wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rocznik 2015
Autor Wiadomość
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-01-10, 21:03   Rocznik 2015

Pora na maluchy z 2015r w sekcji poniemowlecej :)

No i mam na chacie roczne dziecko :shock:

Najtrudniejszy i zarazem najpiękniejszy rok w moim życiu. Już się nie mogę doczekać kiedy Wowka (nowe zdrobnienie :) zacznie mówić,bardzo chciałbym już z nim pogadać na poziomie :)

Jest słodki.Chodzi,biega,wspina się,tańczy.
Jak na dorosłego przystało, chodzi późno spać. Uwielbia wlazic do misek i kartonów, jak kot. I je też tyle,co kot napłakał. Skrzeczy sobie radosnie, jeszcze ma te wiotkosc krtani. Wózka dalej nienawidzi,na podwórku chodzi sam.najczęściej podchodzi do aut i je klepie,najlepiej takie brudne albo bardzo drogie.

Pozdrawiam!
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-01-10, 21:36   

Pani D., najlepsze życzenia dla Włodka!Sto lat :-) :-) :-) .

Pani D. napisał/a:
najczęściej podchodzi do aut i je klepie,najlepiej takie brudne albo bardzo drogie.

Takie są najlepsze :mryellow: :-P .W późniejszym etapie dochodzi jeszcze sprawdzanie czy taki sam znaczek jest z przodu,z tyłu i na kołach :lol: .

Jeszcze chwila i dołączymy :-) ,na razie wracam do wątku niemowlęcego.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
majczi 

Dołączyła: 05 Sty 2015
Posty: 292
Skąd: Opole
Wysłany: 2016-01-10, 21:55   

Pani D. stoooo lat, stooo lat!!! niech Włodek zdrowo rośnie! :-D
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-01-11, 12:31   

malina, majczi, dziękuję za życzenia ;)

No i czekam z niecierpliwością na rozhulanie wątku '
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2016-01-14, 20:01   

Pani D. serdeczności dla roczniaka,trudno uwierzyć,e to już ;-)
Niech rośnie zdrowo i radośnie ;-)
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-01-14, 21:29   

Salamandra*75, dzięki! No faktycznie sama nie wiem kiedy ten rok zlecial :) a za miesiąc Twoja Laurka tu zawita! Dawno jej nie pokazywalas BTW :p
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2016-01-16, 15:41   

Pani D. strasznie mało czasu na wszystko :-> ale obiecuję poprawę :P
podrzucam fotki Laury .Jestem ciekawa co lubią jeść
Wasze szkraby roczne ?Mnie brakuje już pomysłów na dania dla małej :oops:

lunia.jpg
Plik ściągnięto 55 raz(y) 66,19 KB

_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2016-01-16, 15:44   foto Laura

;-)

lunia2.jpg
Plik ściągnięto 56 raz(y) 98,67 KB

_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-01-18, 22:06   

Salamandra*75, Laurka jak zwykle w dobrym nastroju :) bombowy sweter w kwiaty!
Co do jedzenia - ja gotuję z tego,co mam pod ręką :) używam dużo zmielonych orzechów,siemienia,słonecznika,chia itp. No i oleje są też ważne. Ostatnio Włodek się znów trochę rozkrecil z jedzeniem po miesięcznej przerwie. Najbardziej lubi jeść że mną owoce, tak śmiesznie wcina 4 zębami jabłko :lol:
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-01-29, 11:26   

Młody gorączkowal w nocy przez 3 dni, miał ponad 38st. W dzień w okolicach 37,5. Najpierw myślałam, że zabkuje bo innych objawów nie było. Zadzwoniłam po lekarza - diagnoza - angina. Antybol wypisany.. Dzięki temu, że dużo tu postów podczutuje,zdecydowałam się na zrobienie badań - crp + morfologia z rozmazem żeby wykluczyć mononukleoze. Obgadalam to uprzednio z lekarzem i wymusialm,że zadzwonię do niego jak będą wyniki :) No i co? Crp <5, temperatura powoli się normuje,w nocy ani w dzień obecnie nie przekracza 37st. Wg lekarza Młody ma lewostronny nalot na gardle i lewe ucho zainfekowane w nieznacznym stopniu. Przy czym gardło ledwo co obejrzał bo W. Ryczal.. . Mam nadzieję, że to od ząbków,póki co obserwuje. Piszę tego posta głównie po to,żeby Was uczulic,że przed wizytą u lekarza jak dziecko ma wysoka gorączkę warto zbadać crp. Koszt badania u mnie to 44 zł. Dzięki temu lekarz nie musi działać w ciemno.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-01-29, 11:52   

Pani D. napisał/a:
Koszt badania u mnie to 44 zł

Kurcze,to dużo strasznie,ja płaciłam kilknaście zł.

A co do anginy u malucha,do tego karmionego piersią to podobno bardzo rzadko występuje (i tak jak pisałam kiedyś większość angin jest wirusowa - choć chyba wszyscy od razu walą antybiotyk,ja synka wyleczyłam bez antybiotyku) .
Infekcje uszy też leczy się bez antybiotyku teraz,czytałam na jakimś portalu laryngologicznym nowe wytyczne,najczęściej przy mocniejszej infekcji podaje się bactrim,antybiotyk to ostateczność.
A może to trzydniówka u Was?Zeby raczej nie dają takiej temperatury,najczęsciej coś jest na rzeczy.
Zdrówka dla Włodka!
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-01-29, 12:18   

malina, kilkanaście zł to samo crp, ta cena to łącznie za morfologie z rozmazem + monocyty.
3 dniowka,powiadasz? Ale to tak bez biegunki,wymiotow i złego samopoczucia? Jak młodemu wyzynaly się dolne zeby miał też 38,5...

Ja już nic nie wiem :( można naprawdę świra dostać jak dziecko choruje. Chciałabym mieć drugiego malucha ale po tej akcji ( choć niegroźnej w zasadzie) odechcialo mi się. Chodzę zestresowana i struta,to nie na moje nerwy :/

Przez to goraczkowanie ominęły nas dwa dni adaptacji w żłobku. Różowo nie jest.. Jeszcze mamy tydzień i od 8.o2 wracam do pracy

Dzięki malina, za wpis, a o tych uszach masz jakiegoś linka może?
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-01-29, 16:49   

Pani D., u nas była tylko gorączką ale diagnozowanie przez net to jak wróżenie z fusów...
Poszukam wieczorem, w domu już o tych uszach i napisze więcej.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2016-01-30, 12:02   

ciekawe rzeczy piszesz Pani D.-dobrze wiedzieć.
A czy lekarz nie może skierowania wypisać na to badanie ?
Moja mała też miała gorączkę ale tylko jeden dzień, apotem wysypkę pediatra jak zwykle nic nie wie, osądziłam że to truskawki i leków nie podawałam.
Pani D. może jakiś inny pediatra dla konsultacji,szkoda żeby mały cierpiał niepotrzebnie.Właśnie jak on się czuje?
pozdrawiam i życzę zdrowia
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2016-01-30, 13:25   

Czesc, nie bylo mnie sto lat, mam koszmarnie malo czasu, bo dzieci, studia i jeszcze ost. w ciagu tygodnia mialam ponad miesiac praktyki w przedszkolu - opiekowalismy sie z T. Idą 'na zakladkę' i mijalismy w drzwiach (jeszcze zostala mi szkola). Ida ma prawie 13 miesiecy, jest cudowną i charakterną dziewczyna, rozrywkową, zwinną, bystrą, z zacieciem konstruktorsko - plastycznym ;) Uwielbia Lego, dopasowywanie przedmiotow i bazgranie. Ksiazki sa dobre na chwile, a najlepsze te brata :P Rozmowna tez jest, je dosc fajnie, troche spi w lozeczku a troche ze mna, wspina sie na wszystko z predkoscia swiatla. Nie mam pojecia, ile wazy i mierzy, bo nie bylismy u lekarza od szczepienia w sierpniu, bylismy ostanio za to na SORze, bo sie rabnela w oko, okropne badanie, ale na szczescie wszystko ok. To w duuuzym skrocie, co by objawic sie, ze zyje.

Pani D., spoznione zyczenia dla Wlodka i zdrowka zycze!

Wklejam na szybko moje pare komorkowych fotek plus jedna fajna Milenowa - z naszego spotkania, ktore to niestety bylo rzadka i odosobniona okazja:
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
Ostatnio zmieniony przez Martuś 2016-02-01, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-01-31, 10:10   

Salamandra*75, Młody miał wizytę prywatna,badania więc też prywatnie zostały przeprowadzone. Na NFZ póki co chodzę tylkona bilanse i szczepienia. Pewnie zależy od doktora czy by dał skierowanie. Wlodziu ma teraz 36,8 najwyżej więc organizm sobie radzi i nie będę go konsultowac ponownie. Żałuję, że jestem tylko germanistka i nie mam jakieś szerszej wiedzy dot medycyny.. Muszę znaleźć w końcu jakiegoś dobrego pediatre..

Martuś, aaa extra widzieć Idę! Dzięki za życzenia urodzinowe, s ja Wam się buziaki na 13 msc :) współczuję wizyty na sorze,dobrze, że wszystko ok. Pytanko - co dajesz małej do bazgrania? Ja planuje jedna ścianę w domu pomalować farba-tablica i dać mu Niebrudzaca krede. W zasadzie od kilku dni Młody pnie wsadza sobie wszystkiego do paszczy więc wskoczylismy na wyższy level i chce żeby Wlodziu wyzywal się artystycznie. ;)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2016-01-31, 19:12   

Pani D. to powodzenia w żłobku i dużo zdrowia dla Włodzia
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2016-02-02, 23:30   

Pani D. napisał/a:
Pytanko - co dajesz małej do bazgrania? Ja planuje jedna ścianę w domu pomalować farba-tablica i dać mu Niebrudzaca krede. W zasadzie od kilku dni Młody pnie wsadza sobie wszystkiego do paszczy więc wskoczylismy na wyższy level i chce żeby Wlodziu wyzywal się artystycznie. ;)

Dzięki, Ida na razie głównie kradnie Jasiowi mazaki z Ikei i bazgrze, gdzie popadnie, np. na zmywarce ;) Mamy tablicę dwustronną, ale na razie mało jest zainteresowana staniem i tworzeniem w jednym miejscu, najbardziej ją interesuje nakladanie i zdejmowanie zakrętek :) Dziś przyszły niby zmywalne mazaki Crayoli, pamiętam, że przy Jasiu mi się sprawdziły, zobaczymy jak będzie.
Z kawałkiem ściany na tablicę to na pewno fajny pomysł, dobrze jest też pod spód dać parę warstw farby magnetycznej, to od razu masz tablicę na magnesy, u nas niestety brak możliwości tego typu ściennych rozwiązań.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-02-04, 11:17   

Salamandra*75, dzięki!
Martuś, dzięki za namiary na stuff mazakowy :)

Siedzę w domu. Mały od 9.00 w żłobku.. Odbieram go dziś o 12.00.

Ugotowalam cieciorke w pomidorach,zrobiłam hummus,ogarnelam mieszkanie. Nikt nie plątał mi się pod nogami,nie rozpraszal,nie domagał się uwagi. Smutny ten dom bez Włodka,chce mi się płakać. On na pewno teraz też ryczy u niani na rękach. Czemu musi być tak ciężko?

Wiem,że jeśli Wlodzio się tam wreszcie odnajdzie,to nam wszystkim mój powrót do pracy wyjdzie na dobre. No ale póki co to dno i 3 metry mułu.

Przepraszam za smęty ale pamiętnika nie Prowadzę a po wypisaniu trochę lżej :)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
Mamamagda 

Dołączyła: 14 Mar 2012
Posty: 707
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-02-04, 11:43   

Pani D., ja Cie moze pociesze, moze nie, ale opowiem jak u nas bylo.

Maja zaczela adaptacje zlobkowa w polowie listopada (miala prawie 16 miesiecy). Pierwszego dnia zosatwilam ja na godzine, pozegnanie troche za szybkie bylo i maja poszla chetnie ale zaraz zobaczyla ze mnie nie ma i placz byl w sumie ok pol godziny a pol godziny zabawy.
Drugiego dnia 2 godziny, pozegnalam sie z nia porzadnie, troche plakala jak wychodzilam ale za to potem sie bawila juz spoko. Trzeciego dnia to juz mi pomachala sama z siebie i prawie w ogole nie plakala. Codziennie zostawialam ja na godzinke albo dluzje i tak doszlismy do 5, potem zaczela zosatwac na drzemki (tez plakala tylko za pierwszy usypianiem, potem juz wiedziala o comkaman i chetnie szla spac) a teraz zostaje w zlobku na ponad 8 godzin (wrocilam na caly etat, plus dojazdy przez centrum miasta)
Akurat wczoraj na Zuczkach pisalam o pierwszym miesiacu mojej pracy (do tego jest to nowa praca) i naprawde gfajnie nam to wychodzi. Ale poki bylam w domu a Maja chodzila do zlobka, to mialam wyrzuty sumienia ze ja w domu a ona tam (chociaz wiedzialam, ze sie tam swietnie bawi)
A ile Wlodek juz sie adaptuje? Na ile bedzie chodzil docelowo?
Trzymam kciuki zeby sie poukladalo :-)
_________________
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-02-04, 13:09   

Mamamagda, dzięki za wpis i pociechę. Młody docelowo ma zostać na 4 godziny. Dzisiaj już miał jakieś przeblyski, głównie marudzil ( ale ponoć nie płakał) ale też trochę się bawił. W zeszłym tyg był od poniedziałku do środy a potem zaczął goraczkowac. W tym tyg ominęła go środa,jutro też pójdzie na 3 h.
W przyszłym tyg wracam do pracy, w razie czego mąż go wcześniej odbierze.
Trzymajcie kciuki za nas :)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-02-10, 12:26   

Włodek dziś kończy 13msc.

Nowe umiejętności,które na szybko przychodzą mi do głowy, to :
- umie dopasowywać zakretki do butelek
- Jak wyciągam odkurzacz, to łapie za kabel i chce podłączyć go do gniazdka
- Potrafi pić przez rurkę i tubke
- Nakłada magnesy na lodówkę
- dużo rozumie, np proszę go,żeby coś przyniósł i on to przynosi :shock:
- Buduje że mną wieże podając mi klocki



Na topie sa: magnesy ( kupiłam magnesy -puzzle że zwierzątkami-cudo), dalej książeczki, tanczenie i tluczenie metalowymi przedmiotami.

W żłobku z każdym dniem coraz lepiej ale ciągle nie jest za dobrze. Za to jak go odbieram, to mam dziecko najslodsze ever.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-02-14, 22:28   

Pani D., gratulacje dla Włodka :-) .

U nas minął rok.Marianka waży 10 kg,uwielbia jeść i pić :-P ,książeczki,muzykę ( z tatą gra na gitarze,mandolinie i kazoo),tańczy,gada non stop.Jest bardzo spostrzegawcza,nic się przed nią nie ukryje - rośnie nam trzeci szpieg :lol: .Ciągle się śmieje,wygłupia,robi miny,gada z wywalonym językiem.Nie możńa się z nią nudzić.
Coraz fajniej bawi się z rodzeństwem,uwielbia dzieci (z naszego okna widać palących papierosy gimnazjalistów/licealistów - jak stoją w grupie to radośnie krzyczy "dzieci" :mryellow: ).Bardzo lubi zwierzęta,szczególnie koty.
Parę dni temu obcięłam jej grzywkę,wygląda cudnie :-) .
A dziś pierwszy raz śpi w nowym łóżku,które skręcała z tatą (tego ze szczebelkami się pozbyliśmy bo służyło jako pojemnik na wyprane ciuchy),zasnęła w 2 minuty,zobaczymy co będzie dalej,zwykle budzi się jak ja się kładę koło 23/24.

M.m12.png
Plik ściągnięto 90 raz(y) 607,59 KB

P2141772.JPG
Plik ściągnięto 50 raz(y) 285,47 KB

_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-02-17, 06:57   

malina, i jak tam spanie w swoim łóżku? mała z tą grzywką wygląda frnomenalnie :)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2016-02-19, 16:34   

Meldujemy że nasza Laura skończyła rok!szok i niedowierzanie.....
Tyle się zmieniło:chodzi, śpiewa,kocha bajeczki i pluszaki kiszoną kapustę i kaszę jaglaną.
Wesołe moje stworzonko biega od kilku tygodni po domu, a wczoraj jak babcia spytała czy lubi te bajki to powiedziała :"bajty" ;-)

kor.jpg
Plik ściągnięto 42 raz(y) 784,33 KB

_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,72 sekundy. Zapytań do SQL: 14