wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bóle głowy, migrena w ciaży-jak sobie radzicie?
Autor Wiadomość
Lenka 86 
Lenka

Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 198
Wysłany: 2013-01-04, 22:01   Bóle głowy, migrena w ciaży-jak sobie radzicie?

Witajcie kochane,

Jestem w 16 tyg ciaży i cierpie na bóle głowy. Należę do osób z niskim ciśnieniem,więc być może to jest powodem? Przed ciaążą miewałam migreny z aurą. Dla niewtajemniczonych - zaczyna się złym widzeniem, przeważnie brakiem w polu widzenia, mroczkami, zygzakami przed oczami, następnie ból głowy niesamowity, wymioty, światłowstręt, drętwienia rąk,ust,twarzy,nóg, czasem problem z mówieniem :( okropne i nie życzę nikomu! Naszczęście w ciąży miałam w 1 trmestrze mały atak i wytrzymałam bez leków. Teraz natomiast codziennie boli mnie głowa. We wtorek mam wizytę u ginekologa, więc porozmawiam na ten temat. Może któraś z Was ma jakieś sposoby lub rady na ból głowy. Dodam,że nie zażywam leków przeciwbólowych.

Pozdrawiam!
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2013-01-05, 09:43   

Polecam maskę żelową na czoło - zimną, a jeśli nie pomaga, to można spróbować ciepłą. Niskie ciśnienie - no cóż, różne osoby mają różne podejście, ale słaba kawa nie zaszkodzi.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
gemi 
Matka Polka ;)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 2460
Wysłany: 2013-01-05, 10:48   

Cytat:
Niskie ciśnienie - no cóż, różne osoby mają różne podejście, ale słaba kawa nie zaszkodzi.
Lenka, jeśli nie masz nadwrażliwości na kofeinę i przed ciążą pijałaś regularnie kawę, bądź czarną herbatę, to kawa może być nawet mocniejsza.
Wiem, że moja mama, która cierpiała na straszne migreny ratowała się też colą (wiem, że niezdrowe i bleee, ale cóż, ponoć pomagało szybciej, niż leki). Z tym, że mama miała migrenę, która łączyła się z mdłościami.

może hxxp://www.abcmigrena.pl/rodzaje-migreny?gclid=CPyI9oL30LQCFUbKtAod8yEAog]tu znajdziesz coś dla siebie.
_________________
"Nowego kłamstwa słucha się chętniej aniżeli starej prawdy" (A.Czechow)
 
 
agata 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 298
Skąd: Suwalki,Ely
Wysłany: 2013-01-09, 17:42   

Ja mialam w poprzednich ciazach okropne migreny i nie moge cie pocieszyc, jedynie odpoczynek pomaga. Pilam kawe bo cisnienie mialam smiertelnie niskie, bralam okazjonalnie paracetamol, lekarz mi powiedzial ze to normalne w ciazy i nie ma czym sie martwic. Odpoczywaj ile mozesz i posilki jadaj regularne i male porcje ale czesciej, to ureguluje cicnienie jesli to jest powod twoich dolegliwosci.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
malwiska 
Doula

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Sty 2013
Posty: 751
Skąd: Olkusz, Kraków,(Katowice)
Wysłany: 2013-01-29, 11:22   

Ja jestem strasznym migrenowcem, od kilku ładnych lat mnie męczy. Brałam leki na migrenę, ale w ciąży musiałam odstawić, niestety bóle miewam straszne, jeden może trwać nawet 3 dni. Mały z czasem ustępować, ale trzymają się. Jedyne co "pomaga" to ciemność, sen i czasem paracetamol- jak wiem, że będzie boleć, a jak już rozboli to trzeba przeżyć.
Lekarka kazała pić melisę - powinno trochę puścić, ale na mnie mało działa. Lenka 86, może tobie pomoże. Nie jedz czekolady, kakao i sera żółtego, mocna kawa i herbata też może nasilać bóle, choć z tą kawą to chyba indywidualnie.
powodzenia i nie daj się tym migrenom :-D
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]


www.nadobrypoczatek.com - MOBILNA Aktywna Szkoła Rodzenia
 
 
elvirka

Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 4
Wysłany: 2013-02-18, 12:45   

Pomaga mi przebywanie w ciemnym pomieszczeniu.



_____________________
hxxp://www.bdcomtegra.pl]hxxp://www.bdcomtegra.pl z Wawy.
 
 
diancia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 01 Lut 2011
Posty: 2447
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-18, 14:43   

a mi bardzo pomogło nacieranie amolem (słyszałam że nalewka bursztynowa też się sprawdza) karku i skroni oraz masaż karku i ramion taki zwykły, nieprofesjonalny ;)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14