wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża 2018
Autor Wiadomość
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-03-18, 18:42   

Zależy co kto lubi. Mnie było w pierwszej ciąży bardzo wygodnie w spodniach z wysoką gumka. Za ogrodniczkami nigdy nie przepadalam. Kwestia gustu :)
_________________
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-03-21, 19:29   

Jak tam u Was dziewczyny?

Czy którejś z Was też strasznie piersi urosły? Ja nie wiem co się dzieje, przestaje się mieścić w obecnym rozmiarze. Na dodatek tak mnie bolą, że cały czas chodzę wściekła....
_________________
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-03-22, 12:59   

riku17, wlasnie chcialam wiedziec, czy takie jeansy ciazowe nie spadaja z tylka na przyklad. ale jak mowisz ze bylas zadowolona, to super :-)

ja czuje sie swietnie! co prawda okolo 9, 10 wieczorem baterie mi padaja i tak jak kiedys moglam filmy ogladac do 2 w nocy, tak teraz nie ma wogle na to szans. Ale w ciagu dnia mam duzo energii :-) Jedyna rzecz, ktora mi mowi, ze jestem w ciazy (oprocz oczywiscie zdecydowanie rosnacego brzucha) to lekkie rozchwianie emocjonalne. Lzy potrafia mi leciec prawie bez powodu :shock:

A piersi mi tez urosly, ale na szczescie nie bola az tak bardzo. Moze jakis porzadny sportowy stanik by pomogl?
_________________
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-03-26, 14:47   

Wiedziałam! Wiedziałam, że jest starsze niż wychodzi z suchych wyliczeń. 14 tydzień, chłopczyk, zdrowiutki :mryellow: :mryellow: więc już radość pełną gębą :) :) :)

A u Was jak dziewczyny :)
_________________
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-03-26, 15:29   

riku17, super wiesci, brawo!!!
U mnie juz prawie 17 tydzien, na 80% dziewczynka i zaczelo sie wymyslanie imion... nie jest lekko, musi byc wymawialne w trzech jezykach :shock:
_________________
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-03-26, 18:34   

Martita no i jakie te imiona wymyślacie?? Teściowa nie starają się przeforsowac swojej wersji? U nas mąż wymyślił sobie Heńka :roll: a teściowa już oponuje i wymyśla swoje ;-) tyle ma
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-03-26, 18:47   

Czasami sie zastanawiam czy tylko ja jedna wole mieć niespodziankę i nie znać płci przed porodem
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-03-27, 19:21   

bleach zależy co kto lubi. Ja bym nie wytrzymała w niewiedzy tyle czasu, tym bardziej podziwiam :-)

Chyba już czas na spodnie z gumką, dłużej nie wytrzymam :lol:

Babcia zadała nieśmiertelne pytanie, czy chociaż drugie będziemy NORMALNIE karmić :lol: :lol:
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-03-27, 19:46   

Kurde, przeciez To takie fajne nie wiedziec, a jak juz dziecko sie urodzi to jestes w takim stanie, ze zapominasz ze nie wiesz Czy to Chlopak Czy dziewczyna :lol: I nadal nie wiesz dopoki polozna sobie nie przypomni ze nie wiesz :lol:
Jakos wydaje mi sie ze bardzo Malo osob teraz decyduje sie na taka niespodzianke, z takich ktore znam osobiscie to wszystkie sie dowiadywaly, na forum Czy na grupach na facebooku tez wiekszosc sie dowiaduje, a to taka fajna sprawa jest. No ale jak kto woli, ja jak juz mam dziecko niespodzianke to niech I plec Niespodzianka bedzie :lol:
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-03-27, 19:51   

Jednak w sumie niektorzy moga miec wieksza niespodzianke bo Im powiedza ze to na bank dziewczyna, wszystko pod dziewczyne przygotuja a tu chlopak, badz na odwrot ;-)
Dlatego nawet jakbym sie dowiadywala to bym nie szalala z zakupami I przygotowaniami calkiem pod plec. No ale ja jednak zostaje przy tej slodkiej niewiedzy :mrgreen:
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-03-28, 12:55   

Bylam na 2 wizycie z polozna, serduszko mocno I prawidlowo bije, 16 tydzien I 2 dni dzisiaj. Wyniki badan ok. Tak sie weganie zawsze O to zelazo martwia a powiem wam ze jakos ostatnio nie szaleje ze zdrowa zywnoscia Itp. a wyniki ok, Takze nie ma co panikowac. ChociaZ moze I przyswajanie żelaza ma cos wspólnego z genetyka? Bo z tego co widzę na grupach na fb pytają dziewczyny bo musza podbić żelazo a z tego co tam piszą to robią w kierunku żelaza więcej niż ja, wiec nie wiem juz jak to jest. W każdym razie spocząć na laurach nie zamierzam i trzeba jednak sie tym zając i tak, nawet jesli badania ok.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-03-29, 13:43   

ja jestem tak niecierpliwa, ze chyba bym zwariowala czekajac pol roku na info dziewczynka czy chlopiec :mrgreen:

ale kazdy jest inny i dobrze jest miec wybor!

riku17, Heniek super, mam wujka Heńka i to jest moj ulubiony wujek - z pasjami, spokojny, kochajacy i kochany. Nie daj sie tesciowej ani nikomu innemu, to wasz wybor! Niech burkaja ile chca, i tak sie przyzwyczaja :lol:

My myslimy Inka, wymawialne w kazdym jezyku, slodkie, krotkie i po prostu podoba nam sie. Ale jeszcze nie zdecydowalismy czy Inka, Inka, czy Ina, zdrobnienie Inka, czy moze nawet Kalina, zdrobnienie Inka.. Kilka miesiecy jeszcze mamy, ale kierunek jest taki :-)

bleach, moja polozna sie ucieszyla, jak uslyszala, ze jestem wege - mowi ze mamy mniej problemow z zelazem niz miesozerni :-) w razie czego mozna sie ratowac suszonymi figami i morelami oraz floradixem. Ja wyniki tez mam poki co ok.
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-03-30, 12:50   

W pierwszej ciazy pierwsza położna tez mi powiedziała, ze zazwyczaj roślinożerni maja lepsze wyniki. Wiec w sumie nie wiadomo skąd takie powszechne przekonanie panuje ze jest na odwrót.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
kira 
autumn lover


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 26 Lut 2014
Posty: 290
Wysłany: 2018-04-03, 19:58   

a wiecie, że ja też? :D
16 tydzień, podobno syn :mrgreen:
świadomie nigdy bym się na to nie odważyła :P za kolorowo mi nie jest, chociaż już lepiej. zazdroszczę tym, dla których ciąża jest super przeżyciem, ja jeszcze niedawno ledwo wstawałam z łóżka :P

teraz już nic mnie nie zdziwi i czekam na Fatty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
sometimes you make choices and sometimes choices make you.
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2018-04-03, 21:59   

kurde, kira, aż sobie sprawdziłam czy mnie nick nie myli :D Gratulacje!
Ty chyba przed poczęciem też mało co wychodziłaś z łóżka tygrysico, bo cosik tak zniknęłaś 8-)


Nie tylko Ty czekasz, nieteściowa przy świątecznym stole(jak chwile byłyśmy same), w kwestii uczynienia jej babcią:
"...ja wiem, że Ty dzieci nie lubisz, ale dzieci bardzo szybko rosną, wytrzymasz" :P
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-04-04, 07:44   

Dziewczyny, gratulacje :)
U mnie zaczęła sie zgaga...ja miałam przeczucie, ze u mnie to po prostu mus mieć zgagę przez kilka miesięcy ciazy, nie pamietam kiedy sie zaczęła przy pierwszej ale teraz wyglada, ze będzie 5 miesięcy...nie wiem czy cos mnie poratuje.
To tez był jeden z powodów dla którego cieżko sie zastanawiałam nad tym czy myślec nad rodzeństwem dla małej ( moze wydaje sie to strasznie blachy i samolubny powód ale miesiące okropnej zgagi to naprawdę nic przyjemnego), powodów było w sumie kilka, ale los zdecydował tak nie inaczej, wiec sie bede męczyć :P
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-04-05, 10:20   

kira, gratulacje!
ja tez przez pierwsze 3 miechy czulam sie strasznie, teraz (18 tydzien) jestem wulkanem energii (do mniej wiecej 22, o tej godzinie koncza mi sie baterie), takze nic nie wiadomo - moze ciebie tez czeka zmiana na lepsze :-)

bleach, wspolczuje zgagi, tkos gdzies pisal o jakiejsc specjalnej wodzie mineralnej, ktora dziala cuda, probowalas? (to gdzies jest na forum, ale za cholere nie moge sobie przypomniec gdzie)
_________________
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-04-05, 15:20   

Kira gratulacje :-) :-)

Czy wy dziewczyny też wracacie takie wymemłane z pracy? Ja to bym najchętniej szła od razu spać :-(
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-04-06, 09:12   

Martita, była i woda i sok z buraków. Bede sie musiała za ta woda rozglądać, ale najpierw bede musiała kupić sok z buraków ( niestety nie mam jeszcze sprzętu do sokowania ale widziałam tutaj sok z buraków w szklanych butelkach w Asdzie np. Wiec kupie na próbę przy najbliższej okazji).
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-04-06, 09:14   

riku17, ja to siedzę wymemlana w domu z moja prawie 3 latka, teraz jeszcze bardziej bo przerwa świąteczna do 15 i nie chodzi do przedszkola, a tak to zawsze 3 godziny dziennie były bez niej. Chociaż wtedy i tak zazwyczaj było co robić w domu :P
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-04-06, 12:17   

bleach, a probowalas wody z soda oczyszczona?
_________________
 
 
bleach 

Dołączyła: 30 Lis 2014
Posty: 419
Wysłany: 2018-04-06, 13:11   

Martita, nie, nie wiem czy by mi to przez gardło przeszło. Nigdy tez o tym nie słyszałam. Jakie proporcje?
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-04-06, 13:30   

bleach jak masz problemy z żołądkiem, trawieniem itd. to sody bym nie próbowała. Przynajmniej u mnie przetrawic coś potem w zobojetnionym soku żołądkowym to jest masakra. A herbata z imbirem? Mnie bardzo pomagało. Fakt, że piłam na okrągło, ale było lepiej ;-)

Co do wymemłania - jak się dzisiaj na przerwie w pracy doczołgałam do lekarza to ciśnienie miałam 90/40 i to po wypiciu kubka yerby 8-) myślałam, że zejdę. I lekarka mi powiedziała, że mam się nie wygłupiać tylko iść na długie L4, ale ja chyba nie potrafię siedzieć i "nic" nie robić :roll:
_________________
 
 
Martita


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 91
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-04-06, 15:21   

Moj maz rozpuszcza 1 lyzeczke sody w niecalej szklance wody i przysiega ze to dziala (ja nie wiem, bo w zyciu zgagi nie mialam, odpukac!)

riku17, ah jak ja bym sobie poszla na dlugie L4... tu niestety nikt ich nie daje :-( (a jak juz bardzo trzeba, to nikt za to chorobowe nie placi, grosze same) ale tak sobie tylko marze, bo dzisiaj slonce i wiosna, pewnie po 3 tygodniach tez by mi sie znudzilo. riku17, a probowalas troche pocwiczyc? wiem, ze nielatwo sie zmusic z takim cisnieniem, ale mnie to zawsze troche przebudza, nawet spacer.
_________________
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-04-06, 16:17   

Martita w UK to chyba nawet odliczaja takie zwolnienie z macierzyńskiego? Dobrze mi się gdzieś o uszy obiło? W PL płatne 100 % nawet mnie lekarka pytała czy może mi ciążowe wystawić to będę miała lepiej płatne.

Regularnie ćwiczę jeszcze przed ciąża, teraz też nie odpuszczam... Ale dzisiaj dam sobie spokój bo ledwo leżę :lol:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 13