wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ale cyrk...
Autor Wiadomość
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2017-05-26, 13:16   ale cyrk...

Mój syn lat 9 bardzo zatroskany mówi mi"Mamo pani rozdawała bilety do cyrku i ja jej powiedziałem " Cyrk jest śmieszny nie dla zwierząt"!i pani się wkurzyła 😲
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
zojanka 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 01 Mar 2014
Posty: 570
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-05-27, 13:49   

ale jaka pani rozdawała? jak pracownica cyrku na ulicy - to rozumiem, ale jeśli nauczycielka w szkole - zainterweniowałabym, bo nie miała do tego prawa
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2017-05-27, 20:26   

Pani nauczycielka 😐 zupełnie nie wiem po co.Janek sobie poradził i jestem z niego dumna.Powiedział że w cyrku meczy się zwierzęta i on nie chce tam iść.
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2017-05-27, 22:03   

zojanka: a jaka jest podstawa prawna, że pracownik szkoły nie może rozdawać biletów do takiego przybytku? Pytam, bo wielokrotnie moje dziecko dostawało w przedszkolach, w pdst i nikt nie zgłaszał zastrzeżeń. W gimbazie czy w szkołach średnich (naszych, czy znajomych) nie widziałam takich akcji i nic mi o takich nie wiadomo.

Salamandra*75: szacun dla Janka.
Niemniej bym sprawdziła jaki cyrk, jakie ustalenia miasta, a jak na terenie prywatnym też warto poinformować organizacje zwierzęce.
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2017-05-28, 16:39   

Agnieszka napisał/a:
W gimbazie czy w szkołach średnich (naszych, czy znajomych) nie widziałam takich akcji i nic mi o takich nie wiadomo.


nie ta grupa docelowa, ten bilet to pewnie taka ulotka na zasadzie, że jedna osoba dorosła może wprowadzić dziecko w wieku do lat X za darmo.
Gdy cyrk nawiedza moje miasto, za możliwość powieszenia plakatu na drzwiach sklepu i rozdawania tych ulotek, bądź pozostawienia ich w widocznym miejscu oferują bilet za free- to pewnie spotkało nauczycielkę.
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2017-05-28, 16:52   

Te bilety są wszędzie pewnie ktoś dostał i jej dał,raczej sama nie wpadła na to
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
zojanka 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 01 Mar 2014
Posty: 570
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-05-29, 13:40   

Agnieszka, nie chodzi o to, że nie może rozdawać (to akurat było zalecenie z Ministerstwa Edukacji, a nie rozporządzenie), ale że nie ma prawa się "wkurzyć", że dziecko nie chce iść (przynajmniej, jeśli rodzice dziecka też są przeciwni cyrkom ze zwierzętami). Dokładnego paragrafu nie przytoczę, ale chodzi o to, że konstytucja zapewnia rodzicom prawo do wychowania dziecka zgodnie z własnymi przekonaniami, a szkoła ma wspierać rodzica w procesie wychowawczym, a nie podważać jego autorytet. Podejrzewam, że nawet w statusie szkoły powinno się coś na ten temat znaleźć. Na podobnej zasadzie nauczyciel nie ma prawa krytykować niewiary/wiary dziecka ateistycznego lub Jehowego, jeśli sam jest katolikiem.
 
 
ericos

Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-10-19, 19:27   

mądry chłopak :P
_________________
hxxp://money-page.co.uk]worth reading
 
 
Moggi

Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-10-19, 19:47   

Moje dzieci tez nie były nigdy w cyrku. Obecnie to nastolatki i same też podjęły taką decyzję
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12