks ale w granicy normy. No i co z tego jak dziecko cały czas choruje, nie ma miesiaca zebym nie była u lekarza i w kółko to samo mu podają czyli najpierw zaczyna sie od neosine jak nie pomaga to bactrim a ostatecznie antybiotyk i wziewy. Juz ogłupieć mozna ostatnio zaczął gorączkować przez ok 5 dni wysoka gorączka plus zielonkawy katar, minął tydzien od skonczenia antybiotyku sumamed forte i dzis wieczor i znwou goraczka ale nic poza goraczką sie nie dzieje. Juz naprawde jestem na skraju załamania, bo i drugie dziecko w domu a ja ciagle tylko tym małym musze sie zajmować i mam wyrzuty, ze córka spchnieta jest na bok. Jestem na skraju depresji naprawde juz nic mnie nie cieszy, nic mi sie nie chce, tylko czekam wieczoru czy aby znowu coś sie nie przypelętałą jaks choroba. Najchetniej bym tylko spała i nie myślała, ale przy dwojce dzieci sie nie da. Pomóżcie pocieszcie cokolwiek, przepraszam za chaotyczność,
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2014-07-18, 21:48   

Refluks bywa fizjologiczny u dzieci i mija z wiekiem. Miewa także powiązania z alergią,nietolerancją i wówczas warto obserwowawac np nasilenia, stan skóry itd z tym co jadane. Powiązania z drogami oddechowymi kaszel, zap oskrzeli, płuc czy ucha bywają podobnie jak brak apetytu, bo podrażniony przełyk nie sprzyja konsumpcji. Zastanawiają mnie oczka, może oczka to wynik innej infekcji - osłabienie organizmu antybiotykami i coś się przyplątało. Jeśli nie widzisz poprawy rozważ skonsultowanie się z lekarzem o szerszym/innym podejściu. Mam nadzieję, że forumowicze doradzą konkretniej. Może ktoś podpowie specjalistę ale zapewne ułatwi to podanie regionu, w którym szukasz lekarza.
 
 
ony17

Dołączył: 04 Sie 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-08-04, 10:55   

Mój syn miał refluks zdiagnozowany 3 m-ce temu , ma 4 lata. Zgłoś sie do gastroenterologa dziecięcego. Myśmy poszli prywatnie, bo nie chciałam czekać na tego z NFZ, po tym jak poczytałam w internecie o refluksie i wszystko mi pasowało. wymioty były rzadko, i nie w niemowlęctwie, tylko później. Zastosowaliśmy leczenie (jest takie jak u dorosłych) i widzę dużą poprawę. Okazało się, że mój syn miał stan zapalny od cofających się kwasów żołądkowych.
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2014-08-04, 12:46   

rys1983, a synek jest szczepiony? Ile ma teraz miesięcy, tzn. jak długo już trwają te wszystkie choroby?
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
amudabi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2010
Posty: 132
Skąd: z domu
Wysłany: 2016-01-13, 09:34   przewlekły kaszel podejrzenie refluksu

witajcie, mam pytanie bowiem moja prawie 8 letnia córka męczy się z kaszlem już ponad miesiąc, początkowo miała napady duszności z duszeniem się jak przy krztuścu, stąd lekarka dała skierowanie na badania pod kątem krztuśca właśnie,wczoraj odebrałam wyniki, i okazało się że to nie krztusieć, lekarz zasypała nas skierowaniami do różnych poradni w celu ustalenia przyczyny, podała też możliwość refluksu astmy, bezobjawowego zapalenia płuc, alergii, oraz przyczym o podłożu neurologicznym, gdyż córka jest baaardzo wrażliwym dzieckiem, zaczęła szkołę i ma z nią mega stres.
Moje pytanie, czy macie jakies doświadczenia w dziedzinie refluksu, dietu leczenia itd. będę wdzięczna za jakiekolwiek info, również naturalne sposoby leczenia. Dodam że córka nie je mięsa, próbuję jej urozmaicać dietę, jednak jest mocno zorientowana na smak słodki, stąd nie wykluczone że jej organizm jest zakwaszony.
Pozdrawiam .
_________________
"zdrowia twoim zacnym myślom"
‎4 podstawowe zasady HUNY:
IKE - świat jest taki jaki myślisz, że jest, KALA - nie ma żadnych ograniczeń, MAKIA - Energia podąża za uwagą, MANAWA - moment mocy jest teraz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12