wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Opinia lekarza o szczepieniach
Autor Wiadomość
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2010-12-26, 11:56   

squamish napisał/a:
Mój partner za zapaleniem ucha i wysoką gorączką czekał 4 godz na przyjecie w poczekalni
Ale wiesz chyba, że w Polsce nie jest inaczej? Zapewniam Cię, że nie. U mnie na pogotowiu ludzie z pourywanymi palcami czekają kilka godzin na wizytę. System jest taki, że najpierw czekasz kilka godzin w kolejce na wizytę u lekarza, potem następne 2 w kolejce do rtg, a potem od nowa na lekarza. Nawet jeżeli trzeba działać szybko i np. człowieka pozszywać. Co innego, jeśli kogoś przywozi karetka, tacy mają pierwszeństwo.
A na basenie to prędzej bym się spodziewała grzybicy, paciorkowców czy gronkowców niż tężca. Zdziwiłabym się bardzo, gdyby się ktoś tężcem na basenie zaraził, chyba żeby się tam kąpały konie ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2010-12-27, 15:08   

bronka napisał/a:
adriane, szczerze Ci powiem/ napiszę, że nie wiem dokładnie jak to się odbywa.
jeśli decydujesz się na nieszczepienie dzieci to wiąże się to z tego typu konsekwencjami. Książeczkę szczepień wymagają ( nie wiem czy wszędzie)


jestem w Cork i pierwsze slysze...
my bylismy juz na basenie i nikt o nic nie pytala, a Bruno jest nie szczepiony.
Widocznie brudniejsze baseny sie boja oskarzen i pytaja...

[ Dodano: 2010-12-27, 14:28 ]
brzuszek napisał/a:

TO wszystko ma miejsce gdy korzysta sie z publicznej opieki zdrowotnej czyli pseudo bezplatnej. Do wyboru do koloru mamy prywatne kliniki w tym mnostwo polskich gdzie robia to szybciej, ale nie oto tu chodzi przeciez bo w PL przeciez za kase tez wszystko jest.


brzuszku
co uwazasz za pseudo bezplatna?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2010-12-27, 23:12   

brzuszek, jeszcze a propos tężca na basenie, z tego co pamiętam jest to bakteria beztlenowa więc raczej nie spodziewałabym się jej tam zastać mimo ciepła i wilgoci ;)
_________________

 
 
brzuszek 

Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd: Dublin
Wysłany: 2011-01-02, 18:26   

lamialuna napisał/a:
brzuszku [/b]co uwazasz za pseudo bezplatna?


Mam na mysli to ze bezplatnie czyli na karte medyczna mozesz isc do GP w godzinach od 9 do 12 i potem od 14 do 17. Na emergency moze cie takowy przyjmie i poza godzinami za darmo. Gdy placisz kase GP czy 50 euro za wizyte to jest szansa ze ci sam pobierze krew i odda do laboratorium, jak za darmo to dostaniesz skierowanie do szpitala i jak w moim przypadku pobranie krwi odbedzie sie za 4 tygodnie gdy juz dawno przestalo to miec sens ale co pobiora a potem podzwonisz zeby wyniki przyslai bo szkoda odczynnikow dla darmowych pacjentow. Dalej np jak poszedlem do okulisty to w za darmo mi zrobili badanie wzroku na maszynie a za zdjecie dna oka musialme 15 euro zaplacic. Pisalem juz ze wiztye u larungologa mam na kwiecien 2012. Jak nie chce ze by mi do tej pory cysta w zatoce pekla to lepiej zebym zpalaci. O tym sie dowiedzialem na badaniu rezonansem za ktore zaplacilem 150 euro bo bym czekal do 2013 w kolejce na rezonans. O tak to i pseudo ja rozumiem.

Co do tezca to sie zgadzam, na basenie mozna sie zarazic roznymi chorobami ale raczje nie takimi od ktorych sa szczepionki chyba ze akurat ktos nan as bedzie kaszlal w przebieralni paleczkami gruzlicy czy ktos nas zarazi krwia z WZW, ale prawdopodobienstwo jest takie samo jak w supermarkiecie czy na poczcie. Niestety moja zona mowi kateofryczne nie nie podajac argumentow i nie chce mi sie znia klocic bo ten basen nie jest dla mnie az tak wazny ze by ryzykowac problemy rodzinne.
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-01-27, 13:17   

no tak... ale chyba nie ma idealnej sluzby zdrowia nigdzie na ziemi - po prostu niektorzy maja szczescie... a inni pieniadze

pewnie czytaliscie, a jak nie to zapodaje - hxxp://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,100961,7328404,Antyszczepionkowcy.html
Rodzinke znam i naprawde sa zdrowi ;)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
Poli 


Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 1315
Skąd: Dania
Wysłany: 2011-03-09, 13:45   

Nie jestem lekarzem, ale zaczynam zbierac informacje szczepionkowe, poniewaz jak widac na pasku jestem w ciazy i niedlugo stane przed wyborem szczepic czy nie szczepic.

Z moich obserwacji , czytanych statystyk i takze jakiegos rozumowanie wyciagam wnioski i tak:

Szepionka na tezec nie ma sensu szczepic, poniewaz i tak w sytacji zagrozenia tezcem, czyli dosc powaznego skaleczenia , ugryzienia przez psa itp dostaje sie automatycznie ta szczepionke w szpitalu.

Gruzlica , jak widac po staystykach , gdzie obecnie jest epidemia gruzlicy na oddzialach w szpitalu to szczepionka nie spelnila swojej roli, a mamy 98 % spoleczenstwa zaszczepionego przeciw tej chorobie.

Ksztuciec, sama bylam zaszczepiona i zachorowalam ;) I bylo ciezko, pol roku zwolnienia ze szkoly.

Rozyczki, odry i swinki , za moich czasow wszystkie dzieci przechodzily w przedszkolu i na poczatku szkoly i nikt wielkiego halo nie robil z tego powodu.
Nie widze sensu szczepienia niemowlaków, poniewaz jak wiadomo , swinka jest grozna glownie dla chlopcow w wielu dojrzewania a rozyczka dla kobiet ciezarnych.

Wiec lepszym rozwiazaniem byloby szczepienie tylko chlopcow przeciw swince jak wejda w okres dojrzewania , ktorzy nie posiadaja przeciwcial. A dziewczynek po ukonczeniu okresu dojrzewania przeciw rozycce.

Jesli chodzi o polio, to w stanach po przeprowadzonych badaniach okazalo sie, ze zachorowan na polio bylo 2-3 razy wiecej na obszarze objetym szczepionkami niz na obszarze nieszczepionym.

Reszta szczepionek jeszcze nie przeanalizowana :mryellow: Obecnie wydaje mi sie, ze jedana z najbardziej rozsadnych szcepionek to przeciw zoltaczce , poniewaz mozna ja sie zarazic wszedzie i konsekwencje sa dosc powazne, ale nie zgadzam sie w zupelnosci ze szczepieniem noworodkow jak to sie u nas praktykuje.

Mysle, ze szprycowanie taka ilsocia szczepionek nasze dzieci jest totalna glupota jaka funduje nasz system, zyjemy w kraju gdzie dostep do pozywienia , lekarstw , szpitali jest dobry a poziom higieny dosc wysoki. Inaczej wyglada sprawa na pewno w przypadku niektorych miejsc w afryce gdzie brakuje chociazby czystej wody.
_________________

 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2011-03-09, 15:49   

Poli, warto przeczytać ulotki dotyczące poszczególnych szczepień. Szczególnie dużo do myślenia daje lektura ulotki BCG.
Znasz forum szczepienia.org.pl? Tam jest prawdziwa kopalnia wiedzy.
Ostatnio zmieniony przez puszczyk 2011-03-09, 23:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Poli 


Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 1315
Skąd: Dania
Wysłany: 2011-03-09, 16:17   

puszczyk napisał/a:
Poli, warto przeczytać ulotki dotyczące poszczególnych szczepień. Szczególnie dużo do myślenia daje lektura ulotki BCG.
Znasz forum szczepienie.org.pl? Tam jest prawdziwa kopalnia wiedzy.


Znam ta strone, i podczytuje czasami , dzieki :-)
_________________

 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2011-03-09, 21:58   

Poli napisał/a:
Gruzlica , jak widac po staystykach , gdzie obecnie jest epidemia gruzlicy na oddzialach w szpitalu to szczepionka nie spelnila swojej roli, a mamy 98 % spoleczenstwa zaszczepionego przeciw tej chorobie.

Nie bronię tej szczepionki, ale moja pediatra mówi, że faktycznie szczepionka ta nie chroni przed gruźlicą, ale w przypadku zachorowania na gruźlicze zapalenie płuc znacznie je łagodzi.

Ja w ogóle mam mętlik w głowie zupełny, chcę przy drugim dziecku, żeby to nasze szczepienie wybiórcze i opóźnione bardzioej uporządkowane było. Z Olafem to jeden wielki bajzel. Ale przynajmniej skutecznie unikamy i opóźniamy.
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2011-03-09, 23:27   

Jak znajdę to wkleję link to medycznego opracowania na temat tej szczepionki. Ogólne wnioski są takie, że w dobie gdy są skuteczne leki żeby leczyć gruźlicę traci sens stosowanie tak mało efektywnej szczepionki niosącej duże ryzyko powikłań.

[ Dodano: 2011-03-10, 09:46 ]
hxxp://www.pzh.gov.pl/oldpage/przeglad_epimed/56-1/561_01.pdf]Tutaj można poczytać na ten temat.

[ Dodano: 2011-03-10, 09:48 ]
hxxp://www.pzh.gov.pl/oldpage/przeglad_epimed/56-1/561_02.pdf]I tutaj.
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2011-03-10, 11:13   

Ciekawe artykuly po angielsku
hxxp://www.jayne-donegan.co.uk/articles
 
 
 
Kasia B. 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 849
Skąd: Warszawka
Wysłany: 2011-03-12, 10:52   

Tu też kilka informacji
hxxp://dziecisawazne.pl/popularne-szczepionki-2/
 
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2011-03-17, 13:08   

hxxps://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B5Em5vievPsbZWZjYzlkZTMtYzUzNy00YjdkLThjZjgtOWM3OWM2Y2RhYTM4&hl=pl&authkey=CPfPh4EE]Szczepionki, przeczytaj mamo. - z Poradnika Dobrego Zdrowia.
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2011-03-17, 22:05   

puszczyk, dzięki za tego linka!!
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2011-03-19, 09:13   

YolaW, :-D

hxxp://www.greatergoodmovie.org/]Nowy film o szczepieniach.
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2011-03-21, 22:35   

puszczyk, dzięki za trailera do filmu :) Ciekawe kiedy i czy będzie do zdobycia w Polsce..
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
@Lilith 


Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 129
Skąd: Wroc
Wysłany: 2011-10-12, 10:17   

Moja pediatra Anna Muszyńska-Kwiatkowska, przyjmuje w przychodni i ma swój gabinet homeopatii klasycznej we Wrocławiu.
Trafiłam na nią w przychodni podczas trzydniówki córki. Wiedząc, że będą truć o szczepieniach miałam pod pachą teczkę dokumentów (zindywidualizowany schemat, ustawa). Zaczęłyśmy rozmawiać, była zaintesowana, nie robiła problemów. Potem dowiedziałam się, że jest homeopatką.
W gabinecie wyciąga dzieci z powikłań poszczepiennych, alergii, astmy. Jej opinia jest taka, że szczepionki robią ogromną krzywdę, no i tu się zgadzamy.

W ogóle w naszej przychodni (Krynicka, Wrocław) nigdy nie odczuliśmy problemów z powodu nieszczepienia. Są tam trzy lekarki, żadna nie naciskała kiedy mówiliśmy NIE. Chcieli na piśmie odmowę, napisałam, koniec tematu.
Dodam, że po urodzeniu zapisałam córkę do prywatnej przychodni LIM (LuxMed). Dwóch pediatrów, przy każdej wizycie bla bla o szczepionkach, jak tylko przekroczyłam próg gabinetu. Najlepiej 6w1 i żadnej dyskusji, za to wizje chorób i straszenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,77 sekundy. Zapytań do SQL: 12