wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczepienia a SANEPID
Autor Wiadomość
margot

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1321
Wysłany: 2009-11-03, 17:25   

hxxp://davidicke.pl/index.php/artykuly/35-redmuluc/156-grypadavidicke.html
takie coś jeszcze znalazłam dzisiaj
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-03, 18:30   

:mryellow: to ja wolę ten -> hxxp://www.youtube.com/user/NWOPL#p/f/0/6nobXXS9tLI
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2009-11-03, 23:28   

Ostatnio w trójce często poruszają problme szczepień-zaczęło się od Grażynki Dobroń oczywiscie, która w Instrukcji Obsługi Człowieka wytoczyła od razu wilekie działa na temat szczepionych niemowląt i jak twierdzi-od razu też był odzew matek :-D
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2009-11-04, 08:21   

Momo napisał/a:
No właśnie potrzebuję argumentów merytorycznych, dlatego błagam o te składy.

A zaglądałaś na forum hxxp://szczepienia.org.pl ?
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-04, 19:53   

Rozmawiałam dziś długo z alergolog. Nie jest totalnie anty ( z resztą w jej przychodni szczepią ludzi prywatnie, więc poniekąd ona na tym tez pewnie zarabia ). Powiedziała, że absolutnie teraz nie można Emila szczepić, że dobrze, że nie szczepiliśmy, szkoda, że dostał wzw po urodzeniu, bo ma białko jajka chyba. Składy szczepionek można uzyskać np. w punkcie konsultacyjnym szczepię, albo znając nazwę szczepionki - powinno się coś wyguglać. Pani doktor była wzburzona jazdami z grypą, stwierdziła, że to straszne, że ludzie dają się na to złapać, że na zachodzie wykupili te szczepionki i nikt się prawie nie chce szczepić, więc szukają rynku zbytu - naiwniaków. Powiedziała, że nikomu tych szczepień na grypę nie poleci. Tym bardziej, że producent umywa ręce w kwestii skutków ubocznych.

tu kwestię szczepionek porusza Ewa Kopacz minister zdrowia...

hxxp://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7218912,Skutki_uboczne_szczepionki_A_H1N1__Kopacz__Czesc_danych.html

hxxp://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7218718,Kopacz_vs__Olejnik__To_nie_jest_sprawa_pieniedzy_.html

o dziwo :->
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-11-04, 19:59   

kasienka napisał/a:
że na zachodzie wykupili te szczepionki i nikt się prawie nie chce szczepić
dokładnie,w Niemczech ponoć kupili kilkadziesiąt milionów, a tylko 10% ludzi chce się szczepić, a najbardziej mnie przeraża, że na pierwszy rzut idą kobiety w ciąży - skoro wiadomo, że ich z zasady się nie szczepi, nawet tymi "bezpiecznymi" szczepionkami...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2009-11-04, 21:32   

Lily napisał/a:
najbardziej mnie przeraża, że na pierwszy rzut idą kobiety w ciąży

tzn. że w Niemczech zrobili to szczepienie obowiązkowym?
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-11-04, 21:41   

dżo napisał/a:
tzn. że w Niemczech zrobili to szczepienie obowiązkowym?
nie no, przymusu chyba nie ma, ale jest ponoć zalecane :|
Cytat:
Zgodnie z postanowieniem niemieckiego Senatu do szczepień w pierwszej kolejności prawo mają pracownicy tzw. sektorów kluczowych ze względu na opiekę zdrowotną, a więc lekarze i pielęgniarki, ale także pracownicy służb bezpieczeństwa państwa i innych ważnych grup zawodowych. Łącznie w samym Berlinie jest to około 130 tysięcy takich osób.

Po nich przyjdzie pora na osoby cierpiące na choroby przewlekłe i ciężarne, choć dopiero od drugiego tygodnia listopada szczepionka ma być dostępna w większości lekarskich gabinetów. Szczepionkę wśród pierwszych chętnych zamierza przyjąć także szef senackiego sztabu kryzysowego, zajmującego się epidemią, Benjamin Hoff.

Sprawie szczepień od początku towarzyszyły społeczne niepokoje, kiedy okazało się, że środowiska rządowe, najważniejsi politycy, żołnierze czy urzędnicy wyższego szczebla otrzymali szczepionkę o innym składzie niż Pandemrix. Szczepionka ta miałaby nie zawierać wzmacniaczy, przez które jest z większymi trudnościami przyjmowana w organizmie chorego. Wzmacniacze z kolei dbają o to, by po upływie 24 godzin od dostarczenia leku do apteki był on wciąż skuteczny.

hxxp://polonia.wp.pl/country,5,title,Niemcy-zaczeli-szczepic-sie-przeciwko-grypie,wid,11629770,wiadomosc.html?ticaid=190be
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-04, 22:17   

fakty są takie że się właśnie przed chwilą się zaszczepiłem (a konkretnie znajomy wpadł i wstrzyknął mi co trzeba)

Tężec
Błonica
Polio
Dur Brzuszny
Zapalenie wątroby A
Zapalenie wątroby B
(razem 355zł)

to ze względu na wyjazd,

jak by pojawiły się jakieś skutki uboczne, wstrząs itp to jak dam radę dopełznąć do klawiatury zdam relację on-line :mryellow:
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-11-04, 22:32   

Tempeh-Starter napisał/a:
jak by pojawiły się jakieś skutki uboczne, wstrząs itp to jak dam radę dopełznąć do klawiatury zdam relację on-line :mryellow:
no wiesz, ale dorosła osoba to jakby nie było nie to samo co noworodek czy niemowlak :?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2009-11-05, 02:16   

hxxp://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Chinskie-wladze-szczepionki-nie-wywolaly-epidemii-AH1N1,wid,11659796,wiadomosc.html no proszę...
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-05, 09:27   

ale ja wcale nie żartowałem - znajomy zostawił min na noc dawkę Fenicortu (do wstrzyknięcia sobie - jakby co - w udo) to lek ratujący życie w przypadku wstrząsu anafilaktycznego :shock:

moje zdanie o sczepinach jest ambiwalentne niestety :(

ale na pewno jestem przeciwnikiem przymusu administracyjnego

- bo czym innym jest poczucie współodpowiedzialności i udział - po przez sczepienia - w zwalczaniu jakiejś groźnej choroby

- czym innym urzędnicze zapisy mające się nijak do sytuacji
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-05, 18:06   

fenicort to coś jak adrenalina?
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-11-05, 18:08   

kasienka napisał/a:
fenicort to coś jak adrenalina?
glikokortykosteryd (antyuczuleniowy)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
which

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 44
Wysłany: 2009-11-05, 22:31   O MATKO!

Cytat:
MATKO!

Z poprzedniej przychodni też dostawałam takie z "Matko!" ]:->
(i odpowiednio antykwarycznymi :shock: przepisami w "uzasadnieniu").
Bardzo mnie rozbawiały, bo przechodziłam akurat etap gwałtownej radykalizacji (poglądów na obowiązki kobiet i mężczyzn) w związku z trudami porodu oraz "godzenia [przez "Matkę!"] pracy z dzieckiem".
 
 
veryvery


Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-11-12, 20:44   

angaaa: jak było na spotkaniu? co mówiłaś? jak się broniłaś?

A tak swoją drogą to tabaczkom się udało. Dziwne jest to, że w jednym państwie, państwie prawa, przepisy są tak różnie interpretowane. Ktoś już wcześniej pisał, że nowa ustawa niewiele zmieniła, i tak jest. Mam odpowiedź prawnika co grozi za odmowę szczepienia. Egzekucja w administracji jest skuteczna. Tylko widać, że nie wszystkie sanepidy idą jednym tropem (zgodnie z prawem). Niektórzy mają szczęście i nic im nie grozi. Tylko pozazdrościć.
Czy ktoś ma doświadczenia jak postępuje w tej kwestii sanepid z Bydgoszczy? Może ktoś już był w sytuacji, że sanepid oddał sprawę do sądu (bydgoskiego)? Widać, że można być zupełnie inaczej potraktowanym w różnych częściach kraju.
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2009-11-12, 22:19   

Cytat:
Momo, na wizycie u dr.Daleckiej dowiedziałam się, że najczęściej choruja na gruźlicę ci co zostali na nia zaszczepieni...

to akurat oczywiste i nie tylko o gruźlicę chodzi
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-15, 01:00   

hxxp://vivisectionexposed.wordpress.com/2009/07/28/are-vaccines-vegan/]hxxp://vivisectionexposed.wordpress.com/2009/07/28/are-vaccines-vegan/
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Momo 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Lip 2007
Posty: 425
Wysłany: 2009-11-16, 23:18   

vegan ciacho napisał/a:
Momo jakies wezwanie ci przyslali?

Oj!Wezwań to już nam się trochę uzbierało - zoz co kwartał wysyłał od urodzenia, a jak się nie stawialiśmy to raport do sanepidu i z ich strony nagonka. No i teraz zmagamy się ze środkiem przymusu w postaci grzywny. Na dzień dzisiejszy udało nam się wszystko zatrzymać, bo przed szczepionka na gruźlicę, w związku z zachorowaniami w rodzinie, mamy wykonać próbę tuberkulinową - najbliższy termin 27 listopada + 2 tyg na wynik. Więc nadal opóźniamy. Jakbyście mogli polecić na PW lekarza, ktory wypisałby odroczenie na czas nieokreślony (nie ważne z jakiej części Polski) bylibyśmy dozgonnie wdzięczni.
_________________
hxxp://www.baby-gaga.com/]
hxxp://www.baby-gaga.com/]
hxxp://www.babygaga.com/]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 14