wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Niania.pl - przestrzegam!
Autor Wiadomość
Sasha 

Dołączyła: 23 Paź 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-10-23, 11:50   Niania.pl - przestrzegam!

Przestrzegam wszystkich przed złodziejskim serwisem Niania.pl.

Wykupując konto Premium (na 2 tygodnie, 1 miesiąc czy więcej), serwis automatycznie przedłuża każdorazowo abonament na to konto na pół roku. Zorientowaliśmy się po miesiącu, co 2 tygodnie pobierało nam z konta po 60 zł. Pomimo tego, że chcieliśmy konto na dwa tygodnie. Gdybyśmy się nie zorientowali w porę, zabraliby nam ponad 700 zł. Złodzieje i wyłudzacze.

I to w myśl regulaminu, jakże pięknie brzmiącego: „.{…}Najbardziej optymalny okres poszukiwania pracownika to 6 miesięcy. Użytkownik ma wtedy dużo czasu aby znaleźć i sprawdzić najlepszych kandydatów. Dlatego też wybierając płatności kartą, konto Premium może być cały czas aktywne przez okres maksymalnie do 6 (sześć) miesięcy. Jeśli konsument godzi się na tę opcję, płatność za każdorazowe przedłużenie konta premium, o identyczny okres, za identyczną cenę, będzie automatycznie pobierana z karty użytkownika. W każdej chwili można wyłączyć tę opcję w ustawieniach, lub poinformować nas aby nie przedłużać konta Premium.”

Fakt, że regulaminu nie wertowałam wnikliwie, bo jest on bardzo obszerny. A ta zacytowana wzmianka jest na końcu. Ale gdy ktoś szuka niani, skupia się raczej na wiadomościach otrzymanych od niań, nie wchodzi zaś w ustawienia konta, gdzie jest info, iż konto przedłuża się automatycznie co 2 tygodnie. Poza tym nie przychodzi żadne info z serwisu, że pobrało kolejne opłaty, nic, zero emaili.

Piszę to tutaj, gdyż na forum niania.pl nie warto pisać bo kasują niewygodne komentarze.
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2017-10-23, 14:11   

Ale jakie w tym jest oszustwo? Napisane jasno w regulaminie, ze subskrypcja przedłuża się automatycznie, to nie ich wina, że nie doczytałaś ;-)
_________________
 
 
Sasha 

Dołączyła: 23 Paź 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-10-23, 14:32   

Może i nie jest to ich wina, ale też nie jest to uczciwe. Skoro wykupuję konto na dwa tygodnie, to znaczy że na tyle mi go potrzeba. Nie na miesiąc i nie na dwa. Dla mnie to złodziejstwo, bo skoro by byli uczciwi, to by wysyłali wiadomości, że konto się ponownie przedłużyło, a nic nie informowali.
Nianie znalazłam po tych dwóch tygodniach i nie byłam świadoma, że konto mam nadal aktywne, bo na nie nie wchodziłam. Sprawdzając wyciągi odkryłam płatności pobrane przez pomocni.pl a nie przepraszam złodzieje.pl. bo uczciwości w tym nie ma za grosz.
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2017-10-23, 20:44   

W regulaminie jest napisane "Jeśli konsument godzi się na tę opcję" - w jaki sposób wyraziłaś tę zgodę? Czy zaznaczyłaś ją podczas rejestracji konta? Jeśli tak, to wszystko jest ok, a jeśli nie, to nie mieli podstaw do pobierania płatności, samo brzmienie regulaminu (fragmentu, który zacytowałaś - nie zaglądałem na stronę) nie legitymizuje tego, więc sama akceptacja regulaminu nie wystarczy. Jeśli nawet taka opcja przy zakładaniu konta była, ale była domyślnie zaznaczona, to też nie jest zgodne z aktualnymi przepisami. Jeśli jesteś przekonana o swojej racji i zależy ci na pociągnięciu sprawy, to możesz zgłosić do rzecznika praw konsumenta albo uokik.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14