wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Joga a weganizm
Autor Wiadomość
Czerwona

Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-04-30, 12:16   Joga a weganizm

Hej :)
Ostatnio (miesiąc czy dwa temu) do jednego z czasopism dołączona była książko-gazetka o szumnym tytule "Vegan World". Liczyło sobie toto ok. 100 stron, z czego ok. 80 poświęconych było jodze. Autorzy wskazywali dosyć ścisły związek pomiędzy jednym a drugim tematem.
Tak się zastanawiam, czy są tutaj może osoby, które uprawiały jogę i w rezultacie tego przeszły na weganizm, żeby żyć w zgodzie z zasadą ahimsa i pogłębić swój stopień wtajemniczenia? Czy dla kogoś faktycznie te tematy sąściśle powiązane? ;)
_________________

 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2018-04-30, 13:17   

Hej. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że na pewno "łatwiej" się ćwiczy na czystej diecie. Ale tak, myślę, że jedno i drugie jest ze sobą powiązane i ja osobiście czuję mniejszy dysonans żyjąc w ten sposób ;-) co o tym sądzisz?
_________________
 
 
Czerwona

Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-05-01, 00:00   

Sądzę, że może coś w tym być, ale nie mam wiedzy, bo jogę ćwiczyłam dawno, będąc na diecie dosyć mocno nabiałowej. Zastanawiam się, czy próbując teraz (przy większym stopniu "czystości") odczułabym różnicę.
_________________

 
 
zamieszany 

Dołączył: 28 Wrz 2017
Posty: 6
Wysłany: 2020-01-22, 09:22   

Na pewno dieta jest bardzo ważna podczas ćwiczenia jogi...ja jogę uprawiałam jakiś czas temu i czułam się znacznie lepiej... teraz niestety nie mam zbytnio czasu ćwiczyć.
 
 
piotrtalikos 
piotrtalikos

Dołączył: 29 Sty 2020
Posty: 2
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2020-02-07, 10:48   

Joga, ćwiczenia, sport, medytacja - każdy z tych elementów jest dobry i poprawia wartość naszego życia
 
 
 
Hopeksa 

Dołączyła: 19 Lip 2022
Posty: 23
Wysłany: 2022-08-09, 14:07   

Joga to coś absolutnie wspaniałego. Jestem niesamowicie zadowolona z zajęć, na które uczęszczam z hxxps://kobietypro.pl. Dają mi niezwykłą siłę i chęci do działania oraz wyciszają, co jest dla mnie bardzo ważne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14