wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wegeterianizm a ciaza w Dzien Dobry TVN
Autor Wiadomość
sylv 
niedowiarek


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3138
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2007-11-06, 23:09   

Alispo napisał/a:
jak nie zamiast to dodatkowo..albo u pozno odstawionych dzieci gdy juz nie ma potrzeby..zdarza sie...rzadko chyba ,ale niestety nadal.


Lily napisał/a:
Teraz może już rzadziej, ale i tak może się zdarzyć. Za to za moich czasów (gdy byłam niemowlakiem) to była norma.


kiedys tak. ale teraz to chyba sa sporadyczne przypadki, bo naprawde sie w ostatnich latach nie spotkalam, zeby jakiejs mojej ciezarnej znajomj cos takiego zalecono.

powiem szczerze - nie przepadam za nagonka na kobiety niekarmiace (nie twierdze, ze tu jest, ale ogolnie) - sa rozne powody takich decyzji, niekoniecznie lenistwo, wygoda i lek, ze sie "bedzie mialo obwosle cycki"...
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-11-06, 23:11   

sylv napisał/a:
sa rozn powody takich decyzji, niekoniecznie lenistwo, wygoda i lek, ze sie "bedzie mialo obwosle cycki"...
wydaje mi się, że najczęściej brak wsparcia i co za tym idzie, wiary, że się potrafi wykarmić swoje dziecko
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-06, 23:25   

I przekonanie,ze jak nie ma to widocznie tak musi byc i juz to sie nie zmieni,a przeciez w wiekszosci przypadkow mozna o laktację z powodzeniem powalczyc:)Trzeba chciec. A jak sie nie uda-trudno.Ale chyba czesto dziewczyny nie probuja i przez to to sie staje takie"normalne" ze nie ma sie pokarmu..
[OT]



hm..moze lepiej oprzeniesc ten temat do"Mediów"?
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-06, 23:52   

Daga, fajowo, że poszłaś w to! :)
Też czuję niedosyt Ciebie po obejrzeniu tego reportażu, a przesyt tej Patrycji... Tym bardziej, że puścili jak chyba 3 razy powtarza, iż "nie byłaby w stanie przełknąć mięsa".. Skoro już taki krótki ten reportaż to wystarczyłoby, gdyby raz to powiedziała ;)

Daga, wierzę w to, że mówiłaś sporo ciekawych rzeczy, co i tak pewnie jest kroplą w morzu tego co wiesz i co wiedzą inni forumowicze... :) Ech, żeby chociaż przekazali Ci cały materiał... może dałoby się go jakoś w sieci umieścić? czy prawa autorskie nie pozwolą na to? :-> pewnie nie, nie wiem po co pytam ;)
Niemniej, gratuluję i podziwiam! :)

Kurczę, a gdyby tak wciągnąć TVN w coś większego na temat wege?
Mówicie, że brak w tym sensacji.., ale przecież jakby nie patrzeć to dla wielu ludzi wegetariański styl życia jest wielce SENSACYJNY ;) a co dopiero kobieta w ciąży, która nie sięga po mięso! Zauważcie z jakim niedowierzaniem Pieńkowska i Jagielski wypytują Maję.. Chociaż fajnie, że Pieńkowska zgodziła się ze słowami Ostaszewskiej, że i matki jedzące mięso miewają niedobory żelaza. Widać, że nie usiłowali zrobić z niej kosmitki...

Marzy mi się kiedyś obejrzeć jakiś 2-3 godzinny program z jakąś większą ekipą z wegedzieciaka :D ze zdrowymi dziećmi i ich zdrowymi rodzicami..., lekarzem wspierającym, no i mogą być też osoby sławne, bo to zawsze działa na lud ;) ach :D

[ Dodano: 2007-11-06, 23:53 ]
Alispo napisał/a:
hm..moze lepiej oprzeniesc ten temat do"Mediów"?

Wg mnie lepiej :)
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-11-06, 23:57   

Usłyszałam, że Patrycja mięsa "nie lubi" - czyli nie ideologiczna ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-07, 00:34   

hxxp://dziendobrytvn.onet.pl/1449498,zdrowie.html
właśnie obejrzałam :)

całkiem miły wydźwięk choć faktycznie: patrycja mało przekonywająca...

daga: słodko wyglądałyście :) i ta marchewka!! ;)
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-07, 00:42   

Marchewka moze i ladna i dobra,ale nie wiem jak wy ale ja nie przepadam za marchwkową propagandą...ze niby ci wegetarianie to marchewką żyją... ;-)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
pepper 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 330
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2007-11-07, 00:47   

O rany, jaka akcja. Ja dopiero teraz sie dowiedziałem o tym wszystkim. Fajnie było przeczytać prawie 200 postów o tym jak przekonujecie Dagę i potem ona mówi, że się zgłasza i potem relacja na żywo i sam materiał. Natychmiast wysłałem to do rodziców. Daga, wschodząca gwiazdo telewizji, cieszę się, że miałem możliwość poznania Cię w realu :D

Maja Ostaszewska, która nie wiem kim jest, wypadła całkiem nieźle, medialna jest, a Wojtek Jagielski mało się nie posikał, jak się dowiedział, że można w ogóle nie znać smaku potraw z mięsa. A sam materiał był za krótki, ale jak to w tvn - przerwy miedzy reklamami są bardzo krótkie.
_________________
www.around-ireland.com
 
 
Kamm 

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 1737
Wysłany: 2007-11-07, 08:22   

pepper napisał/a:
przerwy miedzy reklamami są bardzo krótkie.


otoz to :lol:
_________________
hxxp://picasaweb.google.com/acmme.bizuteria.autorska/ Moja biżuteria !
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2007-11-07, 08:23   

własnie obejrzałam
Daga brawo
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2007-11-07, 08:37   

Ania D. napisał/a:
Widzę i dostaję czasem listy od dziewczyn, które już zaczynają wprowadzać pierwsze posiłki dziecku i dopiero wtedy pytają, co im dawać.

Dokładnie tak było ze mną, chociaż ja zaczęłam szukać informacji ok. na dwa miesiące przed wprowadzeniem pierwszego stałego posiłku. Mięso rzuciałm na rok przed ciążą. myślę, że moja niewiedza znacząco wpłynęła na zdrowie Kamilka. :-|

majaja, zgadzam się z Anią D.. Ja też nie byłam świadomą wegetarianką i teraz widzę skutki...
 
 
gosiabebe 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1494
Wysłany: 2007-11-07, 09:11   

Daga super!!!

[ Dodano: 2007-11-07, 09:11 ]
za to ta Patrycja :roll:
 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2007-11-07, 09:31   

właśnie obejrzałam. Daga super...i oczywiście szkoda, że tak mało. a Patrycja...jak dla mnie żenująca, ale dajmy jej spokój i życzmy, żeby trafiła na wegedzieciaka - dobrze by to zrobiło jej dziecku.
 
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-11-07, 10:12   

Kurcze, szkoda, że tak krótko :(
Ta Patrycja to była skołowana chyba, poza tym te teksty to nie ona mówiła, tylko reporter, więc szczerze mówiąc, to nie wiadomo, co ona myśli :roll: Telewizja jest masakryczna, powycina, poskleja, może wyjść zupełnie inaczej niż się chciało.
Maja fajnie, te grzyby to słyszałyście-halucynogenne były ;)
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2007-11-07, 10:50   

Filmik fajny ale krotki...Coz...pierwsze wegetarianki za ploty...na pewno bedzie ich coraz wiecej :-D
 
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-07, 11:13   

a ja po wyspaniu się stwierdziłam że dobrze ze tę patrycje pokazali...

sa osoby które w słowie wegetarianizm widza zdrowe odżywianie a przecież chyba każdy z nas zna wegetarian kompletnie nie dbających o swoje zdrowie... takie podejście jak patrycji bywa dość często spotykane zatem pokazano dwie wersje wege: świadomy czyli Daga i nieświadomy czyli patrycja.

mam nadzieję ze patrycja trafi tu kiedyś, bo dobrze by było by rozwiała swe wątpliwości i zadbała o dziecko w sposób w pełni świadomy :)
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2007-11-07, 11:55   

Pao, to prawda. Ja nie jestem za tym, by nie mówić, że wege też chorują, mają problemy z odżywianiem, traktuję to normalnie, nie jako tabu. Warto tylko mówić, że w każdym sposobie odżywiania trzeba mieć wiedzę, im więcej pokarmów wykluczymy z diety, tym większa powinna być świadomość tego, co jadamy.
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-07, 12:26   

warto podkreślać ze nie tylko wegetarianie maja niedobory i nie tylko wegetarianie chorują.
maja ładnie to ujęła:
ja lub rodzeństwo mieliśmy grypę to od razu była mowa ze to przez wegetarianizm.

bo niestety ani nie jedzenie mięsa zdrowia nie gwarantuje ani jedzenie go. choć z własnego doświadczenia widzę, ze więcej jest świadomych wśród wegusów niż wśród reszty... choć i tu i tu zdarzają sie wyjątki (zarówno chlubne jak i niechlubne...)
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-11-07, 14:09   

Daga, przemknęłaś jak błyskawica :shock: :mryellow: . I gratuluję nowego doświadczenia. :-)

Ale jednak za każdym razem jak oglądam tv to się cieszę, że nie mam telewizora w domu. Mamo! jaka to jest żenada :evil: .
Dlaczego tego było tak mało??? Lepiej pokazać aktorkę, bo cokolwiek powie to i tak ludzie w to uwierzą. A najważniejsze, że tak szybko wróciła do figury!
Szkoda, Daga, że cię tak skrócili, właściwie bez sensu. Poza tym co by nie mówić o Patrycji, to tv mogła nagrać materiał po karmieniu. Mam wrażenie, że chcieli tym coś zasugerować (chude mleko? albo nawet brak?)
Dlaczego nie ma specjalistów?
Chyba mam za wysokie wymagania... :roll:
Albo jestem dziś nie w sosie :-?
_________________

 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-07, 14:31   

pao napisał/a:
pokazano dwie wersje wege: świadomy czyli Daga i nieświadomy czyli patrycja.

Pao, ale gdyby przymknąć oko na to co my wiemy o Dadze i jej świadomym wege (jedni z nas więcej drudzy mniej, ale mimo, że ja osobiście Dagi nie znam to dużo mi mówią jej posty :) ) to przecież to co pokazali wcale nie podkreśla tego, że Daga reprezentuje właśnie tę pierwszą grupę... Moim zdaniem okroili to mocno i pokazali tak mało, że przeciętny oglądający ma bardzo mętny obraz Dagi-mamy.. Patrycji natomiast pokazano więcej. A zaczęto od tekstu, że ona ma już dłuższy staż wege, tak jakby sugerując, że wie więcej... A skoro ona więcej niż poprzedniczka.. to ile tamta może wiedzieć - spyta siebie przeciętny widz, który widział program szykując sobie kawę na śniadanie ;)
Widzę tutaj też jaką technikę zastosowano w reportażu... Często gdy popiera się jakiś pogląd to w rozprawce najpierw pokazuje się jedną stronę medalu, a następnie drugą - najczęściej tą, którą się samemu popiera. Żeby ta "właściwa" dłużej pozostała odbiorcy w głowie.. i w rezultacie przekonała go bardziej. Tak to odczułam... a może też jestem dziś w kiepskim sosie... Ta pogoda..brrr.
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-07, 15:18   

każdy interpretuje po swojemu zatem i u miesożerców interpretacje tego co zobaczą będą różne ;)
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-07, 15:24   

Oczywiście. :) takie już mam czasem zadatki do analizowania.. ;)
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-07, 15:32   

wiesz, ja też :)
niemniej choć nieudolna wypowiedź patrycji była wyraźniejsza (niestety) to nie odbieram tego jako coś złego. oczywiście przeciwnicy wege i tak tylko jej wypowiedź z całego programu dojrzą, ale to już taki typ ludzi ;)
gdyby cały program był pokazany tylko in plus to przeciwnicy i tak by coś wymyślili by uniewiarygodnić go w swoich oczach. człowiek przecież widzi tylko to co chce widzieć ;)
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-07, 15:53   

pao napisał/a:
człowiek przecież widzi tylko to co chce widzieć ;)

Taa.. :->
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
Kreestal 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1497
Skąd: Oxford
Wysłany: 2007-11-07, 16:14   

pao napisał/a:
wiesz, ja też :)
niemniej choć nieudolna wypowiedź patrycji była wyraźniejsza (niestety) to nie odbieram tego jako coś złego. oczywiście przeciwnicy wege i tak tylko jej wypowiedź z całego programu dojrzą, ale to już taki typ ludzi ;)
gdyby cały program był pokazany tylko in plus to przeciwnicy i tak by coś wymyślili by uniewiarygodnić go w swoich oczach. człowiek przecież widzi tylko to co chce widzieć ;)


Jak komuś coś się nie podoba, to zawsze znajdzie argument za "nie" :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 12