wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fajne strony z przepisami kulinarnymi
Autor Wiadomość
Lenka 86 
Lenka

Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 198
Wysłany: 2016-01-05, 00:44   Fajne strony z przepisami kulinarnymi

Kochani,

Ostatnio troche sie zmienilo w moim zyciu pod wzgledem zywienia. Przeszlam z wegetarianizmu na weganizm,a dodatkowo wyszlo mi duzo nietolerancji pokarmowych. Troche sie zalamalam,bo juz nie wiem co jesc? Np. Soji nie moge i produktow sojowych...czyli nie mam nawet jogurtow i serow. Orzechy odpadaja,wiec i sery z orzechow i wiele innych smakowitych rzeczy!!! Moze wiecie jak zrobic joghurt z mleka roslinnego,ale nie sojowego? Tak lubie joghurty sojowe!

Szukam wiec nieustanie w internecie przepisow... Chcialabym Was prosic,jakbyscie mogli mi polecic jakies fajne i sprawdzone strony z przepisami?
Znalazlam ostanio Olgasmile.pl i bardzo jestem zadowolona! Polecam dla glutenowcow:)
Ja gluten moge spozywac,ale duzo innych zboz nie,wiec sobie korzystam z tej wlasnie strony.

Prosze o strony weganskie,wegetarianskie i bezglutenowe..:)


baaardzo bede wdzieczna!
 
 
agus 


Pomogła: 44 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1050
Skąd: Biała Podl./So'ton
Wysłany: 2016-01-05, 11:19   

Lenka86, przeszukaj nasz dział 'Kuchnia' (hxxp://wegedzieciak.pl/index.php?c=10) po inspiracje, pojawiały się tam linki do ciekawych stron i też sami forumowicze podają przepisy. AniaD. bodajże podawała przepisy na mleko owsiane, migdałowe (nie wiem, czy możesz jeść?), kokosowe...
 
 
eM 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Lip 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-05, 13:50   

Co do jogurtów to kiedyś smakoterapia robiła jaglany hxxp://smakoterapia.blogspot.com/2013/07/jogurt-jaglany-czyli-o-zwyciestwie.html]o tu , ale to z dodatkiem migdałów lub nerkowców :-/
W sieci można znaleźć przepis na jogurt owsiany np. hxxp://www.zielonawsrodludzi.pl/2013/04/jogurt-owsiany.html]Zielona wśród ludzi robiła taki.

Co do blogów to zawsze możesz wejść na Vegespot i tam poszukać inspiracji, może znajdziesz tam blog który Ci się akurat spodoba.
Z tych co kojarzę to podana powyżej smakoterapia, olgasmile i jeszcze Mama alergika gotuje, tyle że nie jest wege, ale można tam znaleźć trochę inspiracji na bezglutenowe dania.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-01-05, 20:31   

Lenka: mało precyzyjnie piszesz o swojej obecnej diecie. Odpadają orzechy soja, strączk, nabiał a gluten ok?. Co z pestkami, orzechami nerkowca, jakie zboża jadasz...?
Czasem przy diecie trzeba zmienić przyzwyczajenia więc zupa może być śniadaniem, kasza na słodko lub wytrawnie, duszone warzywa itd. Może zamiast jogurtu sprawdzi się kefir z grzyba (jest wątek i wymiana doświadczeń) a jogurty ryżowe smakowe bywają w sprzedaży np. hxxp://www.evergreen.pl/deserjogurt-ryzowy-wanilia-p-2549.html

Zerknij:
hxxp://truetastehunters.blogspot.com/2015/02/weganskie-maso-z-kaszy-jaglanej.html
o kwasie hxxp://www.food-info.net/pl/e/e270.htm
hxxp://truetastehunters.blogspot.com/2015/02/weganskie-maso-z-kaszy-jaglanej.html (śmietankę sojową zmień na inną tolerowaną: owsianą, ryżową)
może jedna z forumowiczek zaintryguje i: hxxp://bezglutenowewege.blogspot.com/search?updated-max=2013-04-09T17:04:00%2B02:00&max-results=7
Przepisy warto wypróbować na swoich kubkach bo nie wszyscy smakowo jesteśmy zgodni.
 
 
Lenka 86 
Lenka

Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 198
Wysłany: 2016-01-06, 00:52   

Dziekuje Wam bardzo za fatyge i odpowiedzi!!
Agnieszka- mam tyle tego,ze nie chcialam wymieniac wszystkiego nawet:(
-soja
-soczewica
-fasola biala,czerwona
-groch
-groch zielony
-ziemniaki
-przenica
-jeczmien
-ryz
-kukurydza (ale make moge)
- orkisz
-orzechy moge tylko wloskie,migdaly i nerkowce tez nie moge:(
- slonecznik
- drozdze
-grzyby
-seler

I jeszcze pare,ktorych nie pamietam z glowy. Mam cala liste.
Czy ktos z Was takie badania robil? Na nietolerancje pokarmowa? Ja zrobilam ,bo miala male dolegliwosci. Dusilo mnie w gardle... Bylam zbadana pos wzgledem tarczycy itp. I w koncu zalecili mi zrobix takie badania. Zaluje teraz,bo jak to moja przyjaciolka powiedziala " masz teraz przesra....e:(
 
 
Lenka 86 
Lenka

Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 198
Wysłany: 2016-01-06, 01:01   

Pisalyscie jeszcze o owsianym joghurcie i ryzowym chyba... Tez nie moge owsa i ryzu. Na mleku kokosowym sprobuje.

Jakby tego bylo malo,karmie piersia 4 miesieczna corke i nie moge sobie pozwolic na braki. Maz uwaza,ze powinnam to olac. Nie jesc duzo tych produktow po prostu. Dziewczyny nie wiem co
Mam robic?
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-01-06, 15:15   

Lenka 86: mam znajomych , którzy sobie lub dziecku robili badania na nietolerancję. Ich badania były z krwi.
Może prościej wymień co możesz jadać. Ziemniak nie a batat, fasola nie a mung, groch odpada a ciecierzyca. Drożdże out ale płatki drożdzowe. Grzyby uwzględniają shitake lub boczniaki czy tylko leśne i pieczarki. Trochę dziwi mnie kukurydza bo zazwyczaj odpadała cała tzn mąka i kasza także.
 
 
Lenka 86 
Lenka

Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 198
Wysłany: 2016-01-06, 17:11   

Agnieszka- moge jesc wszystkie ryby,miesa i warzywa👍🏼 czyli same warzywa. Zyto moge,kasze jaglana i gryczana. Algi morskie i owoce wszystkie oprocz sliwki i fig.

Ja mialam testy z krwi rowniez robione na pomad 200 produktow. Ciekawe,czy moge bataty jesc? No i o fasoli mung tez nic nie napisali... Musze spytac moja pania dietetyk...
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-01-06, 18:09   

Dopytaj jeśli nie ma liście zakazanych lub bezpiecznych jeszcze o: bób; fasolkę szparagową; orzechy: piniowe, pekan, makadamia, pistacje; quinoa; pestki dyni; amarantus; mak; siemię, sezam, łubin, marantę, tapiokę. Mam nadzieję, że dietetyk nie da nogi ;-)
Może ktoś jeszcze ma inne pomysły, bo testy to najbardziej popularne i powszechne produkty.
Ostatnio zmieniony przez Agnieszka 2016-01-06, 18:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lenka 86 
Lenka

Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 198
Wysłany: 2016-01-06, 18:18   

Dziekuje Agnieszko za pomysly! Zapytam mojej dietetyk. Orzechy wszystkie wymirnione nie moge. Tylko laskowe. A wlasnie, moge amaranthus i Quinoa jesc! Kupilam i nie wiem co z tym zrobic? Ma ktos pomysl?
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-01-06, 18:22   

Lenka: ale z orzechów wymieniałaś włoskie jako te ok. Laskowe też dozwolone? Orzechy włoskie i laskowe to dwie różne opcje.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2016-01-06, 18:23   

hxxp://www.jadlonomia.com/skladnik/quinoa/
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Lenka 86 
Lenka

Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 198
Wysłany: 2016-01-06, 18:38   

Tylko wloskie moge spozywac. Reszta cala rodziny orzechowatych odpada:(
Dziekuje za linka!
 
 
Lenka 86 
Lenka

Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 198
Wysłany: 2016-01-06, 18:40   

A czy ktos zna jakoes przepisy z maki z konopi? Bardzo lubie i robilam raz bulki ,ale z mieszanka przenna. W internecie bardzo malo mozna znalezc.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-01-06, 18:43   

ja dodaję do sałatek np z buraka, zup, kaszy czy płatków na śniadanie, robię farsz do faszerowanych warzyw
zerknij: hxxp://www.beawkuchni.com/2013/03/quinoa-komosa-ryzowa.html
jest kilk do przepisów a te produkty, których nie możesz zastąp innymi. Moja córka nazywa komosę robaczkami i bardzo lubi zwłaszcza w zupach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13