wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubione dania naszych dzieci
Autor Wiadomość
Wicia 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 448
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-06-06, 16:01   Ulubione dania naszych dzieci

Mam dwa pytania:
1. Jakie są ulubione dania Waszych dzieci?
2. Jakie są "pewniaki" kulinarne dla kolegów i koleżanek Waszych dzieci? Mam wrażenie, że dzieci nie nauczone jeść więcej i inaczej u nas jedzą tylko naleśniki i zupę pomidorową :(
_________________
www.kartonzabawek.pl
 
 
 
Promyl 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Lip 2014
Posty: 525
Skąd: Promylowa Bajka
Wysłany: 2015-06-07, 07:09   

1.Spaghetti, kotlety z cieciorki i kuskusu - mój wymysł jako burger albo kotlet zwykły, zupa kalafiorowa, wege krupnik, ryż z curry i warzywami, ryż z słodko kwaśnym i warzywami, pęczak z cieciorką, tortilla z tofu oraz pierogi z owocami, zupa z soczewicy ala grochówka i penne z pesto z pestkami słonecznika i dyni !
2. spaghetti, zupa z soczewicy ( nie mówić z czego :p), ryż na słodko, pierogi na słodko i oczywiście naleśniki też ....
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2015-06-07, 12:20   

Promyl napisał/a:
zupa z soczewicy ( nie mówić z czego :p)


:lol: :lol:

Promyl, fajnie warzywnie Ci wcina - mi ostatnio klient w sklepie się otworzył, że często jest i kupuje pierdółki, drobiazgi bo dziecko ma warzywowstręt i "handluje " z nim, że jak zje surówkę to dostanie figurkę... i że bez tego młody żyłby o mięsie i dżemie(dżem koniecznie gładki, bez owoców bo inaczej pluje :P )
 
 
Wicia 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 448
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-06-07, 13:51   

Moje wege są od poczęcia i plują większością warzyw :( Dzieci sąsiadów pierogi ruskie jeszcze czasem zjedzą, zupę z soczewicy z ogniska też. Poza tym jakoś słabo, a mi pomysłów już brakuje :(
_________________
www.kartonzabawek.pl
 
 
 
Promyl 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Lip 2014
Posty: 525
Skąd: Promylowa Bajka
Wysłany: 2015-06-08, 07:44   

Wicia jeśli masz FB to zapraszam na grupę - Wegetariańskie i Wegańskie przepisy smacznie i zdrowo - zaakceptuję prośbę o przyjęcie to kopalnia pomysłów jest ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2015-06-08, 13:34   

Moje dziecko najchętniej je: krupnik z ziemniakami (z kaszy jęczmiennej), krupnik jaglany z pomidorami i koperkiem, makaron z sosem pomidorowym lub z pesto z natki pietruszki, kluski gnochci dyniowe lub szpinakowe, pieczone ziemniaki z ziołami, ryż z sosem truskawkowym (zmiksowane truskawki) lub z jabłkami, leniwe, pierogi, pizza domowa.

Dla dzieci sąsiadów: babeczki (przemycam zawsze jakieś warzywa), ryż z jabłkami, pieczone ziemniaki z sosem czosnkowym, chipsy jarmużowe.
 
 
Veronique 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 922
Skąd: Tübingen
Wysłany: 2015-06-08, 19:07   

U nas zawsze hitem jest: guacamole i zielone smoothies.
Ostatnio (nowa dla niej rzecz) uwielbia wspomniany wyżej "sos truskawkowy", ktory traktuje jako cos do wypicia, cos w czym mozna zanurzać rożne rzeczy np. kawałki chleba lub banana, lub jako zupę-chłodnik, ktora mozna wyjadac łyżeczka.
Dzis tak wyjadala wlasnie łyżeczka. Spróbuje z ryżem lub makaronem za kilka dni.
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://www.maluchy.pl]

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.
 
 
Veronique 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 922
Skąd: Tübingen
Wysłany: 2015-06-08, 19:10   

Aha i racuchy owsiane z siemieniem, zmielonymi dowolnymi orzechami tez sa zawsze na czasie.
Zamierzam je podać rownież z "sosem truskawkowym" ;-)
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://www.maluchy.pl]

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2015-06-08, 20:20   

U nas zmienne opcje a córka nastoletnia. Nie jada bakłażanów, cukinia odpada, kabaczek (ale ogórki pod każda postacią lubi), seler (chyba że liście, które można wyłowic albo korzeń starkowany w zupie). Kalafior od jakiegoś czasu w wersji surowej. Jada wiele ale z owoców np. odpadają śliwki, daktyle, czereśnie, banany, arbuz. Cykoria, rukola fuuu, surówkę z pora wciąga. Kapusta tu koko mogłaby powiedziec ile dokładek łazankowych było na jednym ze spotkań ;-) i lubi surowo, kiszono, gołąbki, wigilijnie....
Zupy: kremy są jadalne, czyste też z pozostałych brukselkowa, krupnik, soczewicowa, żurek, ogórkowa, pieczarkowa (czasem), z boczniaków, pomidorowa tylko z makaronem. Obszar kasz zminimalizowany do kukurydzianej, gryczanej, jęczmiennej. Amarantus od dawna w żadnej formie i podobnie jaglana. Ryż nie zawsze chętna.
Placki czasem ale wytrawnie, racuchy, knedle nie. Pierogi ruskie wege/wegan nie są jadalne.

A znajome dzieci doprawdy różnie: jedne z ciekawością sięgają, kolejne wciągną all z makaronem, keczupem czy innym faworytem, jest opcja warto dac możliwośc spróbowania czyli np w tortille pakują same zawartośc/ decydują co ma byc na pizzy, typ "tego nie lubię" w rożnych opcjach wówczas warto wiedziec np. surowy ogórek jest ok ale kiszony czy zupa ogórkowa nie przejdzie, pomidor nie ale keczup jest ok itp.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2015-06-08, 20:20   

Truskawki z ryżem czy makaronem nie są jadalne.
Ostatnio zmieniony przez Agnieszka 2015-06-08, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arahja 


Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 1148
Skąd: brno
Wysłany: 2015-06-08, 20:26   

OFFTOPIC:

Przeczytałam: Ulubione dania z naszych dzieci i się zastanawiam, co ten wątek tu robi... :roll:
_________________
hxxp://czeski-sen.blogspot.cz
 
 
Wicia 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 448
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-06-08, 20:55   

Agnieszka to u Ciebie bogato z gustem, u nas kryzys na wszystko co zielone :( No poza jarmużem z ogrodu, który na surowa w każdej ilości.
_________________
www.kartonzabawek.pl
Ostatnio zmieniony przez Wicia 2015-06-09, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2015-06-08, 21:28   

Wicia: jarmuż nie jest lubiany = sucha kapusta o smaku trawy. Smaki się u wielu osób zmieniają. moje dziecko nie lubi grochówki od dłuższego czasu ale fava jak najbardziej.... z warzywami surowymi.
Na początku sezonu truskawkowego kupiłam w VegeKiosku pierogi z truskawkami i choc jadła z kaszą, porem te nie przeszły. Ja też mam rzeczy których nie jadam. Czasem nam trudno: jej, moje, potrawy dla babci i się klinujemy. Lubi jarmuż niech je, szukaj sposobów, mieszaj w potrawach z dodatkiem ulubionego i obserwuj.
 
 
Promyl 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Lip 2014
Posty: 525
Skąd: Promylowa Bajka
Wysłany: 2015-06-09, 09:10   

arahja napisał/a:
OFFTOPIC:

Przeczytałam: Ulubione dania z naszych dzieci i się zastanawiam, co ten wątek tu robi... :roll:


Hehehehe
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2015-06-09, 09:41   

Przypomniało mi się: racuchy na zakwasie z sosem owocowym, kotlety z selera.
 
 
Wicia 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 448
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-06-09, 10:36   

Koltlety z selera pare dni temu zostały u mnie zwymiotowane :-x Oczywiście przez dziecko, mąż się zajadał....
_________________
www.kartonzabawek.pl
 
 
 
devil_doll 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 27 Gru 2013
Posty: 140
Skąd: Canada`s armpit :P
Wysłany: 2015-06-09, 12:54   

U has jeszcze placki NA kefirze tybetanskim, alu patra, drozdzowe pierogi z farszem ( o ile farsz jest zmiksowany) I wszystkie Dania kuchni japonskiej + ryz.
_________________
A 30.11.2007 & N 17.06.2013
 
 
malwiska 
Doula

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Sty 2013
Posty: 751
Skąd: Olkusz, Kraków,(Katowice)
Wysłany: 2015-06-09, 15:33   

2 lata: u nas czerwone rządzi: pomidor w każdej postaci- ale wygrywa zupa i sok. Burak- barszczyk, buraczki tarte na ciepło. Truskawki- same, koktajle, lody. Do tego chleb i ziemniaki i jajo i rodzynki. ;) Inne rzeczy też jada, ale to króluje.

Inne dzieci- (do 3 lat miałam okazję gościć) naleśniki i placuszki na słodko i owoce.

Staram się, żeby zawsze był jakiś ekstra składnik, który sam nie za bardzo wchodzi np. pomidorowa z soczewicą, koktajl ze szpinakiem, placuszki z siemieniem.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]


www.nadobrypoczatek.com - MOBILNA Aktywna Szkoła Rodzenia
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2015-06-09, 20:01   

devil: alu patra, samosy, pakory (najbardziej: brukselka, marchewka, cebula) b mile widziane ale od święta popełniam. Reglamentacja bo ulubione warianty tradycyjne wykonanie a to nie jest zdrowa opcja.
 
 
devil_doll 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 27 Gru 2013
Posty: 140
Skąd: Canada`s armpit :P
Wysłany: 2015-06-09, 21:09   

U nas a Lu patra pieczona w wersji ziemniak kalafior tylko. Aha I Penne pesto zielonym
_________________
A 30.11.2007 & N 17.06.2013
 
 
Meri 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Kwi 2015
Posty: 21
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-07-03, 09:44   

U nas to to sie zmienia w czasie - młoda zje każdą zupę - ale jak jej nie posmakuje to tlyko raz- na zasadzie jałam to i jest niedobre, więc już nie chcę :P
Ulubione to: spaghetti w różnych odmianach - z pomidorami, z pesto z bazylii czy mieszanych ziól, też z zsosem śmietanowym ala carbonara. Niezbyt eko, ale jendak bardzo lubiane są tez paluszki warzywne - z marchweka i groszkiem lub szpinakowe. Kuskus w różnych formach i kotleciki sojowe, a takze placki ziemniaczane i krokieciki - takie kotleciki ziemniaczene.
_________________
Dobre jedzenie jest jak dobry sex
 
 
Wicia 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 448
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-07-03, 15:09   

Meri jak robisz paluszki szpinakowe i pesto z ziołami? Moje kręcą nosem na szpinak. Jedyny jadalny to prosto z ogrodu, a w zimie takiego nie ma ;)
_________________
www.kartonzabawek.pl
 
 
 
sanqi

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 4
Wysłany: 2015-07-31, 10:44   

Bo szpinak, żeby był dobry, a szczególnie żeby smakował dzieciom, musi być dobrze doprawiony, to znaczy nie może być jałowy. Sama pamiętam z dzieciństwa, że to właśnie za to go nieznosiłam. Do teraz nie zjem słabo doprawionego, ale za takim dobrze przyprawionym przepadam. Osobiście dodaję dużo gałki muszkatołowej, dużo czosnku (czosnek to podstawa) i sól. Czasem też uzupełniam serem feta. Trzeba długo próbować i dodawać czosnek, aż osiągnie się moment perfekcji ;-) nawet dzieciakom powinno smakować, o ile uda się je namówić do spróbowania, dzieci zwykle lubią, wbrew powszechnej opinii, bardziej intensywne smaki.
_________________
zapraszam na mój blog z przepisami :)
hxxps://kuchniavege.wordpress.com
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2015-08-10, 22:31   

Stwierdziłam, że dorzucę, może ktoś się zainspiruje. Dla mego syna numerem jeden jest lazania ze szpinakiem, już na początku marca pyta kiedy w końcu ten szpinak będzie, poza tym mało oryginalnie czyli spagetti z sosem pomidorowym, ratatuj z makaronem (jak dolewacie wody to przestańcie ;) ), zupa pomidorowa (choć tutaj to raczej prababci nie moja - ja robię z jaglaną, też dobra, ale prababci lepsza).
Dla innych oprócz tych wyżej to najłatwiej słodkości: naleśniki czekoladowe (po prostu dosypuję kakao) z twarogiem (i zmielonym sezamem, migdałami, siemieniem), placki owocowe(o tej porze roku świetnie sprawdzają się brzoskwinie) - ja bardzo lubię z porzeczką, ale dzieci niekoniecznie, ryż (brązowy) ze śmietaną (mlekiem kokosowym) cynamonem i miodem. Zimą królują pieczone warzywa i zapiekanki warzywne. Tortille z falaflami i surówką, lub na szybko z "gulaszem" z kotletów sojowych z fasolą
 
 
Wicia 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 448
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-08-11, 06:12   

OOO tego mi było trzeba od rana :) Na śniadanie zrobię placki z brzoskwinią, a na obiad lazanię bo szpinak mi już kwitnąć zaczyna :( Majaja jak ją robisz?
_________________
www.kartonzabawek.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 12