wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zabawy ruchowe dla dzieci
Autor Wiadomość
kira 
autumn lover


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 26 Lut 2014
Posty: 290
Wysłany: 2016-03-11, 09:59   zabawy ruchowe dla dzieci

moi drodzy :mrgreen:
szukam zabaw ruchowych dla dzieci w wieku 3-10 lat :P potrzebne mi to do pracy. może kojarzycie jakieś, w które dzieci bawią się w przedszkolu, na podwórku albo z Wami.
odpadają wszelkie planszówki i inne "domowe", mają być dynamiczne i szalone :D w internetach jest tego dużo, ale zwykle powtarzają się i mają tylko różne nazwy, także tego...

te, które znam:
- wszystkie z chustą Klanzy
- zabawa w chowanego
- berek/zamrażacz
- przeciąganie liny/szczur/spaghetti/murarz
- tor przeszkód
- zawody drużynowe (z użyciem woreczków z grochem, worków do skakania, łyżeczek i ping ponga, etc)
- szukanie zwierzątka ze wskazówkami/poszukiwanie skarbów
- siłowanki (plecy do pleców, etc)
- twister
- ćwiczenia gimnastyczne (z kostką do rzutów, planszą do stania, etc)
- raz dwa trzy, baba jaga patrzy/figury woskowe/lodowisko
- samoloty
- celowanie piłeczkami, rzuty do kosza

służę też układami tanecznymi dla młodszych i starszych dzieci.

ktoś coś? :P
_________________
sometimes you make choices and sometimes choices make you.
 
 
Czarowniczka 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 71
Skąd: warm-maz
Wysłany: 2016-03-11, 14:42   

Może ja coś podpowiem. Lubię takie rzeczy, jak jest okazja to wykorzystuję z dzieciakami w rodzinie albo na placu zabaw, np.:
- piosenka "Karuzela" Mini Mini - wpisz na youtube - dzieci łapią się za ręcę i tańczą w kółku (raz szybciej raz wolniej) - fajna na początek, żeby rozkręcić dzieciaki;
- jak chcemy zwołać dzieciaki to znana z mojego dzieciństwa rymowanka (stajesz na środku, wyciągasz rękę, z dłoni robisz budkę, zaczynasz mówić rymowankę, a dzieci mają przybiec, każdy włożyć palec do budki, zamykasz itd.) "Palec do budki, bo za minutkę zamykamy budkę. Budka się zamknęła – gości nie przyjęła. Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela – budka się otwiera”;
- “Gąski, gąski do domu. Boimy się. Czego? Wilka złego. Gdzie stoi? Za płotem. Co robi? Nóż ostrzy z łoskotem. Na kogo? Na nas. Nie złapie was. Gąski, gąski do domu.” - wiadomo na środku wilk, a dzieci mają przebiegać z jednej strony na drugą, aż do ostatniej gąski – zwycięzcy;
- Ciuciubabka – jedno dziecko stoi na środku z zawiązanymi oczami - reszta dzieci kręci nią dookoła i mówią :“Ciuciubabko, Ciuciubabko na czym stoisz? Na beczce. Co w tej beczce? Kwas. Ciuciubabko, ciuciubabko szukaj nas” - wtedy wszystkie uciekają, można zaczepiać, wydawać dźwięki, ale uważać, żeby nie zostać złapanym – złapany staje się ciuciubabką – tylko to najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu;
- “Śpiące lwy” - wszystkie dzieci siadają lub kładą się w wygodnej dla siebie pozycji z poważnymi minami, jedno z dzieci próbuje rozśmieszać po kolei każdego – kto się zaśmieje – ten odpada – ostatni poważny wygrywa albo mogą się wymieniać;
- jeżeli na podwórku to zabawa z kredą po betonie lub z patykiem po piasku – odrysowywanie cieni lub rysujemy wielką tarczę z punktami rzucamy do niej np. mokrymi gąbkami;
- na spokojnie gra w kamienia – rysujemy pola (np. w kształcie kwadratu, prostokąta) – jak byłam dzieckiem to na podwórku robiło się np. na cztery osoby – wielki kwadrat narysowany patykiem na piasku, podzielony na cztery równe części, kopało się kamień i jak trafił na pole przeciwnika to odrysowywało się (zabierało przeciwnikowi) dwie odrysowane swoje stopy, jak kamień wyleciał poza pole to przeciwnik mi zabiera – wygrywa ten co będzie miał największą powierzchnię;
- skakanie na skakance – pojedynczo po kolei – rowerek, żabka, na jednej nodze, krzyżak lub dwie osoby trzymają, a trzecia skacze;
- guma do grania – gra w dziesiątki (można na youtube zobaczyć dla przypomnienia).
 
 
kira 
autumn lover


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 26 Lut 2014
Posty: 290
Wysłany: 2016-03-11, 20:40   

dziękuję, na pewno coś wykorzystam!
_________________
sometimes you make choices and sometimes choices make you.
 
 
strzyga 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 19 Wrz 2012
Posty: 845
Skąd: Kato
Wysłany: 2016-03-15, 21:04   

Dżizas, zmroziło mnie z tym wilkiem i ostrzeniem noża. Może ja jestem zbyt wrażliwa ale nie wpadłabym na pomysł, żeby zapodać coś takiego dzieciom :roll:
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-03-18, 07:16   

strzyga, ja znam taką wersję: gąski, gąski do domu! - Boimy się! -Kogo? Wilka złego! - Gdzie on jest? - Za górami, za lasami! - Co robi? - Ostrzy zęby, gąski, gąski do domu!

Osobiście uważam, że tak samo jak dziecku potrzebna jest magia, powinno się je również oswajac że strachem. Bajki też powinny mieć czasem lekko przerażający wydźwięk dlatego cenie sobie np czerwonego kapturka w pierwotnej wersji :)

Co do zabaw ruchowych to jeszcze :
- Baloniku mój malutki, rośnij duży,okraglutki. Balon rośnie, że aż strach, przebral miarę no i traaaach.
( wszystkie dzieci łapią się za rączki, tworzą coraz większe koleczko i na koniec upadają,)
-Gra w dwa ognie
-chodzi lisek koło drogi
-i jeszcze taka kontrowersyjna: dzieci w liczbie nieparzystej śpiewają piosenkę: po szerokim stawie, stawie pływają łabędzie, kto pary nie znajdzie, ten niezdarą będzie. I potem dzieci dobierają się w pary i pietnuja gape wskazując na niego palcami: mamy,mamy niezdare takiego, co nie umiał złapać łabędzia swojego. :lol:
Ja w to się bawiłam w przedszkolu. Miałam ugadanego kolegę,który zawsze był partnerem w tej zabawie 8-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13