wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co podajecie kotom do jedzenia
Autor Wiadomość
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-11, 11:35   

Nie, roślinne pożywienie może podwyższać pH moczu, a koty sa dość wrazliwe na to ogólnie, więc to kwestia na która najbardziej warto zwrócić uwagę(co nie znaczy, ze roślinne karmienie jest niezdrowe, często w przypadku innych suchych karm tez warto temu sie przyjrzeć i dbać by kot dużo pil- np.fontanny). Tauryna jest dodawana do karm -czy vege czy nie vege.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2016-08-11, 16:38   

Tak a propos picia - ostatnio do paczki dla kotów dostałam gratis wodę źródlaną - dla mnie to beznadziejny wynalazek, 90% do wylania, a półlitrowa buteleczka kosztuje 2,49... D. wypił 6 łyków, w resztę z konewki :P
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2016-08-11, 22:56   

A nie mogliście sami wypić?
U nas wszystkie zwierzęta piją w domu z jednej psiej miski, a na dworze z kwiatów, kałuż i poidełek, które wystawiam ptakom. Oprócz tego koty oczywiście ze szklanek, byle nie z własnej ślicznej miseczki z kotkiem. 8-)
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2016-08-12, 15:26   

Jakoś miałam opory przed wypiciem kociej wody z tauryną :P
Ze szklanek nie piją, ale D-s pije z prysznica.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-12, 15:42   

U mnie psy z jednej dużej michy wolą, czasem do brodzika też włażą
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2016-08-12, 19:07   

U mnie burasek przejawia tendencje do wylizywania wanny- na co raczej nie pozwalam, bo jest możliwość, że łyknie szamponu albo odżywki (jak jest sucha to po prostu tam leżakuje)
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-08-12, 19:20   

Nasze jak wedrą się do kuchni to nie pogardzą zlewem i jego zawartością, wodą odstawioną dla roślin. Sprawdzają się nam się takie poidła hxxp://e.allegroimg.pl/s400/13/59/08/40/03/5908400334 i zdecydowanie chętniej piją wodę przefiltrowaną (używam dzbanka Brita)
 
 
margot

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1321
Wysłany: 2016-08-12, 21:58   

Moje piją ładnie z miseczek , ale trzeba często zmieniać , tak około 4 razy na dobę, jak gorąco częściej , woda ma być zimna i z kranu lubią dwie
Na domowym jedzeniu choć nie pija więcej to więcej sikają i bardziej jasno , bez zapachu i siku i kupy najmłodsza co je tylko suche robi najbardziej śmierdzące , reszta bezwonne,
a Margotka naprawdę lubi pic wodę , pije jej bardzo dużo , jak tylko zmienię wodę leci i pije oraz z kranu się domaga , mimo to mocz najciemniejszy i najbardziej ,,zapachliwy"
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-18, 19:20   

Draze temat dalej;)
Karma sucha czy mokra? (BARF zupelnie nie wchodzi u mnie w gre)
Na grupie FB koty karma sucha jest odradzana, zas panuje tam trend, ze podstawa jest karma mokra (badz BARF). Mojej siostry wet zaleca zas glownie sucha karme, mokra w minimalnych ilosciach. Byla tez ona z moja kicia u weta niedaleko nas i ten tez mowil, zeby glownie sucha dawac. Mojej kierowniczki kotka tylko na suchej od wielu lat chowana, kotka mojej mamy tez glownie sucha jada.
Co zatem dawac swojej kici?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2016-08-19, 06:39   

Gdzies słyszałam, że dobrej jakości mokre żarcie pomaga uniknąć chorób nerek, bo ponoć koty leniwce i mało piją etc- ale ja mało w temacie.

Moje mają jeden posiłek Barfny+ tauryna, a później suche bezzbozowe (tauryne sypię, bo w karmie którą daję jest jej za mało). Worek 10 kg starcza mi przy 2 kotach na 4 miesiące.
Koty piękne, błyszczące, jeno odrobaczania nadszedł czas- bo jak kiciuś klocuszka postawi to w całej chałupie łomatkobosko...
 
 
margot

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1321
Wysłany: 2016-08-19, 16:50   

Mokre !!!!!!!!!!!!!!!! Dietetycy od kotów (są tacy ) zalecają dobre mokre , na pw mogę wysłać jakie mokre i ew. suche są polecane
Suche mogą zjechać nerki , bo kot mało pije ,a suche odwadnia
Moja stokrotka , lat 18 z hakiem jadła kiedyś suche i to nawet niezbyt dobre ,a na początku badziewne , ale zawsze jadła też mięso
moje ponad 11latki jadły najpierw domowe do około pół roku ( bo kupnego nie trawiły) , potem suche , od 2 lat (,a od jesieni szczególnie )prawie jedzą domowe
Niestety najmłodsza tylko suche i to dobre suche bo Purizon ,ale mocz jej śmierdzi najbardziej ,ale ja ja przestawiam (ciężko idzie) na domowe i surowe

Mój weterynarz tez twierdzi ,że suche najlepsze , puszki jako przysmaczek ,ale ja w tym temacie mu nie wierze , tak jak 99% lekarzom jeśli chodzi o żywienie. za najlepsza karmę uważa RC :roll:
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2016-08-19, 17:14   

margot napisał/a:
za najlepsza karmę uważa RC :roll:
Jak większość wetów, bo oni to intensywnie sprzedają.
U mnie kot je właśnie suche RC (ale on dużo pije, bo lubi), a kotka suche i mokre ok. 50 g dziennie.
A propos: hxxp://swiatkotow.pl/porady-ekspertow/porady/art,106,tyle-diet-ile-kotow.html
Dodam, że kota, który nie je suchego, nie sposób samego w domu zostawić na dłużej niż kilkanaście godzin, bo ktoś musi go nakarmić. A jedzącego suche można awaryjnie, w braku innych opcji, zostawić na dłużej.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-19, 18:01   

Lily napisał/a:
margot napisał/a:
za najlepsza karmę uważa RC :roll:
Jak większość wetów, bo oni to intensywnie sprzedają.

I dlatego, że kiedyś to była ta z lepszych/tak się uważało , a troche sie zmienilo.
Lily-sluszne spostrzezenie z tym zostawianiem...
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
margot

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1321
Wysłany: 2016-08-19, 18:28   

moje koty nigdy tego nie jadły , raz mi to wciśnięto jak moje 11latki maiły gdzieś z 3 miesiące i prawie je wysłałam za tęczowy most , one są uczulone na soję , kiedyś bardzo , jedna z kici zaczęła się prawie dusić(dostała na to steryd ) , druga leżała i wyglądała jakby ktoś z niej spuścił cała energię. Leczenie pomogło(steryd i kroplówka) , na drugi dzień kociaki były jak perszingi :mrgreen: Potem wróciliśmy do domowego ,ale weterynarz drążył i drążył , ze nie zbilansowane i itc od tej pory jadły hillsa lub (biedna Pyza , ja ja tym faszerowałam z 5 lat w dobrej wierze i ciągle mnie podejrzewano ,ze oszukuje i kota dokarmiam ,a ona zamiast chudnąc tyła, teraz na domowym jest szczuplutka , no wygląda dostojnie bo ona w typie Brytyjczyka jest , nie wiem czemu , bo rodzeństwo inna ma budowę, kotki jako niemowlaki znalezione i wychowane przez nas) eukanuba restricted calories. Teraz już wiem ,ze tuczyłam kota bo w tej karmie sporo zboża i to kukurydzy . teraz je naprawdę dużo tłuszczu zwierzęcego i schudła . Hills kiedyś był wg mojej wiedzy jedną z lepszych karm, dopiero pojawienie się karm bez zbożowych go zepchnęło. Jak kot zaczyna mieć jakieś problemy zdrowotne czy jest w dość awansowanym wieku to zaczynają się problemy z podawaniem suchej karmy , moja Stokroć wymiotuje jak tylko spożyje choć kilka ziarenek ,a Pyza od czasu kiedy zjada suche tylko raz na jakiś czas( to jest uzależnienie chrupanie :mrgreen: ) z jej trawieniem jest okej ,a tak 3 razy na jesieni wracaliśmy z tymi samymi objawami do weterynarza i choć wszystkie wyniki(morfologia, wszelkie pakiety nerkowe , trzustkowe , cukrzycowe , wątrobowe itdl, usg i inne cuda) były dobre , bardzo dobre lub normie , kot kompletnie nie jadł i wymiotował nawet wodą , miała już nawet mieć zakładaną sondę, ale ja się zadeklarowałam ją karmić na siłę i po kilku dniach tak jej zasmakowało domowe tak ,ze trwamy do dziś , je jakby BARFa tyle ,ze gotowanego i czasami tylko surowego ,bo początkowo łatwiej było mi nakarmić gotowanym zmiksowanym ,a po za tym po tych antybiotykach i innych cudach bałam się ,ze surowe może być nie tak trawione u kota co całe życie jadł przemysłowe karmy
 
 
margot

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1321
Wysłany: 2016-08-20, 12:26   

Znalazłam nie na grupie FC ,a na stronie Mieszka zestaw dobrych karm dla kotów , wstawiam link , może komu się przyda
hxxp://kocie-porady.pl/inf/zalecenia-dot-karm-kwiecien-2016/
Posprawdzałam zooplusie i te polecane karmy najczęściej tańsze od RC :mrgreen:
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2016-08-20, 13:11   

Purizon jest okropnie drogi, choć mój kot go jadł o dziwo.
Tak czy siak, co kot, to dieta. Dieta bezzbożowa nie ma raczej uzasadnienia w naturze, bo myszy jedzą zboża.
A mokra moja kotka je tylko tę hxxp://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/animonda_vom_feinsten - dla kastratów, tzn. inne też nadgryzie, ale tutaj mogę liczyć na czysta miskę, a nie wyrzucanie resztek.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-08-20, 16:22   

My karmimy suchą, ostatnio tylko ze względu na nowe koty pojawiały się kotopuszki, ale to tylko B. umiał podawać. Nie wyobrażam sobie karmienia mokrą na stałe albo kupowania mięsa :-> . Nasz wet jest również za suchą i jemu wierzę bo akurat nie ma z tego żadnych korzyści.
Jeżeli chodzi o marki to byliśmy wierni RC, Fiszke do tej pory ma urinary tej firmy, natomiast małe koty muszą mieś karmę dla małych i próbowaliśmy już Purizon, RC, a teraz Brit - ostatnio jak chciałam kupić RC to sprzedawca zapytał czemu chcę truć swojego kota, bo RC to teraz strasznie się pogorszył, produkuje też whiskasa i w ogóle do dupy jest. A Brit jest bardziej mięsny i lepszy dla kota. I tańszy. :roll:
Tylko że RC mniej śmierdzi, kocie kupy są po nim mniej agresywne, i nasza Bezolda nie atakowała nas zabójczym gazem tak często jak teraz :shock: . Rozważamy powrót do RC.

Tak więc renka, musisz sprawdzić co wam podpasuje. Poza tym weź od razu drugiego kota, nie pożałujesz. My mamy teraz trzy :oops: :mrgreen:
_________________

 
 
margot

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1321
Wysłany: 2016-08-20, 19:38   

Lily napisał/a:
Purizon jest okropnie drogi, choć mój kot go jadł o dziwo.

Purizon 2,5 kg kosztuje 69 zł a RC 2 kg 59 zł , to nawet taniej Purizon

Wiem ,że każdy szuka dla swojego kota to co najlepsze

p.s mysz ma tylko zboże w żołądku i ile tego ma? Zresztą część kotów zawartości żołądka nie zjada. Jeśliby te karmy były jakieś drogie w porównaniu do innych to bym nie kupowała , bo kasą nie śmierdzę, ale jeśli cena jest porównywalna lub bawet tańsza od tych co wciskają weterynarze to co mi tam . Łudzę się ,że zaoszczędzę na weterynarzu i/lub przedłożę pełnym zdrowiu życie moich kotów , zobaczymy
Choć szczerze wolałabym aby nie jadły żadnych suchych karm , najlepiej domowe tylko , bo i to tajniej i wg mnie najzdrowiej
a kwestia mięsa to wiadomo ,ze mięso w karmach jest też, no chyba ,ze daje się wegańskie , ale ja nie mam odwagi tak żywic kota, z psem bym pewnie zaryzykowała
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2016-08-20, 20:29   

margot napisał/a:
Purizon 2,5 kg kosztuje 69 zł a RC 2 kg 59 zł , to nawet taniej Purizon
Nie kupuję takich małych opakowań. Teraz latem 4 kg za 83 chyba, a zimą 10 kg za 149 lub trochę więcej. Purizo 2x6,5 kg to 300 zł lub więcej.

frjals napisał/a:
A Brit jest bardziej mięsny i lepszy dla kota. I tańszy.
Ja na początku testowałam różne, w tym Brita. Kot obchodził go z czasem z daleka. RC zjada z apetytem. On sobie dawkuje po trochu przez cały dzień, nie jest łakomy, mokrego nie cierpi, akceptuje tylko filet z mintaja, który mu kupujemy, ale to jest maksimum tego, co jestem w stanie zrobić dla niego, innego mięsa na pewno nie kupię, nie miałam osobiście nigdy do czynienia z mięsem (poza krótkim przymusowym epizodem, kiedy musiałam dla czyjegoś psa kroić mrożone przez parę dni), nie chcę tego tu trzymać, nie chcę, żeby mi się jakieś resztki poniewierały. Kot trzyma wagę i ma się dobrze, tzn. my nie widzimy żadnych problemów, wyniki też miał dobre, nie wymiotuje.
Za to kotka jedzące mieszane jest po prostu gruba, ale ona jest potwornie żarłoczna od czasu sterylizacji, mimo że bardziej ruchliwa.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2016-08-21, 12:35   

frjals napisał/a:
kocie kupy są po nim mniej agresywne, i nasza Bezolda nie atakowała nas zabójczym gazem tak często jak teraz


moje robią właśnie kupy typu bomba gazowa(cale mieszkanie musze wietrzyć, chłopa mojego ciągnie na wymioty), zobaczę, czy po odrobaczeniu się coś zmieni :| , jak nie to zmieniam suche(Porta sensible)
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-22, 15:44   

Moja Trija na razie zachowuje sie jak mocno wyglodzona kotka i pozera kazda mokra karme nie wybrzydzajac. Nie wiem tylko ile ilosciowo mam jej podawac, zeby bylo optymalnie. Na razie daje jej 3 razy mokra i lacznie moze jest to ok.80 g na dobe. Poza tym daje jej jednak sucha w miseczce obok i podskubuje ja od czasu do czasu.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-22, 17:05   

margot napisał/a:

a kwestia mięsa to wiadomo ,ze mięso w karmach jest też

Wśród mięsnych też można wybrać mniej lub bardziej myśląc o zwierzętach-nie tylko w kwestii ilości mięsa,ale i jego rodzaju-statystycznie mniej ofiar i cierpienia na posiłek będzie przy karmieniu eko-wołowiną niż drobnymi rybami np.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-22, 19:22   

Alispo napisał/a:
margot napisał/a:

a kwestia mięsa to wiadomo ,ze mięso w karmach jest też

Wśród mięsnych też można wybrać mniej lub bardziej myśląc o zwierzętach-nie tylko w kwestii ilości mięsa,ale i jego rodzaju-statystycznie mniej ofiar i cierpienia na posiłek będzie przy karmieniu eko-wołowiną niż drobnymi rybami np.


Nigdy nie przypuszczalam, ze bede wybierac miedzy zwierzetami, ale wiem, ze nie bede kupowac kotu karmy z krolikiem i ze zwierzecymi dziecmi (jagniecina, cielecina).

A jakie sklepy internetowe polecacie odnosnie zakupu karmy w korzystnej cenie?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
margot

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1321
Wysłany: 2016-08-22, 19:53   

ja kupuje suche w zooplus
hxxp://www.zooplus.pl/
min dlatego ,ze od 99zł jest darmowa wysyłka ,m, nie stać mnie na kupowanie na raz bardzo dużych opakowań ,a tu wysyłka jest przy najtańszej cenie towaru

No niestety , pocieszam się tym co mi mówi moja Siostrzenica wegetarianka od urodzenia , weganka od nastoletnich lat ,ze te koty albo by nie żyły ,albo schronisku tez byłyby czymś mięsnym karmione . . Niestety ludzie są okrutni i dla zwierząt zwanych domowymi i tych hodowlanych. Teoretycznie to ja nie planowałam kotów ,a mam cztery i co jakiś czas są jakieś inne tymczasy co trzeba im ratować życie kosztem innych :-/
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-08-22, 20:00   

Alispo, a ty polecasz które?
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 13