wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mięso - reklama społeczna
Autor Wiadomość
ana138 
vel uma ;)


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3886
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2014-10-29, 11:05   

kofi, zgadzam się w zupełności. już wolę, jak ktos powie - jem, bo lubię i nie obchodzi mnie los zwierząt, niż jakieś głupie teksty o tym, że rośliny też cierpią itp, itd.... :roll: :roll:
koralina1987, smutne :-(
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
maryczary 
kocham życie


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 25 Sie 2008
Posty: 2167
Wysłany: 2014-10-31, 20:02   

U mnie nikt nie skomentował, czyli nikt nawet pewnie nie włączył albo włączył i chciała zapomnieć.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2014-11-05, 19:56   

i taka opinia: hxxp://poziomkaonfire.pl/mieso/

Co do mnie to nie za bardzo czuję, kto ma być odbiorcą tej "reklamy" czy też antyreklamy. A im dłużej jestem wege, tym mniejszą mam ochotę komukolwiek tłumaczyć dlaczego czy kogokolwiek przekonywać/nawracać - to zazwyczaj odnosi skutek przeciwny do zamierzonego i kończy się spięciem po obu stronach.
Natomiast podobają mi się akcje z przekazem pozytywnym ewentualnie milczące protesty (Jestem zwierzęciem - myślę, czuję, chcę żyć) - jeśli do kogoś ma to dotrzeć, to dotrze, ale filmików z rzeźni/zdjęć maltretowanych zwierząt unikam jak mogę - nie oglądam, nie klikam, nie udostępniam dalej.
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2014-11-05, 19:58   

olgasza napisał/a:


Co do mnie to nie za bardzo czuję, kto ma być odbiorcą tej "reklamy" czy też antyreklamy. A im dłużej jestem wege, tym mniejszą mam ochotę komukolwiek tłumaczyć dlaczego czy kogokolwiek przekonywać/nawracać - to zazwyczaj odnosi skutek przeciwny do zamierzonego i kończy się spięciem po obu stronach.
Natomiast podobają mi się akcje z przekazem pozytywnym ewentualnie milczące protesty (Jestem zwierzęciem - myślę, czuję, chcę żyć) - jeśli do kogoś ma to dotrzeć, to dotrze, ale filmików z rzeźni/zdjęć maltretowanych zwierząt unikam jak mogę - nie oglądam, nie klikam, nie udostępniam dalej.

Mam podobnie ;-)
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
kml 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 2181
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-11-05, 22:31   

Do mnie ten film nie trafia. ''Kampanie społeczne to zawsze niezłe gówno'' :mrgreen:
Uwielbiam i większość ludzi tez hxxp://www.youtube.com/watch?v=1quiKLMy0ng :mrgreen:
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Mycha89

Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 25
Wysłany: 2014-11-20, 12:26   

Mnie dziwią niektóre opinie ludzi. Już lepiej jak ktoś jest szczery i mówi dlaczego lubi jeść mięso bo na przykład mu smakuje niż wymyśla jakieś głupoty na poczekaniu.
_________________
Witam wszystkich serdecznie:)
 
 
bombka 

Dołączył: 30 Gru 2014
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-30, 13:32   

Nie podoba mi się :(
 
 
jaskrawa 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 21 Lip 2011
Posty: 2217
Skąd: Międzyborów
Wysłany: 2015-01-03, 14:28   

Ja tam wolę "warunkowanie pozytywne", choć przyznaję, że to też tylko czasem pewnie jest skuteczne, ale jeśli już to chyba bardziej niż te wszystkie filmy. Ponieważ sama najwyraźniej nie potrafię gotować, powinnam wyslac mojego męża na jakieś spotkanie krisznowców, żeby go żarciem poczęstowali. Żeby się dowiedział, ze wege żarcie może być lepsze od mięsa.
Większość mięsożerców przecież WIE, że mięso pochodzi z rzeźni, nie wiem czy ma sens uświadamianie im tego tak na siłę. Wiekszość znanych mi mięsożerców twierdzi, że je mięso "bo nie wyobraza sobie bez niego życia", po prostu lubią i tyle. A gdy im się da coś dobrego do zjedzenia... niestety ja nie umiem tego u siebie zastosować. Na wigilię zrobiłam np. tofu "po grecku", moim zdaniem wyszło naprawdę niezłe, co z tego, skoro teściowa nawet nie spróbowała. Ona już taka jest. Zamknięta, straszliwie. Wyobraźcie sobie, że nie tknęła NICZEGO, czego sama nie przywiozła, nawet ryb zrobionych przez moją mamę :mrgreen: Po prostu taki ma charakter. I potem gada ten swój tekst, że ona sobie nie wyobraża życia bez mięsa. A nawet nie spróbuje. Smutne, co? Dodam, że potrafi zrobić DLA MNIE wege kotlety z kaszy, pieczarki itd.. Dobre jej wychodzą. A sama tego w ogóle nie tyka :D , zrobi, postawi, jeszcze mi do domu zapakuje :D . Rozwala mnie to.
_________________
hxxp://dzieciory.pl]dzieciory.pl - trochę niecenzuralny blog o dzieciorach
--
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Jagula 
matka-nomadka


Pomogła: 64 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 3207
Wysłany: 2015-01-03, 22:04   

olgasza napisał/a:
Co do mnie to nie za bardzo czuję, kto ma być odbiorcą tej "reklamy" czy też antyreklamy. A im dłużej jestem wege, tym mniejszą mam ochotę komukolwiek tłumaczyć dlaczego czy kogokolwiek przekonywać/nawracać - to zazwyczaj odnosi skutek przeciwny do zamierzonego i kończy się spięciem po obu stronach.
Natomiast podobają mi się akcje z przekazem pozytywnym ewentualnie milczące protesty (Jestem zwierzęciem - myślę, czuję, chcę żyć) - jeśli do kogoś ma to dotrzeć, to dotrze, ale filmików z rzeźni/zdjęć maltretowanych zwierząt unikam jak mogę - nie oglądam, nie klikam, nie udostępniam dalej.
tak właśnie. Na fejsie każdy temat "prozwierzęcy" jest zauważany przez wege znajomych i kilku bardziej zorientowanych ekologicznie.
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://podniebnekorytko.blogspot.co.uk]Když se doma vaří, tak se dobře daří.
 
 
jasonx 

Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-03-17, 12:35   

Masz rację koralina1987, świnia jak się naje to już nie je, a ludzie jedzą po prostu dla przyjemności, nawet jak są syci. ;-)

hxxp://szamba-betonowe-tanio.pl/czestochowa/]szamba betonowe częstochowa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13