wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
petycja-pies zaglodzony"w imię sztuki"
Autor Wiadomość
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-28, 17:31   petycja-pies zaglodzony"w imię sztuki"

"Artysta" z Kostaryki Guillermo Habacuc Vargas przywiązał umierającego z głodu psa jak dzieło sztuki, nie pozwalał go karmić i poić, aż biedne psisko zmarło...
W rezultacie tego "pokazu" (którego pies nie przeżył) "artysta" został wybrany do reprezentowania swego kraju w Biennale Ameryki Centralnej w Hondurasie w 2008 roku. Celem petycji jest protest i bojkot tego (pożal się Boże) artysty i jego "dzieła". hxxp://www.petitiononline.com/13031953/petition.html

Strona (uprzedzam, że nie da się jej spokojnie obejrzeć ):
hxxp://www.marcaacme.com/blogs/analog/index.php/2007/08/22/5_piezas_de_habacuc

Adres strony, z której można wysłać wiadomość do "artysty". hxxp://palabritas.artelista.com/
oraz adres, gdzie można wyrazić o nim opinię hxxp://palabritas.artelista.com/

adres strony galerii hxxp://www.galeriacodice.com/index.php

co wpisac w formularzu?

Ciudad - miasto
Pais - kraj
_________________
facebook.com/dtogon
Ostatnio zmieniony przez Alispo 2007-10-28, 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-10-28, 17:35   

Arrrgh, no to już przegięcie... :evil: :evil: :evil:
_________________

 
 
Tobayashi 


Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 1507
Wysłany: 2007-10-28, 17:38   

Cytat:
Strona (uprzedzam, że nie da się jej spokojnie obejrzeć ): hxxp://www.marcaacme.com/...ezas_de_habacuc


nie da się obejrzeć, bo nie da się otworzyć :-|
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-28, 17:54   

Poprawiłam linka.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-28, 19:54   

przerażające ze ludzie zaczynają mylić sztukę z sadyzmem...
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-28, 20:12   

To jest chore :evil:
 
 
gosiabebe 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1494
Wysłany: 2007-10-28, 20:23   

co za debil :-x niektórzy zrobią wszystko dla sławy... bo pewnie tylko o to mu chodziło ,a nie o sztukę . Zrobił to po to żeby o nim mówiono na zasadzie "nie ważne co byle mówiono" ,ale dziwi mnie podejście ludzi tam przebywających pewnie tak durnych jak on którzy się tym zachwycali.Normalny człowiek w takiej sytucaji miałby gdzieś zakaz karmienia i pomagania psu!
 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2007-10-29, 09:45   

ta strona do której podałaś linka nie otwiera się, potrzebne jest hasło.. ale może to i lepiej, wolę nie oglądać takich okropności :evil:
petycja podpisana.

pamiętacie jak kilka lat temu był u nas wielki szum wokół pracy Kozyry "Piramida zwierząt"? Przy tym panu "artyście" wydaje się niewinną zabawą.
_________________

 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2007-10-29, 09:54   

petycja podpisana.... a fotek wszelkich aż boję się oglądać :-/

a o tym kolesiu słyszeliście ----> hxxp://arts.guardian.co.uk/pictures/image/0,8543,-17404774275,00.html]damian hirst, 'Mother and Child, Divided' ?
 
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2007-10-29, 12:46   

okropieństwo
petycję podpisałam, przesłałam do znajomych
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-10-29, 12:46   

bodi napisał/a:
był u nas wielki szum wokół pracy Kozyry "Piramida zwierząt"? Przy tym panu "artyście" wydaje się niewinną zabawą.

praca Kozyry to dobra praca, natomiast to jest znęcanie się nad zwierzętami
_________________

 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2007-10-29, 14:19   

frjals ja tu w ogóle nie rozważam wartości artystycznej pracy Kozyry, bo jedni będą ją oceniać tak a inni inaczej. Pamiętam że szum wokół niej był dlatego, że zabiła zwierzęta specjalnie na potrzebę tej pracy, ostatnie chwile konia dokumentowała dodatkowo na wideo. Była dyskusja czy to nie przekroczenie pewnej granicy.

No a tu mamy po prostu masakrę. Dziwię się że nie interweniowały żadne ichniejsze TOZ-y.
_________________

 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2007-10-29, 17:39   

Tak na prawdę chyba nie wiemy dlaczego to zrobił. Nie sądzę aby to było godne naśladownictwa. Ale czasem tylko w ten okrutny sposób można sprawić aby opinia publiczna zwróciła uwagę na śmierć zwierząt. Tak jak w piramidzie Kaśce zarzucano morderstwo itd. Nikt natomiast nie słyszał o drugiej części pracy - filmie, który prezentuje w jaki sposób powstawała piramida, jak wybierała zwierzęta, oprawiała je. Widzieliśmy tylko "czystą" stronę piramidy, śmierci, mięsa i krwi nie.

[ Dodano: 2007-10-29, 17:48 ]
Os motivos do artista

"O importante para mim é constatar a hipocrisia alheia: um animal torna-se o centro das atenções quando o ponho num local onde toda a gente espera ver arte, mas deixa de o ser quando está na rua", justificou o artista ao jornal costa-riquenho La Nación. "O cão está mais vivo do que nunca porque continua a dar que falar".

Może ktoś przetłumaczy?
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2007-10-29, 18:08   

Petycja podpisana, strona ze zdjęciami nie otwiera się, ale może to i dobrze... Co to za idiota ten "artysta" wogóle?? I kto ośmielił nazwać ten akt sadyzmu sztuką??!! :evil: :evil:
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-10-30, 13:20   

Karolina napisał/a:
Tak jak w piramidzie Kaśce zarzucano morderstwo itd. Nikt natomiast nie słyszał o drugiej części pracy

ja też potępiałam Kozyrę, dopóki nie zobaczyłam tej pracy - łącznie z filmem i nie włączyłam myślenia...
Masz rację, warto poznać motywy, ale jednak takie okrucieństwo będzie dla mnie ciężko wytłumaczyć.
Artyści mogą dużo, jak dla mnie, jeżeli chodzi o sztukę, podobają mi się dzieła okrutne z udziałem własnym autora. Natomiast okrucieństwo wobec innych to patologia.
_________________

 
 
sylv 
niedowiarek


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3138
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2007-10-30, 23:14   

Karolina napisał/a:
"O importante para mim é constatar a hipocrisia alheia: um animal torna-se o centro das atenções quando o ponho num local onde toda a gente espera ver arte, mas deixa de o ser quando está na rua", justificou o artista ao jornal costa-riquenho La Nación. "O cão está mais vivo do que nunca porque continua a dar que falar".


o ile dobrze zrozumialam, chodzi o to, ze ten kostarykanski magazyn usprawiedliwia "artyste", twierdzac, ze pokazuje on hipokryzje ludzi, gdyz zwierze zmienia sie w obiekt zainteresowania nie kiedy jest zywe, ale kiedy ... no i tu mam problem, ale zapytam mojej nauczycielki hiszpanskiego (poludniowoamerykanskie dialekty to masakra) - niestety, dopiero za tydzien.
 
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-10-31, 14:40   

Rzeczywiście pokazał coś o ludziach, dali się ogłupić i uznali, że przestrzeń galerii usprawiedliwia wszystko... :-?
_________________

 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2007-10-31, 17:53   

Ten pies był już martwy za życia.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
sylv 
niedowiarek


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3138
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2007-10-31, 20:54   

Cytat:
Ten pies był już martwy za życia.

?
_________________
hxxp://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]

moje aukcje
hxxp://allegro.pl/Shop.php/Show?id=19996001
 
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2007-11-01, 09:30   

Alispo napisał/a:
przywiązał umierającego z głodu psa

ten pies jak dobrze zrozumiałam już umierał.
Jak napisałś wcześniej nikt nie interesuje się cierpieniem zwierząt na codzień. Dopiero akcje tak dramatyczne pokazują jak zakłamane jest społeczeństwo. Jak zżera codziennie zwiarzęta na talerzu a protestuje przeciwko Kozyrze.
Ten pies i tak by umarł, jedyne co zrobił ten koleś było wyłuskaniem tego z ulicy i wstawieniem w miejsce gdzie proces ten będzie odseparowany i wodoczny.
Czy byłaby różnica gdyby po prostu to sfilmował na ulicy i puścił w galerii? Ten pies i tak już nie żył.

[ Dodano: 2007-11-01, 09:32 ]
Oczywiście pan Guillermo będzie się za to "smazyć w piekle". Ale to był jego wybór.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-01, 10:50   

Karolina napisał/a:

Czy byłaby różnica gdyby po prostu to sfilmował na ulicy i puścił w galerii? Ten pies i tak już nie żył.

Najpierw żył,i z tego co rozumiem zabroniono go karmic,ale mozna bylo mu pomoc-moze nie byl do odratowania ale w takim razie mozna bylo mu skrocic mękę.A nie dokumentowac jak umiera..
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
sylv 
niedowiarek


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3138
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2007-11-02, 21:52   

Karolina napisał/a:
Ten pies i tak by umarł, jedyne co zrobił ten koleś było wyłuskaniem tego z ulicy i wstawieniem w miejsce gdzie proces ten będzie odseparowany i wodoczny.


hmm.. mogl go uratowac.. tylko ze to nie byloby tak spektakularne :( ludzie nie chca happy endu tylko krwi i igrzysk, blaaah.
_________________
hxxp://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]

moje aukcje
hxxp://allegro.pl/Shop.php/Show?id=19996001
 
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2007-11-02, 21:59   

Alispo napisał/a:
mozna bylo mu skrocic mękę

dla mnie kwestia eutanazji jest pod znakiem zapytania...

Jednego tylko nie rozumiem - mógł go uratować ale co to by dało - nikt by nigdy nie usłyszał o tym problemie, pies by przeżył ale inne nadal będą ginąć. Nie chcę robić z kolesia bohatera bo nim nie jest, ale postarajcie się spojrzeć na to z innej strony. Może dzięki temu kilka osób na świecie przemyślało kilka waznych kwestii i zaczeło pomagać zwierzętom.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
sylv 
niedowiarek


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3138
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2007-11-02, 22:02   

Karolina napisał/a:
nikt by nigdy nie usłyszał o tym problemie, pies by przeżył ale inne nadal będą ginąć.


przypomina mi sie kwestia z filmu "Hotel Rwanda", kiedy główny bohater z ulga stwierdza, ze teraz, kiedy sceny ludobojstwa zarejestrowali korespondenci, swiat dowie sie o ich tragedii, i zareaguje. Na to reporter: "Wiesz, oni obejrza wiadomosci, powiedza "Jakie to straszne" i wroca do jedzenia kolacji". i sadze, ze tu tez tak bedzie. jakos nie mam zludzen...
_________________
hxxp://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]

moje aukcje
hxxp://allegro.pl/Shop.php/Show?id=19996001
 
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-02, 22:16   

sylv napisał/a:
jakos nie mam zludzen...

Ja też :-/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 14