wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karkonosze z 4 latkiem??
Autor Wiadomość
vanilia 
vanilia

Dołączyła: 03 Paź 2013
Posty: 54
Wysłany: 2014-09-15, 11:19   Karkonosze z 4 latkiem??

Słuchajcie, pytanie kieruję do osób, które mogą mi polecić jakie trasy, atrakcje itp. które można zaliczyć z czterolatkiem i siedmiolatką w karkonoszach, nie byliśmy jeszcze z dziećmi na zadnych górskich szlakach tylko raczej stacjonarnie jakies agroturystyki, a teraz już mi się tak chce gdzieś po górach połazić tylko obawiam się trochę , ze mi dzieci zastrajkują przy tym chodzeniu ;) zastanawiam się nad karkonoszami i potrzebuję praktycznych porad, gdzie co i jak, czy wyjazd z jednym noclegiem starczy czy raczej z dwoma. Gdzie zjeść wegańsko jeśli ktos coś wie, chociaż z tym raczej się nie łudzę, może ktoś może polecić gdzie się zatrzymać na nocleg. Jakie trasy noi oczywiście cokolwiek przyjdzie Wam na myśl co mogłoby nam ułatwić wycieczkę żeby za dużo nie błądzić, nie szukać itp. Może ktoś był zupełnie gdzieś indziej i poleciłby na wyjazd z dzieciakami. Dzięki z góry. Pozdrawiam.
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2014-09-15, 13:50   

vanilia, a może niższe górki, Międzygórze na przykład i okolice? Albo czeskie Jeseniki? Czy nawet nasza Kopa Biskupia?
W okolicach Międzygórza polecam nocleg w Gierałtowie u pani Malwiny. Gotuje wegetariańsko, wegańsko, według 5 przemian (można zamówić pełne wyżywienie lub tylko obiady).
W Międzygórzu jest fajna trasa dla początkujących do Ogrodu Bajek. Można też zwiedzić Jaskinię Niedźwiedzią, Muzeum Minerałów i pobliski Wapiennik (nietoperze, japoński ogród, manufaktura papieru), który prowadzi nasza wegedzieciakowa yolin :mrgreen:
hxxp://www.miedzygorze.eu/atrakcje
hxxp://wapiennik.eu/
hxxp://www.eholiday.pl/noclegi-bg1482.html
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2014-09-15, 17:16   

Mój syn tak trochę przed 4 urodzinami wszedł na Śnieżnik, ale to nie były jego pierwsze góry. Myśmy wówczas noclowali w Międzygórzu i nam pani robiła wegeobiady specjalnie dla nas. Na wypad pierwszy z dzieckiem to polecałabym Góry Stołowe, bo to i niewysokie i malownicze i na skałki można się wspiąć, o posiłki można Panią Anię w Łęcznej spytać, mi kiedyś lata temu robiła wege wersję. Tak się nawet zastanawiam czy w przyszłe wakacje nie wyciągnąc tam moich potworów.
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-09-15, 18:30   

vanilia, Karkonosze to chyba nie bardzo. W Karkonoszach są cudne wodospady - Kamieńczyka, Szklarki i najpiękniejszy - Podgórnej. Świątynia Wang, w sumie niewiele więcej dla dzieci. Myślę, że o wiele ciekawszym wyborem dla dzieci w tym wieku byłaby wymieniona już wyżej Kotlina Kłodzka. Do wymienionych już atrakcji dorzuciłabym Twierdzę Kłodzką, jeśli lubicie łażenie po ciasnych, tajnych korytarzach ;)
Oraz koniecznie Szczeliniec Wielki - z formami skalnymi przypominającymi zwierzęta. A także Błędne Skały - świetny skalny labirynt, gdzie odnajdywanie drogi będzie dla dzieci świetną zabawą!
Jeszcze Torfowisko Batorowskie - dla dzieci może z lekka nudne, ale niewielu ludzi tam chodzi, a jest to świetny sposób na pokazanie takiego nietypowego miejsca.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://anilanastudio.blogspot.com/
Ostatnio na blogu: Wszystko jest możliwe
"Trzeba wierzyć w człowieka, koleś"
 
 
 
vanilia 
vanilia

Dołączyła: 03 Paź 2013
Posty: 54
Wysłany: 2014-09-16, 10:14   

No to padlo na bledne skalki :) moze ktos zna jakAs kwatere, gospodarstwo agroturystyczne w poblizu. Fzieki wszystkim za odpowiedzi :-)
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2014-09-17, 05:27   

Mój brat wlazł na Szrenicę w wieku 4 lat. Dokładnie w urodziny, dlatego dostał tę górę w prezencie :-) Ja miałam wtedy 6. Można tam trochę połazić, zaplanować trasy. Dla takich dzieciaków chyba jeszcze nie jest ważne, jak się nazywają góry i jakie mają wysokości, ważne żeby się nie spieszyć, mieć jakiś plan awaryjny... a atrakcje? Kamienie, strumienie, patyki, skały, mchy, jaszczurki, owady... :-)
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2014-09-17, 07:54   

MartaJS, ale fajny prezent! Muszę to za rok wykorzystać na Marianki urodziny :-)
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2014-09-17, 08:35   

No właśnie on ma urodziny w sierpniu, więc zawsze na jakiś wyjazd przypadały, kiedyś dostał jeszcze jedną górę w Beskidach :-)
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
Kamil Król 
Kamil Król

Dołączył: 06 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Kłopotnica
Wysłany: 2015-05-06, 15:56   

Dlaczego nie Karkonosze. Ja uważam że to świetny wybór. Na szczyty , na których jest płasko ,można wjechać i zjechać wyciągiem. Ponadto większość tras jest dobrze oznakowana. Oczywiście odradzam chodzenie czarnymi szlakami wtedy już mogłby byc problem.
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2015-05-06, 18:40   

MartaJS
super pomysł popieram,my w tym roku ruszamy w Beskid Niski a potem chcemy z młodym zdobyć koronę gór PL. :mryellow:
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Kamil Król 
Kamil Król

Dołączył: 06 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Kłopotnica
Wysłany: 2015-05-07, 12:27   

Jak już zrealizujecie wszystkie plany, to zapraszam w nasze piękne Karkonosze i Izery.

Pozdrawiam
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2015-05-07, 19:15   

Kamil Król dzięki-uwielbiam Karkonosze i bankowo zawitam :mryellow:
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12