wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym uprzyjemnić jedzenie maluszka? jak zachęcić??
Autor Wiadomość
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2007-11-14, 20:37   

ewatara napisał/a:
ma zaczerwienione lekko policzki, lekarka nie wie co to jest, a to już trwa i trwa.... obecnie jest lepiej, ale wcześniej jak podawałam jej żółtko to miała mocno czerwone policzki- dopiero ktoś (nie lekarka), doradziła, żeby odstawić żółtko i faktycznie nie daję i jest lepiej, ale i tak ma takie małe pikle (chrostki) ciągle i nie wiem od czego -ostatni daliśmy jej kaszę gryczaną- może od tego???

Kasza gryczana akurat rzadko uczula. Dla mnie to wygląda jak skaza białkowa czyli uczulenie na mleko i nabiał, ale może spróbuj iść do innego lekarza, bo generalnie skazę białkową pediatrzy rozpoznają bez problemu. Nie chcę cię straszyć, ale podobnie wyglądał kolega Mirona z żłobka, on miał akurat AZS i uczulenie niemal na wszystko.
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-14, 20:44   

ojej :-(
Mam nadzieję, że nie, ... Jeśli chodzi o skazę białkową- to chyba miałaby to od początku- odkąd była na mleku??? choć trzeba to faktycznie przemyśleć raz jeszcze jak piszesz, ...tak samo wizytę u innego lekarza, AZS niby wykluczyła i alergię generalnie pokarmową niby też- więc co to jest????
mówiła, że niby jak jest uczulenie na pokarm, to te chrostki są bardziej chropowate...
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2007-11-15, 10:02   

Kaszkę możesz spróbować zmiksować np z suszoną morelką. W smaku będzie słodka, więc może zaakceptuje.
Jeśli chodzi o uczulenia i widoczne na skórze zmiany, to coraz częściej mówi się, że może to być skutkiem rozwijającej się grzybicy. U nas tak było. Jeśli lekarze nie wiedzą skąd te zmiany na skórze, może zrób mykologiczne nadanie kału na obecność drożdzy i grzybów? Wazne, żeby laboratorium bylo porządne i żeby hodowlę kontynuowali przez tydzień ( anie po 2 - 3 dniach pisali, że niczego nie wyhodowano).
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-11-15, 10:31   

Marcela napisał/a:
Jeśli chodzi o uczulenia i widoczne na skórze zmiany, to coraz częściej mówi się, że może to być skutkiem rozwijającej się grzybicy
kurcze, a moja siostrzenica ciągle ma na nowo jakieś zmiany skórne, lekarka mówi, że to może być cielęcina albo żółtko (nie jest wege), ale któż to wie? pleśniawek nigdy nie miała...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
gosiabebe 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1494
Wysłany: 2007-11-15, 10:59   

Cytat:
mleczko po obudzeniu pije, - 210ml
mleczko koło 16.00-17.00 nie chce, albo jak już to minimalna ilość (też zalecane 210 ml)
przed sem pije - choć często zasypiając... nie dopija do końca (około 150-zalecane 210)


moja córka też jest na mleku modyfikowanym ,jest trochę starsza od twojej ale od kiedy skonczyła 7 miesięcy pije rano 140 ml po południu lub wieczorem (zalezyży jak jej się zachce)150 ml chcoć często bywało tak ,że nie wypiła nawet 100mli nic jej nie ma z tego powodu więc nie ma się czym martwić ,że dziecko nie pije tyle ile zaleca producent ;-)
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2007-11-15, 11:32   

Lily napisał/a:
pleśniawek nigdy nie miała...

moja też nie, a jednak...
 
 
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2007-11-15, 14:56   

Ewatara: mi to też wygląda na skazę białkową i od tego bym zaczęła tzn. od odstawienia mleka i jego przetworów. co do mieszanki to można przejść na bezmleczną. ja, kiedy zaczęłam dokarmiać moich chłopców od razu profilaktycznie poprosiłam o receptę na nutramigen (co prawda zawiera on hydrolizat kazeiny, ale ich nie uczulił - mimo, że w rodzinie wszyscy jesteśmy uczuleni na mleko). jeśli to uczulenie na coś innego to prędzej na jeden ze składników kaszki, którą podajesz niż na gryczaną. generalnie przy diagnozowaniu/leczeniu alergii należy podawać proste posiłki, żeby móc wytropić i wyeliminować alergen/y. wiem co mówię, bo w młodości przeżyłam (ledwo :shock: ) wstrząs uczuleniowy, którego przyczyną była multiwitamina z tak długą listą składników, że nie udało się sprawcy wytropić i do tej pory żyję w stresie, że może się to powtórzyć, kiedy nie będzie komu zawieźć mnie na pogotowie :roll:
i radzę zmienić lekarza :roll:
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-15, 20:29   

ajanna napisał/a:
i radzę zmienić lekarza :roll:

- problem w tym, że tą mi polecali :shock:
- za dużo ich w moim mieście nie ma, a już kilku innych odradzali- ale będę szukać dalej

ajanna napisał/a:
jeśli to uczulenie na coś innego to prędzej na jeden ze składników kaszki, którą podajesz

myślę, że kaszka nie, bo już w Anglii ją stosowałam, a problem pojawił się dopiero w Polsce- kto wie czy to nie faktycznie o mleko chodzi - bo zmieniłam po przyjeździe do kraju.
Po odstawieniu żółtka jest spora poprawa, ale nadal te chroski czy wypieki na buzi powracają często

Ajanna - nutramigen- to rodzaj mieszanki stosowanej zamiast mleka???
" (co prawda zawiera on hydrolizat kazeiny, ale ich nie uczulił ..."- a co to jest- składnik często uczulający?

Marcela napisał/a:
Jeśli chodzi o uczulenia i widoczne na skórze zmiany, to coraz częściej mówi się, że może to być skutkiem rozwijającej się grzybicy. U nas tak było. Jeśli lekarze nie wiedzą skąd te zmiany na skórze, może zrób mykologiczne nadanie kału na obecność drożdzy i grzybów?

też warto spróbować.......lekarze sami mogliby też coś zaproponować, a nie : " nie wiadomo co to jest i koniec tematu... :evil:

gosiabebe napisał/a:
moja córka też jest na mleku modyfikowanym ,jest trochę starsza od twojej ale od kiedy skończyła 7 miesięcy pije rano 140 ml po południu lub wieczorem (zalezyży jak jej się zachce)150 ml choć często bywało tak ,że nie wypiła nawet 100mli nic jej nie ma z tego powodu więc nie ma się czym martwić ,że dziecko nie pije tyle ile zaleca producent ;-)
to się cieszę- od razu jestem spokojniejsza.

Dziewczyny po raz kolejny dzięki :-D jak,jeszcze coś Wam przyjdzie do głowy dajcie znać ;-) jestem po 100-kroć wdzięczna
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-11-15, 22:04   

ewatara napisał/a:
" (co prawda zawiera on hydrolizat kazeiny, ale ich nie uczulił ..."- a co to jest- składnik często uczulający?
kazeina to białko mleka
a może to nei pokarmowa alergia tylko np. na proszek, mydło, krem?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-15, 22:12   

Myślę, że na te mydła i inne raczej nie, bo uczulenie jest tylko na policzkach, reszta ciałka jest ok. dlatego też zastanawiałam się nad tym, czy to nie ślina, przy ząbkowaniu nie powoduje zaczerwienienia czy chrostek ?
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-11-15, 22:16   

na brodzie? może tak być
no ale wiesz, uczulenia nie muszą się objawiać w miejscach, gdzie jest kontakt z alergenem - np. kobieta malująca paznokcie u nóg może mieć od tego spuchnięte powieki i w ogóle tego nie kojarzyć
skaza białkowa może objawiać się na buzi, kolanach, łokciach
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-15, 22:32   

A może np. zmienić mleko na inne? może pomoże? wcześniej miała Hipp(jeszcze za granicą), teraz Nestle Nan (niby nie było Hipp w Polsce dlatego zmieniłam, ale potem okazało się, że jest tylko, że w aptekach.)(- nie wiem czy akurat wtedy się to zaczęło, ale jakoś tak kojarzę....
Nie wiem też czy zmienić, bo generalnie odradzają zmiany mleka, ale w tym przypadku może by pomogło i było konkretnym powodem do takiej zmiany?
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-11-15, 22:34   

Moja siostrzenica piła na początku Enfamil, ale po jakichś 3 tygodniach się rozchorowała, prawdopodobnie efekt uczulenia na białka mleka - wysypka, biegunka. Przeszła więc na Bebilon Pepti i już było OK. Jak coś nie służy to nawet trzeba zmienić :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-15, 22:54   

masz rację- jutro idę po mleko ;-)
 
 
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2007-11-16, 16:35   

Ewatara: tak jak pisała Lily, kazeina to białko mleka (na które b często uczuleni są dorośli), natomiast u niemowlaków uczulenie/nietolerancja najczęściej dotyczy laktozy, czyli cukru mlecznego. chodziło mi o to, że nutramigen zawiera tylko tę jedną pochodną mleka - kazeinę. nie pamiętam, czy Ci to pisałam, ale poleciła mi go naprawdę genialna p. dr Ewa Pietkiewicz-Rok, znana z prowadzenia wege dzieci :-)

co do ślinienia się, to często jest tak, że dziecko cierpi na alergię, która na skórze objawia się w obecności innego czynnika drażniącego, takiego jak ślina, pot, promieniowanie słoneczne itp. wydaje mi się, że zaczerwienienie + krostki to za dużo objawów jak na zwykłe ślinienie się :-/

ale zgadzam się z Tobą, że raczej nie wygląda to na alergię kontaktową (na proszki czy kosmetyki), ale na pokarmową

Lily: w przypadku lakieru do paznokci chodzi o jego opary, które powodują puchnięcie powiek, natomiast objawy alergii kontaktowej (inaczej niż pokarmowej) z reguły pojawiają się jednak tam, gdzie doszło do kontaktu skóry z alergenem.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-16, 16:39   

pamiętajmy jednak że kazeina dla człowieka przyswajalna jest w niewielkim stopniu, jej nadmiary zaś prowadza do zaburzeń pracy wielu organów w tym trzustki. niestety współcześnie ładowana jest wszędzie (włącznie z kiełbasami) zatem wszędzie tam gdzie napisano "białka mleka" najpewniej dodano kazeinę.

zatem warto jako człowiek dorosły ograniczyć jej spożywanie do minimum.
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-16, 19:15   

Kupiłam dzisiaj nowe mleko - Bebilon 2. Zobaczymy jak podziała, choć na reakcję raczej i tak trzeba będzie poczekać. Wolałam na razie nie próbować mleka z apteki, bo takie są trudniej dostępne... a wcześniej piła mleko (hipp) i było ok. więc zobaczymy. Nie znam się tak na tym, ale myślę, że jeśli nie była uczulona na mleko to chyba teraz też nie powinna być, - może akurat te (nestle nan )jej nie podchodziło...
chociaż co do alergii, ja nie miałam uczulenia, a od roku mam na coś- prawdopodobnie przynajmniej kurz- jeszcze muszę zrobić testy...
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-11-16, 19:18   

ewatara, ja nie miałam uczuleń przez jakieś 15 lat od urodzenia - a teraz mam, coraz większa liczba ludzi jest przez nie nękana
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2007-11-17, 09:45   

Przypomniało mi się właśnie, że KAZEINA to jeden z lepszych (mocniejszych) klejów jakie istnieją. Używają jej np. konserwatorzy malowideł jako spoiwa do pigmentu. Trzyma baaaardzo długo. Taki klej w przewodzie pokarmowym.... paskudna sprawa.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-11-17, 11:22   

hxxp://zarloki.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?348721 tutaj o kleju :) trzeba mieć podpuszczkę w żołądku, żeby strawić kazeinę, najlepiej to wychodzi cielakom (one z tego rogi budują)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-17, 20:22   

Dałam Bebilon Pepti (zwykły) i zrobiło się 5 raz gorzej :shock: :-(
Poszłam znów do apteki po B. Pepti, bo doszłam do wniosku, że to pewnie będzie skaza białkowa, skoro taka reakcja na zmianę mleka! zobaczymy co dalej, bo niestety mleko nie jest zbyt przyjemne w smaku... i mała nie bardzo chce je pić. Te poprzednie to sama jej podjadałam :oops: , a to po samym zapachu mnie lekko odstraszyło, mam tylko nadzieję, że jej reakcje będzie lepsza niż moja. I wszystko zacznie się normować.
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 21:20   

ewa, a bebiko omneo? specem w sztucznych nie jestem, ale jak gabi była na diecie to właśnie to miała polecane (z tego co pamiętam)
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-17, 21:47   

Na razie tylko takie dla dzieci ze skazą białkową dostałam ( u lekarza nie byłam - no bo weekend- zresztą jak ostatnio byłam i jej o tym mówiłam, to nic mi nie pomogła, ani nie doradziła :evil: ), nie wiem czy to na pewno skaza, ale po tej reakcji na mleko myślę, że to b. prawdopodobne.. więc zobaczymy jak będzie ...
 
 
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2007-11-18, 03:31   

Ewatara: spójrz na to
hxxp://www.alergia.org.pl/lekarze/ARCHIWUM/06_02/pdf/2006_0207.pdf
na 2. str jest tabelka, z której wynika, że bebilon pepti podaje się, by zapobiegać alergii, a nie kiedy ta już wystąpi :roll: . spróbuj może kupić nutramigen - na pewno jedną puszkę na próbę sprzedadzą Ci bez recepty. i pamiętaj, że to mleko nie Tobie ma pachnieć i smakować, tylko dziecku :lol:
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-18, 19:53   

[quote="ajanna"]
na 2. str jest tabelka, z której wynika, że bebilon pepti podaje się, by zapobiegać alergii, a nie kiedy ta już wystąpi :roll:

....masz racje :-( , nie wiedziałam... a jeszcze się zastanawiałam, które kupić..., szkoda, że mi w aptece nie powiedzieli o tym, o czym Ty teraz napisałaś (a sądzę, że powinni) ...tym bardziej, że Mała miała niby już troszkę lepsze te policzki, a pod wieczór znów się bardziej zaczerwieniło :cry: Będzie trzeba się znów wybrać do lekarza. tyle, że jak ostatnio byłam nic mi nie doradziła, więc nie wiem czy tym razem coś pomoże.... Dzięki za info.

[ Dodano: 2007-11-18, 19:56 ]
ajanna napisał/a:
pamiętaj, że to mleko nie Tobie ma pachnieć i smakować, tylko dziecku :lol:
- wiem, wiem ;-) ...chodziło mi o to, że nie dziwiło mnie, że nie bardzo była chętna do picia go, już jakoś lepiej z piciem, a znów będzie trzeba zmienić, och :-?

[ Dodano: 2007-11-20, 21:30 ]
Dzisiaj byłam u dermatologa, zapisał kilka maści, jakieś olejki i krople Zyrtec - w ilości 10 kropel na noc, mała ma 10 miesięcy- a tam pisze , że od roku stosować po 5 kropli- i co mam zrobić :?: :?: :?: dałam jej 5- a i tak się zastanawiam, czy dobrze zrobiłam...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 12