wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
mój kochany kot- problem z piciem wody?
Autor Wiadomość
kulkaka 

Dołączyła: 15 Mar 2016
Posty: 5
Wysłany: 2016-03-15, 11:35   mój kochany kot- problem z piciem wody?

Pytanie do miłośników kotów. Mam kota. Fretek ma kilka miesięcy i od tygodnia jest u nas w domu. wszystko przebiegało dobrze. Poza piciem wody i mleka. Nie wiem, jak go zachęcić do picia wody? Boję się, że może to odbić się na zdrowiu. Mieliście podobne sytuacje z kotkami?
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-15, 12:11   

Dajesz mu tez mleko? Nie podawaj. Czym żywisz-mokre?
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2016-03-15, 15:41   

Woda nie powinna stać koło jedzenia, a przynajmniej nie tylko. U mnie koty piją z dużej (gdzieś 30x30 cm) miski w łazience. Niektórym kotom w piciu z małych misek przeszkadzają wąsy. Tzn. czują dyskomfort, gdy im się wąsy ocierają o brzegi miski, stąd te problemy. Inne lubią wodę bieżącą - z kranu lub specjalnej fontanny dla kotów. Porozstawiaj wodę w różnych miejscach, może kot będzie pił gdzie indziej, z innego naczynia. Jeśli przywykł do picia mleka, a nie wody - dodawaj do mleka wody, co jakiś czas zmieniając proporcje na korzyść wody. Mleko nie jest napojem dla kota, co najwyżej przekąską, przysmakiem. Najlepiej nie podawać wcale.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
samolociara

Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 12
Wysłany: 2016-03-16, 08:39   re. kot i picie

Może kot potrzebuje się oswoić. Woda powinna stać w dobrze dostępnym miejscu i w czyściutkiej miseczce. Mój kot miał zmieniane 2 razy miski, bo tylko szklane mu odpowiadają :) Jak tez protestował to dodawałam do suchej karmy Prevital w saszetkach, żeby jednak coś mokrego jadł. Może do póki się nie nauczy to serwuj mój więcej płynów, ale w karmie.
 
 
Karo25 

Dołączyła: 18 Sty 2018
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-18, 10:43   

To co piszą dziewczyny + polecam dodawać do każdej porcji jedzenia (oczywiście mokrych puszek lub surowego mięsa) po 2 łyżeczki wody. Niektóry koty nie lubią pić, a tak mamy jakąś kontrolę nad tym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14