wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rocznik 2015
Autor Wiadomość
Paulis 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Mar 2013
Posty: 840
Skąd: KRK
Wysłany: 2016-05-03, 10:37   

zojanka, rozumiem Twój niepokój. I też wiem, że łatwo piszę się komuś, kto nie ma podobnych problemów. Ale też zgadzam się, że w tym wieku dziecko może i ma prawo najadać się i chcieć tylko pierś. Moja córka w wieku Twojego synka ważyła 6300 a dziś w wieku ponad dwóch lat waży 10 kg więc też niewiele. Nadal jej głównym posiłkiem jest moje mleko tzn. jak mnie nie ma to je inne rzeczy, ale ogólnie je mało i najchętniej właśnie moje mleko, które jak sama mówi, jest pyszne :-) .
Jak L. miała rok to też lekarze nas bardzo starszyli, kazali robić badania i kierowali nas do specjalistów. Z perspektywy czasu uważam, że był dla nas zupełnie niepotrzebny stres. Wyniki badań były ok, a wizyta u gastrologa okazała się porażką. Jedyne co nam powiedziała, oprocz dziwnych zaleceń smażenia na tłuszczu, to to, ze być może L. ma za dużą podaż białka w diecie i żeby na to uważać, ponieważ je moje mleko (to akurat bardzo ppchwaliła)i jednak jakieś produkty, które białko zawierają. Rekomendowała nam też nie podawania nabiału dopóki L. bedzie na piersi. Jej zdaniem dieta bogata w białko powodowała, że L. nie przybierała na wadze.
Kazała nam jeszcze zrobić badania w kierunku celiaki, ale do dziś ich nie zrobiliśmy, bo L. nie je zbyt dużo glutenu a przed takim badaniem powinna jeść 3 razy dziennie.
Jeśli Twój synek ma dobre wyniki badań i prawidłowo się rozwija to jest to najważniejsze :-)
Polecam Ci (choć może już ktoś pisał o tym) książkę "Moje dziecko nie chce jeść" :-)
_________________
hxxp://lilypie.com]

hxxp://straznik.dieta.pl/]
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-05-10, 06:25   

Włodek ma od dziś 16 miesięcy :)

Fascynuje mnie to, w jakim tempie rozwija się jego intelekt. Sprawności ruchowe ma świetnie opanowane, więc pora na rozwój duchowy ;)
Woła: mama! Na pieska mówi aba. Na autobus i inne duże pojazdy wola z podnieceniem Dada!!!.z akcentem na ostatnie A, jakiś dziwny akcent. Im glosniejsze Dada, tym pojazd większy. Przy betoniarce to już jest krzyk. Tyle z nowości lingwistycznych, czyli niezbyt może wiele ale zawsze coś.
Umie pokazać gdzie ma uszy,nos, oko, zeby,stopy, pępek.
Inicjuje zabawę. Zaczyna sam gilgotac. Ale najfajniej jest jak zakrywa sobie lapkami Oczy i zaczyna zabawę w akuku.
W wodzie kładzie się na Brzuszku i "pływa". Lubi kręcić się w kółko trzymając za ręce, można się już z nim pobawić w Baloniku mój malutki. Probuje skakać. Na placu zabaw korzysta Ze sprzętów wszelakich, praktycznie bez mojej asysty.
Chętnie się dzieli, dalej jest przebojowy, śmiały.
No i największe dla mnie wow - bawi się abstrakcyjnie. kupilismy mu zabawkowa kuchenkę minitefal i udaje, że coś gotuje, przyprawia, piecze. pół dnia stoi przy garach, uwielbia to.

Dużo mogłabym pisać, ale już chyba wystarczy :)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
zojanka 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 01 Mar 2014
Posty: 570
Skąd: Toruń
Wysłany: 2016-05-10, 20:55   

Pani D., gratulacje dla Włodka, ponoć takie abstrakcyjne zabawy większość dzieci rozumie dopiero w przedszkolu O_o
Nam wczoraj stuknął 13 miesiąc, w rozwoju mowy doszła nam "aba" - czyli zabawkowa żaba w kąpieli i coraz częściej "mama" mówi. Potrafi przekazać prosty komunikat w stylu "papa, brum brum" - czyli, że chce się pożegnać i jechać do domu - dziadkowie nie byli zachwyceni ;-) Rozwija się ruchowo, coraz częściej chodzi przy meblach czy chodziku-pchaczu, czasami stojąc puszcza się mebli - ale dalej ma problemy ze złapaniem równowagi. Bardzo ładnie potrafi zająć się sam sobą, pooglądać książeczkę czy pobawić zabawką - czasami nawet pół godziny. Odkąd zaczął faktycznie jeść coś innego niż cyc, zaczął przybierać i obecnie waży jakieś 7,5 kg. Za to mamy problem z karmieniem - konkretniej to mąż odkrył, że mały je lepiej przy telewizorze i nie mogę mu tego wyperswadować, bo efektywność jego karmień przed tv w porównaniu do moich BLW (wszystko służy jako zabawka do "bach") jest dużo większa :-/
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-05-10, 21:16   

Pani D., mega słodziak z Włodka musi być :-) .Zdjęcie wrzuć!

Nie mam czasu pisać regularnie ale dziś postanowiłam się zmobilizować.
14 msc Marianny :
Ostatnie 2 tygodnie to wybuch mowy (choć gadatliwa jest już od kilku mscy). Pojawiło się bardzo dużo nowych słów,wszystko próbuje powtarzać,nazywać - jeśli wyraz jest trudny to przeważnie mówi pierwszą sylabę lub łączy (np. na pieprzyk mówi 'piepie' :-P ).Pierwsze zdanie to 'Tata idzie' . Świetnie odtwarza tonację,dziś z nowości była muuu-cha (dokładnie w taki sposób jej powiedziałam). Bardzo wyraźnie mówi,wyrazy,które wymawia prawidłowo rozumieją wszyscy,nie tylko my.Jest jak Szaranowicz,ciągle komentuje,odpowiada na pytania do niej nie skierowane,ciągle jest w tle.
Jakiś czas temu zrobiła się bardzo zgodna,na większość pytań jest kiwnięcie główką i 'tak',nie sądziłam,że tego doczekam :lol: .Bardzo lubi wychodzić,jeździć w odwiedziny,lubi jak ktoś do nas przychodzi.W plenerze uwielbia chodzić (bez sensu chyba kupowałam nowy wózek),bawić się kamyczkami,piaskiem.Jest niesamowicie społeczna,w domu nad wszystkie zabawy przekłada bycie z nami i blisko nas,nieważne co robimy.Widać,że dużo rodzina ja bardzo stymuluje.Najbardziej jej pasuje jak jesteśmy wszyscy razem,gdy jesteśmy same to ciągle wymienia pozostałych domowników i muszę jej mówić kto gdzie jest,to samo w aucie itd.Wczoraj w sklepie pościągała z półek buty - wybrała po jednej parze dla każdego z nas (5 par) plus jedna dla babci :shock: -pokazywała po kilka razy,które dla kogo.Wie też do kogo należy dosłownie każda część garderoby,nawet skarpetki co przy tonach ciuchów jakie mamy (i ciągle coś przybywa) nieustannie mnie zadziwia.
Bardzo dba o interesy brata, jak daje im coś do jedzenia to najpierw biegnie zanieść jemu :-)
Od jakiegoś czasu o sobie mówi "Ma" ,rozpoznaje się na zdjęciach,w lustrze,mówi o sobie jak pytam np.kto jedzie w aucie lub kto idzie na spacer.
NA niby karmi różne stwory,kładzie je spać,sadza na nocnik,jedynie lalek nie lubi i wszystkie atakuje z głowki po czym wywala za siebie :-P .Już od dłuższego czasu zna i pokazuje części ciała,na sobie i innych,łącznie z kolanami i paluszkami u rąk i nóg :-) .
I podobnie jak Zosia złotookiej kocha 'mimi',głaszcze,przytula,wczoraj przed karmieniem na zmianę ozdabiała mi pierś bransoletką :lol: .
Dzień wita i żegna uśmiechem,jest bardzo pogodna i wesoła,uwielbiam ją,a w szczególności nasze rozmowy,które prowadzimy całymi dniami,słodziak z niej :-) .Uwielbia jeść.
Ze spraw technicznych to waży 11 kg,wzrost ok.76 cm,chyba przez włosy i gadanie wszyscy dają jej parę miesięcy więcej.
I to tyle,pozdrawiamy :-)

IMG_20160508_203930.jpg
Plik ściągnięto 46 raz(y) 389,75 KB

IMG_2016-05-10_13-20-55.JPG
Plik ściągnięto 49 raz(y) 478,77 KB

IMG_2016-05-10_13-14-06.JPG
Plik ściągnięto 54 raz(y) 424,33 KB

_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-05-11, 10:46   

zojanka, pamiętaj, że jak Czarek już konkretnie ogarnie chodzenie, czyli pewnie już niedługo, widzimy się na placu zabaw :)

malina, dobrze, że nie mieszkasz bliżej bo bym Ci Marianke ukradła ;) czekam, aż założysz wątek w " muszę wam opowiedzieć " ;) ))
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-06-10, 06:15   

17 miesięcy :-)

Włodzimierz w dalszym ciągu pasjonuje się autobusami i innymi dużymi pojazdami,niezmiennie nazywając wszelakie jeździła "Dada". Poza tym zajmuje go dość długo ciastolina i bazgranie kredkami ( to drugie zdecydowanie krócej). Namiętnie przysluchuje się czytanym mu bajkom. Lubi muzykę. Chętnie bawi się z dziećmi w koleczku. Z nami w domu "ćwiczy" - naśladuje, co może - próbuje nawet robić pompki :D
Bardzo chętnie pokazuje gdzie ma głowę,ząbki,uszka,nosek,rączki, stopki,kolanka, brzuszek, pępek itp,co jakiś czas mu coś dokładam. Rozpoznaje na ilustracjach sporo rzeczy i zwierząt.
Sam wchodzi po szczeblach drabinek na placu zabaw. Wczoraj wszedł po dość niskich schodach sam, bez żadnej asekuracji ( 5 stopni).

Największe Wow tego miesiąca to rozwój mowy. Włodek rozumie gdy go poproszę " powiedz mama " - i powtarza. I tak umie powiedzieć lampa (ampa) , serce, strus (UŚ), ciocia. Niezachecony z mojej strony wola że zrozumieniem i w dobrym kontekście: Mama, Dada, Cyce. :D

Poza tym,co tu dużo pisać - jest słodziak i kocham go nad życie.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2016-06-10, 19:08   

cudny ten Twój Włodek ;-)
Moje cudo uwielbia huśtawkę,ciężko przejść koło placu zabaw bo jest wrzask i buju buju...lamentowanie :-P Ulubione słowa to :"Bajty cita,-czyli bajki czyta,koko beee,kupki i kapcie-które z pasją podaje bratu co rano.
Fajne mamy dzieci nie ma co:P
Mam pytanie z innej beczki znajoma mama 9 miesięcznej dziewczynki ma problem:mała nie chce pić w nocy się budzi co godzinę..czy ktoś wie co jej może być?Ja nie umiem pomóc.
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-06-11, 10:21   

Salamandra*75, nie bardzo wiem w czym tkwi problem. Nie chce pić? Budzi się co godzinę? ;) budzenie się jest zazwyczaj dość normalne - może taki etap. Jeśli mloda nie chce pić w ogóle, no to już inny temat, najlepiej skonsultować to z lekarzem.

Pokaż Laurke :)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2016-06-11, 17:19   

ok oto Laurka :P

laurka1.jpg
Plik ściągnięto 44 raz(y) 117,42 KB

lauraka2.jpg
Plik ściągnięto 59 raz(y) 80,73 KB

laurkaijanek.jpg
Plik ściągnięto 43 raz(y) 55,58 KB

_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-06-12, 17:37   

Salamandra*75, widzę, że " pierwsza książka mojego dziecka " dalej u Was na topie. Mój też ją uwielbia i lubi do niej wracać,. Dzieciaczki super!
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
majczi 

Dołączyła: 05 Sty 2015
Posty: 292
Skąd: Opole
Wysłany: 2016-06-12, 20:34   

Pani D. a co to za książka? jaka tematyka? i od jakiego wieku? :) [/b]
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
zojanka 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 01 Mar 2014
Posty: 570
Skąd: Toruń
Wysłany: 2016-06-12, 22:48   

majczi, to książka rozdawana przy wypisie ze szpitala - nie dostałaś? Myślałam, że wszystkim dają :-/
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2016-06-13, 12:37   

Haa moja już klejona dwa razy:)Laura ją uwielbia
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
zojanka 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 01 Mar 2014
Posty: 570
Skąd: Toruń
Wysłany: 2016-06-27, 00:56   

U nas dramat z zasypianiem - jakoś 2 czy 4 tygodnie temu uznałam, że wieczorami biorę się za siebie - jakieś ćwiczenia fizyczne czy zawodowe, młody zasypiał zwykle koło 22, wstawał na karmienie koło północy - więc miałabym 2 godziny dla siebie, a sprzątanie itd. przecież można z dzieckiem w dzień ogarniać. Nie wiadomo czemu Czarek uznał to za zagrożenie i teraz jak się dosysa przed 21, to nie daje się odłożyć/przełożyć do ok. 23.30, nie zdążę wskoczyć pod prysznic czy dopić herbaty - bo już się budzi i je do ok. 1.30. Oczywiście z niczym wyrobić się nie mogę, chociaż wyliczyłam, że mam 9 godzin dobowo na sen, toaletę, posiłki i obowiązki domowe, czyli wcale nie tak mało :-/
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-07-10, 17:23   

Włodzimierz, 1,5 roku

Ostatnie ulubione słowa to " dobla " i " dobze " używane w dobrym kontekście :) przy tym potakuje główką. Oczywiście swój sprzeciw też zaznacza dość dosadnie kręcąc głową na nie. Czasami z nerwów potrafi ugryźć, na szczęście ma to charakter incydentalny.
W żłobku coraz częściej i chętniej wchodzi w interakcje z innymi dziećmi.
Mamy kilka sukcesów na koncie z nocnikiem. Czasami sam sobie po niego idzie i robi do niego siusiu lub kupke. Czasami gdy się go pytamy czy chce nocnik odpowiada twierdząco, czasami przeczaco i robi dalej w pieluche. Nie naciskam, po prostu mu proponuję. Teraz w takie upały lepiej mu przecież bez pampka.
Z zainteresowaniem ogląda samoloty, machajac do nich i nawolujac w swoim języku.
Polubił jagody i borówki. Uwielbia zupy. Często je zupę na obiad i na kolację.
W aucie nie jestem w dalszym ciągu zdolna do tego żeby go zabawić dłużej niż 20 min więc puszczam mu bajki. Na szczęście tylko w weekendy jeździmy troszkę więcej. Lubi krecika.
Z każdym dniem widać jak cudownie idzie sobie przez życie nabywając nowych umiejętności.
No i teraz to małpka z niego. Uwielbia naśladować, co jest super bo razem trochę ćwiczymy. Robimy przysiady, rowerek, pompki :)
Jest fajny, a najfajniejszy jak śpi... ;)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
zojanka 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 01 Mar 2014
Posty: 570
Skąd: Toruń
Wysłany: 2016-07-10, 20:55   

To i ja się dołączę ;-) Czarek skończył wczoraj 15 miesięcy - jeszcze nie chodzi, od ortopedy nam się oberwało za prowadzenie za rączki, bo nabawił się przez to problemów ortopedycznych. Oczywiście był prowadzony za rączki na polecenie innej lekarki, która akurat zastępowała naszą pediatrę, a że po przeprowadzce nowa pediatra też nie zwróciła na to uwagi, to chyba poszukamy kolejnej :-/ Rozwój mowy póki co stoi, ale generalnie dużo mówi po swojemu i wiele potrafi przekazać gestami - czasami używa jednego z zasobu swoich 8 słów, ale na polecenie "powiedz tata" - po prostu biegnie do taty ;-) Lubi książeczki, ale przede wszystkim uwielbia samochody (i wszystko co ma koła). To dziecko, które na spacerze przez łąki i las się nudzi, ale na spacerze wzdłuż ruchliwej ulicy jest wniebowzięte ;-) Wiele rzeczy lubi robić przed lustrem - jedzenie, picie, stanie itd. Chętnie chodzi na plac zabaw, chociaż raczej bawi się sam, niż z innymi dziećmi. I strasznie brzydzi się trawy ;-) Z jedzeniem różnie - było już lepiej, teraz męczą go zęby, więc znów mniej je.
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-07-16, 21:47   

Ufff,wreszcie miałam chwilę żeby poczytać i mogę coś napisać.
U nas od lutego było bardzo intensywnie,zaczęłam kurs i miałąm zjazdy po 6 dni (ost. 11) po 10 godz.Mariankę widziałam jakies 2 godziny dziennie,później nauka nocami.Było mega ciężko ale udało się,zdałam egzamin i niedawno skończyłam :-) .Nie powiem,z trójką dzieci to było szaleństwo i drugi raz chyba bym się nie zdecydowała :-P .

Zaległości:
Marianna 15 i 16 msc:biega,chodzi do tyłu,wspina się na drabinki,schody.Jest niesamowicie pogodna,bardzo lubi się wygłupiać,widać,że ma poczucie humoru co bardzo mnie cieszy :mryellow: .Uwielbia zabawy w piasku,przesypywanie,robienie babek,ostatnio postęp bo pozwala innym dzieciom brać swoje zabawki,a nawet sama im podaje jak chcą (wcześniej był wrzask i krzyk "Nie!Nie!Nie!To Ma (Marianki!)".Lubi tańczyć,wymyśla fajne zabawy,ciągle jest czymś zajęta. Jest jak Szaranowicz,buzia jej się nie zamyka,ciągle mnie inne mamy i babcie pytają ile ma i czy już ma 2 lata.Od jakiegoś już czasu przybiega i mówi jak się czegoś wystraszy,mówi,że się boi,mówi,co ją boli jeśli się uderzy,uwielbiam jej 'płoszę,płoszę,płoszę' gdy coś bardzo chce,używa kilku przyimków.Często posługuje się 1-2 wyrazami ale też buduje zdania z 3-5,uwielbia mówić,ma ogromny zasób mowy biernej,masę rzeczy też nazywa.Wszystko ją interesuje,polubiła wózek,kocha rower,jedynie do samochodu nie może się w dalszym ciągu przekonać.
Bardzo lubi jeździć do dziadków,od razu wyciąga dziadka na plac zabawaw.Tylko tata może jej myć zęby albo ubierać do spania i rano rozbierać,dobrze,że przed nim 2,5 msca wolnego :lol: .
Fajnie nam się dogaduje i współpracuje,w tym temacie jest ogromny postęp,przestała traktować dużo rzeczy jako zamach na jej wolność choć widać,że ma zdecydowany charakter,jak coś ją wkurzy to rzuca rzeczami,bije i gryzie ]:-> .Wielbi starszą siostrę,z bratem stosunki też się poprawiły (choć dalej jest zazdrosna),jak np.dostają coś dobrego w miseczkach jak przychodzi po dokładkę to przynosi też miseczkę brata,a później mu zanosi,pilnuje,żeby on też dostał itd.
Kocha jeść,jakby jej nie limitować to mogłaby to robić cały czas - jej hitem jest bób z czosnkiem ale w zasadzie lubi wszystko do tego stopnia,że jak jesteśmy gdzieś na spacerze i ktoś siedzi na ławce i coś je to podchodzi i zagląda,widać,że nie może się powstrzymać :lol: ,a po przyjściu do dziadków idzie do kuchni,woła babcię,odsuwa jej krzesło przy stole gdzie jest jedzenie i mówi,żeby siadła i wzięła Ma.
Uwielbiam z nią być,patrzeć jak rośnie i się rozwija i bardzo się cieszę,że mogę sobie na to pozwolić,delektuję się każdą wspólną chwilą :-) .

IMG_2016-07-09_23-29-19.JPG
Plik ściągnięto 42 raz(y) 490,34 KB

IMG_2016-07-16_21-54-20.JPG
Plik ściągnięto 48 raz(y) 504,86 KB

IMG_2016-07-09_23-26-43.JPG
Plik ściągnięto 48 raz(y) 416,46 KB

_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2016-07-17, 17:31   

Marianka jest prześliczna..
podrzucam fotki naszej królewny z pobytu na wsi :-)

l1.jpg
Plik ściągnięto 27 raz(y) 79,28 KB

jabłka.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 140,17 KB

l3.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 68,54 KB

_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-08-11, 06:44   

Włodko, 19 miesięczny chłop :)

Ostatnio ma jazdę na pojęcia bytu i niebytu :) lubi pokazywać i mówić, że czegoś nie ma i że coś jest.
Je coraz konkretniej. Gdyby mnie zabrakło, dałby sobie radę z jedzeniem wyłącznie posiłków stałych. Coraz bardziej widać, że cyc to sfera przyjemności i ukojenia niż sposób na najedzenie się.
Śpi całkiem nieźle. Budzi się raz lub dwa w nocy. Mąż wrócił do sypialni i bardzo się cieszę, że sobie śpimy w trójkę.
Nowe słowa, które mi przychodzą do głowy to wowo ( ufo) , łała ( ukochany piesek bez którego nie uśnie), sam, nie ma, jest, i dużo dużo innych słów w języku tylko jemu znanym.
Tuli się, całuje, robi noski noski. Schrupac go można.
Ma pierwszą ofiarę w żłobku na swym koncie. Babcia uczyła go takiej zabawy, co się ciągnie nos ( jak się idzie na pańska marchew..) i Włodko dorwal kolegę i mu pokazał tę fantastyczna rozrywkę. No nic, krew że spodni syna wywabiona, zatarlam ślady :)


Pozdrawiam Was dziewczyny i czekam na Wasze raporty,które zawsze chętnie czytam!
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2016-08-15, 21:22   

Laura jest mega uważna.Szybko się uczy i chętnie powtarza nowe słowa:"auto jedzie","światło" to ostatnie.Na Janka woła"Jajek"😉 włazi wszędzie -parapet to ulubione miejsce do obserwacji ulicy😊 patrzy co ja robię i np.podaje mi pranie oraz wyrzuca śmierci do kosza a czasem np.skarpetki do sedesu😉 uwielbia się przytulać i całować co też chętnie czynimy😘I jeszcze fotka małego loczka😍 pozdrawiam wszystkie mamy

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_13942343_10206465050654670_2028026499_n.jpg
Plik ściągnięto 19 raz(y) 41,59 KB

_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-08-24, 21:04   

Salamandra*75, jaka fajna Laura :-) .
Pani D., fotkę wrzuć koniecznie!!!

Marianka - 1,5 roku :-) :
W ostatnich tygodniach nasza Ma jest zgodna,współpracuje,chętnie wykonuje polecenia - generalnie można się praktycznie we wszystkich kwestiach dogadać :-) .
Jest bardzo wesoła i pogodna,lubi ludzi,dzieci,odwiedziny i wyprawy (byle nie samochodowe,tu niewiele się zmieniło).Fajnie bawi się z innymi dziećmi na placu zabaw,zaczęła dzielić się zabawkami,pożycza,oddaje i się wymienia :-) .
Tańczy,podskakuje,kręci się w kółko.Kupiliśmy jej rowerek biegowy - puky - brakuje paru cm żeby sama wsiadała ale jak jej pomożemy to fajnie sobie radzi,za pierwszym razem przejechała przez pokój i korytarz,intuicyjnie chyba wiedziała jak skręcać itd.
Bardzo duży postęp w mowie,mówi i powtarza już większość wyrazów,ostatni hit to 'perliczka' :lol: ,mówi 'mamusiu,tatusiu,dziadziusiu,Mieniusiu' :mryellow: .Jakiś czas temu zaczęła wskazywać na siebie i mówić 'to ja',zaczęła też mówić nam,że nas kocha :-D ,najczęściej bratu.Potrafi zbudować zdanie z 3-5 wyrazów.Wczoraj pierwszy raz użyła czasu przeszłego - po powrocie z placu zabaw,na którym była z siostrą opowiadała o wrażeniach i użyła słów 'Zuzia bujała' i 'padało',pojawiła się też odmiana rzeczowników ,już nie ma tylko 'do mama' itd ale jest 'do mamy,z mamą' :-) .
Bardzo fajnie wyłapuje wyrazy z otoczenia (choć pojawiło się już debil i dupa :-P ),powtarza zasłyszane dźwięki -zwierzęta,naśladuje płacz dzieci,wszystko co usłyszy generalnie i świetnie jej to wychodzi,może słuch po tacie będzie miała :-) .Ostatnio do usłyszanej piosenki 'Głowa,ramiona...' zaczęła pokazywać części ciała,a na basenie,na którym była z bratem w grupie 5-7 latków wykonywała wszystkie polecenia łącznie z dmuchaniem do wody i wrzucaniem piłki do kosza,babka pod wrażeniem była :-) .
Pozdrawiamy rówieśników :-) !
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-08-24, 21:05   

Salamandra*75, jaka fajna Laura :-) .
Pani D., fotkę wrzuć koniecznie!!!

Marianka - 1,5 roku :-) :
W ostatnich tygodniach nasza Ma jest zgodna,współpracuje,chętnie wykonuje polecenia - generalnie można się praktycznie we wszystkich kwestiach dogadać :-) .
Jest bardzo wesoła i pogodna,lubi ludzi,dzieci,odwiedziny i wyprawy (byle nie samochodowe,tu niewiele się zmieniło).Fajnie bawi się z innymi dziećmi na placu zabaw,zaczęła dzielić się zabawkami,pożycza,oddaje i się wymienia :-) .
Tańczy,podskakuje,kręci się w kółko.Kupiliśmy jej rowerek biegowy - puky - brakuje paru cm żeby sama wsiadała ale jak jej pomożemy to fajnie sobie radzi,za pierwszym razem przejechała przez pokój i korytarz,intuicyjnie chyba wiedziała jak skręcać itd.
Bardzo duży postęp w mowie,mówi i powtarza już większość wyrazów,ostatni hit to 'perliczka' :lol: ,mówi 'mamusiu,tatusiu,dziadziusiu,Mieniusiu' :mryellow: .Jakiś czas temu zaczęła wskazywać na siebie i mówić 'to ja',zaczęła też mówić nam,że nas kocha :-D ,najczęściej bratu.Potrafi zbudować zdanie z 3-5 wyrazów.Wczoraj pierwszy raz użyła czasu przeszłego - po powrocie z placu zabaw,na którym była z siostrą opowiadała o wrażeniach i użyła słów 'Zuzia bujała' i 'padało',pojawiła się też odmiana rzeczowników ,już nie ma tylko 'do mama' itd ale jest 'do mamy,z mamą' :-) .
Bardzo fajnie wyłapuje wyrazy z otoczenia (choć pojawiło się już debil i dupa :-P ),powtarza zasłyszane dźwięki -zwierzęta,naśladuje płacz dzieci,wszystko co usłyszy generalnie i świetnie jej to wychodzi,może słuch po tacie będzie miała :-) .Ostatnio do usłyszanej piosenki 'Głowa,ramiona...' zaczęła pokazywać części ciała,a na basenie,na którym była z bratem w grupie 5-7 latków wykonywała wszystkie polecenia łącznie z dmuchaniem do wody i wrzucaniem piłki do kosza,babka pod wrażeniem była :-) .
Pozdrawiamy rówieśników :-) !
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2016-08-25, 17:43   

Malina poproszę fotki na rowerku..cudne masz dziecko -gratulacje :-P
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-08-25, 21:37   

malina, ale fajnie mieć taką gadającą już córeczkę :) Co do biegówki - my tez już kupiliśmy Włodkowi bo jeździki wszystkie już ładnie prowadzi i dałby sobie radę z rowerkiem ale .. ups.. tez jest jeszcze za mały. Kettlera mu sprawiliśmy, używkę w super stanie z OLX :D . No nic, musi jeszcze trochę podrosnąć.

U nas ogólnie było kiepsko. Włodek bierze antybol bo ma podejrzenie paciorkowca. Wyszła anemia i actiferol mam po antybiotyku wprowadzić, a po dwóch tyg zbadać znowu krew/mocz. Podłamałam się.

Salamandra*75, Laurka juz duża panna. Co do parapetu, to z Włodkiem high five ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-08-25, 22:54   

Dziękuję za miłe słowa :-) .
Na rowerku mam tylko jedną,z araz po tym jak przyszedł,zaraz wrzuce.
Zdrówka dla Włodka !!!

IMG_2016-08-25_23-45-02.JPG
Plik ściągnięto 30 raz(y) 452,63 KB

IMG_2016-08-26_00-04-14.JPG
Plik ściągnięto 29 raz(y) 396,82 KB

_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,69 sekundy. Zapytań do SQL: 16