wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Anemia u 10-miesięczniaka
Autor Wiadomość
Mxxx

Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-09-16, 17:35   Anemia u 10-miesięczniaka

Hej :) pilna sprawa. Miałam anemię w ciąży, bo trochę się zaniedbałam (weganka), dziecko urodziło się trochę przed terminem, prawie 38 tc), niskie żelazo od początku. Dostawał actiferol, podskoczyły wyniki, ale po 2-3 miesiącach znów spadek. Pediatra w kółko, że mięso, mięso, mięso. Już się nawet zgodziliśmy z mężem na podawanie jajek, sama zaczęłam je jeść, bo też miałam średnie wyniki. Plus b12 biorę. Mi się poprawiły, a dziecku nadal w dół. 8.3 ma aktualnie hemoglobinę. Mamy pod koniec miesiąca wizytę u hematologa. Byliśmy prywatnie u dr. Wasilewskiej, wegetariańskiej pediatry (mieszkamy w Krakowie). Za jej zaleceniem kupiliśmy spirulinę, która niby działa cuda. Podawaliśmy 2 tyg. Jak pisałam wyżej, wyniki spadły. Pediatra neguje temat b12, badania kału ok, nie ma krwawienia.
Nie wiem, co robić :( . A, dodam że dostawał Innfoer, żelazo. Prawie miesiąc, razem ze spiruliną. Bez efektu. Zaczęliśmy późno bo koło 8 miesiąca wprowadzać stałe pokarmy. Codziennie kasze, owoce, warzywa.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2016-09-16, 17:39   

Ale spirulina ma analogi B12, przez co może źle wchłaniać prawdziwą B12.
Może lepiej pokrzywę?
Teoretycznie spadek żelaza w drugim półroczu jest fizjologiczny, bo się kończą zapasy z ciąży, ale jeśli mówisz, że od początku było kiepsko, to nie wiem, co poradzić.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Mxxx

Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-09-16, 17:56   

Miałam to pani pediatrze powiedzieć, bo spytałam, co z suplementacją B12, bo słyszałam, że algi mają nieaktywną formę, ale sobie odpuściłam.


Poza tym dziecko nie ma żadnych typowych objawów.

Był tutaj wątek z 2008 roku odnośnie anemii u dziecka i ktoś wspominał o lekarzu w Krakowie, stąd mój post tutaj :) . jakaś eeni ?

hxxp://wegedzieciak.pl/printview.php?t=4552&start=0&sid=e7acc805b4dd8a7887e90d3d67e72ce8
 
 
Mxxx

Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-09-16, 18:00   

Spirulina miała być na podniesienie żelaza.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2016-09-16, 20:04   

No tak, ale może to nie w żelazie problem.
A tak poza tym, dziecko zdrowe, wesołe? ;)

Jest jeszcze dr Nehring hxxps://www.znanylekarz.pl/joanna-nehring/homeopata-pediatra/krakow
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Mxxx

Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-09-18, 14:34   

Nic po nim nie widać, żeby mu coś było.

Dzięki, jestem na etapie umawiania się z panią dr.

Nasza aktualna pediatra nie chciała nic innego słyszeć, choć mówiłam, że może niedobór b12 tak się objawia.
 
 
amylee 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1180
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-09-18, 16:03   

Mxxx, dr Klemarczyk w Wwie prowadzi weganskie dzieci. Trzeba mu rowniez pokazac dokladny jadłospis i vos ewentualnie doradzi.
A jestes pewna,ze dieta jest ok?
Moze konsultacja u dietetyka?
My sie borykalismy z problemem dlugi czss, w koncu pomog syrop ferrum lek. Takze na kazdego cos innego.
Czemu nie suplementujecie juz zelaza?
A ferrytyna jak? Krew ukryta w kale?
Hematolog powinien szukac przyczyn, choc nasza tez obstawiala brak miesa :|
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12