wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
skaza białkowa
Autor Wiadomość
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-17, 23:17   skaza białkowa

Czy ktoś z forumowiczów ma dziecko ze skazą białkową? Bo podejrzewam, że moja córeczka (10 miesięcy) ma. I zastanawiam się, jakie inne produkty, oprócz specjalnego mleka jej dawać, czy coś jeszcze wyeliminować czy jedynie to co mam związek z mlekiem? będę wdzięczna za wszelkie rady.
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 23:24   

ewatara napisał/a:
I zastanawiam się, jakie inne produkty, oprócz specjalnego mleka jej dawać, czy coś jeszcze wyeliminować czy jedynie to co mam związek z mlekiem?

Musisz obserwować. Gabryś poza skazą białkową miał alergię na wiele rzeczy. Na większość owoców (mógł tylko jabłka, banany, maliny i jagody), wiele warzyw, w tym również ziemniaki. Poza tym wszelkie orzechy i kakao, a także chemiczne dodatki do żywności, najbardziej benzoesan sodu. Musisz podawać dziecku pojedyncze składniki, najlepiej w odstępie tygodnia, i obserwować reakcję. Każde dziecko jest inne. Może mieć uczulenie wyłącznie na mleko i jego produkty, ale mogą też dołączyć do tego inne alergie.
 
 
Tobayashi 


Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 1507
Wysłany: 2007-11-18, 00:31   

No dokładnie. Tobiś w tym mniej więcej wieku miał ciągle wysypki. Wydawało mi się, że wszystko go uczula. Ale pomału wypracowaliśmy listę bezpiecznych produktów. Trzeba też uważać na kosmetyki i znaleźć te neutralne dla dziecka - niestety jest to metoda prób i błędów :-|
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-18, 20:04   

Ewa napisał/a:
Może mieć uczulenie wyłącznie na mleko i jego produkty, ale mogą też dołączyć do tego inne alergie.


to jak mam to zrobić najlepiej? zacząć od mleka - 5 razy na dzień, jak już dostanę te odpowiednie? (o ile lekarz stwierdzi, że to właśnie skaza białkowa). potem jak jej nic nie będzie, to wprowadzać wszystko pojedynczo jak było na samym początku?

I
Ewa napisał/a:
Gabryś poza skazą białkową miał alergię na wiele rzeczy. Na większość owoców (mógł tylko jabłka, banany, maliny i jagody), wiele warzyw, w tym również ziemniaki. Poza tym wszelkie orzechy i kakao, a także chemiczne dodatki do żywności, najbardziej benzoesan sodu.
Ludzie :shock: , to ja już bym chyba nie wiedziała co mu dać, mam nadzieję, że u mnie tak nie będzie.
Ewa a karmisz go po wegetariańsku nadal? i nie ma żadnych braków, zdrowy, dobrze się trzyma i nic mu już nie wyskakuje? bo czytałam, że nawet jak daje się te specjalne mleko, to nieraz pojawiają się chrostki :-/
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2007-11-18, 21:00   

Ada też jest alergiczna. Laktoza, gluten.
Możesz eliminować produkty albo zrobić biorezonans (testy u tak małego dziecka mogą być mało miarodajne)
Reszta jak pisały dziewczyny więc nie będę dublować.

Możesz robić śniadaniowo kaszę jaglaną lub owsiankę np z owocami
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 21:15   

ewatara napisał/a:
Ewa a karmisz go po wegetariańsku nadal?

No, inaczej to sobie nie wyobrażam. W tej chwili Gabryś je większość rzeczy. Uczulenie na ziemniaki przeszło w wieku ok. półtora roku. Później ustępowały inne. W tej chwili je wszystkie owoce, warzywa. Na mleko, jajka, orzechy i kakao był w międzyczasie odczulany, niestety z kiepskim skutkiem. Jednak wiedziałam, że jeżeli będę unikać alergenów, to z wiekiem będzie przechodzić. Obecnie Gabryś ma lekkie uczulenie na nabiał - je, ale z umiarem. Z orzechów może już migdały i nerkowce, jesteśmy w trakcie sprawdzania włoskich. Nie jada nadal kakao. Spokojnie, z alergią da się żyć, byle jej nie lekceważyć.
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2007-11-19, 13:22   

ewatara napisał/a:
Ludzie :shock: , to ja już bym chyba nie wiedziała co mu dać, mam nadzieję, że u mnie tak nie będzie.

To tylko na początku wydaje się straszne, poradzisz sobie. Pamietam jak na początku ciąży dostałam listę rzeczy których mi jeść nie wolno od dermatolożki to się poryczałam, a potem jakoś poszło, a jaka byłam szczęśliwa po kilku miesiącach jak sie okazało że truskawki jednak mogę jeść :)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-11-19, 15:42   

neoaferatu napisał/a:
Jeżeli szczepiłaś dziecko to może być uczulone na jajka bo patogeny do szczepionek są hodowane na białku jaja kurzego.
tu mnie nastraszyłaś trochę... (a propos mojej siostrzenicy, ma ciągle jakieś wysypki i ciągle szczepiona...)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-19, 20:03   

Cytat:
neoaferatu napisał/a:
Jeżeli szczepiłaś dziecko to może być uczulone na jajka bo patogeny do szczepionek są hodowane na białku jaja kurzego.
tu mnie nastraszyłaś trochę... (a propos mojej siostrzenicy, ma ciągle jakieś wysypki i ciągle szczepiona...)

np właśnie z tymi szczepionkami nie wiadomo co zrobić... z jednej strony chronią, a z drugiej nigdy nic nie wiadomo, jednak prawda taka, że od czasów szczepienia zmniejszyła się liczba zachorowań na poważne choroby no i oczywiście umieralność na różne choroby. Słyszałam, że warto kupować z apteki, bo mają mniejsze skutki uboczne.
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-19, 20:37   

ale te poważne choroby tylko zmutowały i dostały nowe nazwy tak by ich nie kojarzono z tymi co to ponoć ich już nie ma...

a mutowały z powodu szczepień właśnie...
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2007-11-19, 20:44   

Cytat:
tu mnie nastraszyłaś trochę... (a propos mojej siostrzenicy, ma ciągle jakieś wysypki i ciągle szczepiona...)

Z tego co pamiętam z różnych twoich wypowiedzi to dieta twojej siostrzenicy na najwyższym poziomie nie jest. A Miron ma wszystkie te obowiązkowe i nie ma żadnych wysypek, żadnych robaków i żadnych alergii mimo że jest dzieckiem dwójki alergików. Więc może na szczepienia wszystkiego nie zwalajmy, nasza dieta zawiera za dużo konserwantów, jesteśmy zbyt sterylnii, środowisko jest coraz brudniejsze, świat jest globalną wioską - czynników jest masa. Same szczepionki niczego nie tłumaczą.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-11-19, 20:50   

Rzecz w tym, że lekarka właśnie jajka podejrzewa. A czy nie jest wzorowa - no cóż, wszystko jest robione w najlepszej wierze. Do tego bezglutenowo :|
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2007-11-19, 21:05   

Owszem wiem, że w najlepszej wierze, jajka często uczulają, ja tylko zwracam uwagę, że nie podanie szczepionki niczego nie gwarantuje, a podanie niczego nie wyjaśnia. Nasze jedznie, nasze środowisko jest brudne, za duzo w nim chemii, a za mało natury. Jako dziecko ciągle jadłam niemyte warzywa, prosto z ziemi i nigdy nie miałam żadncyh robaków, dziwnych bóli brzucha, ale te warzywa były niepryskane, bo nawozy zdobywało się jak sznur do snpowiązałek i poza państwowymi molochami nikt nie miał.
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-19, 21:13   

pao napisał/a:
ale te poważne choroby tylko zmutowały i dostały nowe nazwy tak by ich nie kojarzono z tymi co to ponoć ich już nie ma...

a mutowały z powodu szczepień właśnie...
spotkałam się już z takimi opiniami- jeśli możesz Pao napisz proszę skąd te informacje , No i to po co zalecają szczepić, jedynie , żeby koncernom farmaceutycznym nabić kasę, bo chyba nie do końca? tym bardziej, że zalecają lekarze, czasopisma itd
A słyszałyście o tej szczepionce przeciw rakowi szyjki macicy, co reklamowali w telewizji? pytałam o nią i wiecie ile to to kosztuje?
3 razy po 400 zł ! :shock: I jeszcze tą reklamę tak podkręcili, że aż :evil:
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-11-19, 21:16   

majaja napisał/a:
Jako dziecko ciągle jadłam niemyte warzywa, prosto z ziemi
to były czasy, tęsknię za tym...

ewatara, ta szczepionka na "raka", czyli chyba na wirusa brodawczaka ludzkiego to jest chyba tylko dla młodych dziewcząt, które jeszcze nie współżyły - no i faktycznie dobry interes...
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-19, 21:23   

teraz to potężne pieniadze za tym stoją...

szczepionki zalecane kilka lat temu, kiedy to pediatrzy (duża część) uznawali za bezsens szczepienia dzieci które są karmione piersią i nie sa z domów patologicznych dziś sa obowiązkowe dla wszystkich (hib)

dziś zaleca sie pneumokoki i rotawirusy, za kilka lat będą tez obowiązkowe...


co do mutacji: informacje z kilku niezależnych źródeł: kolega mikrobiolog (przynosi mi wszelkie nowinki, szczególnie ze specjalizuje sie w wirusach), publikacje anglojęzyczne (niestety nie przetrzymuję takowych), informacje od innych użytkowników choćby wegedzieciaka.

absurd jest taki ze naukowcy chcą udowodnić że działają i myślą lepiej niż natura, rzecz w tym, że nie są w stanie przewidzieć konsekwencji swoich działań. a w naturze potrzebna jest równowaga: silniejsze działania przeciwwirusowe = silniejsze wirusy. a silniejszym wersjom daje się nowe nazwy i tyle...
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-11-19, 21:28   

Pewnie początkowo chciano zwalczyć pewne ciężkie choroby jak czarna ospa czy gruźlica (która nota bene ponoć na nowo atakuje i to wcale nie biednych ludzi z zaniedbanych środowisk, tylko młodych i przepracowanych), ale potem ktoś zwietrzył interes i szczepi się na każdą już niemal chorobę, która przebyta w dzieciństwie prawie nigdy nie powoduje powikłań... a ważność tych szczepień to chyba ok. 10 lat, tak?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-19, 21:34   

i teraz zobaczcie:

dziewczynka w wieku 11-14 lat jest szczepiona przeciw różyczce. chroniona przez 10 lat-dajmy nawet 15 i co to daje? teraz kobiety w wieku 30 lat często dopiero myślą o rodzinie, rodzą pierwsze dziecko itp. a różyczka przecież najgroźniejsza jest właśnie w ciąży...

zatem szczepienie chroni dziewczynkę w okresie 11-21 czy 14-24, tylko ile osób w tym czasie rodzi dzieci?? (no w drugim przedziale częściej sie to zdarza ;) )

takich absurdów est masa...
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-11-19, 21:35   

a jak chroni przechorowanie różyczki? ja i chorowałam, i byłam szczepiona (pierwsza tura, 13-latki) w szkole
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-19, 21:41   

szczepienia są prowadzone nawet jak ktoś różyczkę przechodził, bowiem różyczka rzadko jest w 100% diagnozowana. nawet jak sie różyczkę przechodziło to było ryzyko że to nie różyczka wiec i tak szczepili.

ja z racji bardzo silnego organizmu przeszłam różyczkę ledwie zauważalnie, stąd też dowiedziałam sie co nie co od lekarza ;)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-11-19, 21:43   

pao napisał/a:
szczepienia są prowadzone nawet jak ktoś różyczkę przechodził
ja wiem, w ogóle to mnie śmieszy, że w kalendarzu szczepień jest napisane, ze przechorowanie danej choroby nie jest przeciwwskazaniem - ale dlaczego? i po co szczepić czymś dziwnym, skoro już są przeciwciała po chorobie?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-19, 21:45   

bo nie zawsze sa przeciwciała. jeśli osoba ma silny organizm to choroba mogła przejść "bokiem" a wtedy przeciwciał nie ma. z drugiej strony jak organizm silny i przechodzi łagodnie chorobę to co sie martwić, nawet jak wróci to równie łagodnie :)
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2007-11-20, 07:08   

Dla przykładu pewności rozpoznania: ja ospę wietrzną przechodziłam 4 razy :mrgreen:
Dla szczytem idiotyzmu jest szczepienie przeciwko śwince dzieci podczas gdy jest to choroba niebezpieczna dla dorosłych.
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-20, 22:43   

neoaferatu napisał/a:
Szczepionka na gruźlicę to ta najbardziej alergizująca.

no to ładnie- bo gdzieś od tego czasu, jak ją zaszczepiłam na gruźlicę to te uczulenie/alergia ciągle jej powraca :!:

ale wcześniej też już miała :-(
Ostatnio zmieniony przez ewatara 2007-11-21, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
strzeszynek 

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 31 Paź 2007
Posty: 851
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-11-21, 01:40   

a co myślicie o sepsie? straszą tym znów w mediach, nie dalej jak 2dni temu czytałam artykuł, gdzie znana aktorka (autorytet znaczy się) wypowiedziała się, że już dawno wykupiła szczepionkę i teraz jej użyła, bo - cytuję - "jeśli można się zaszczepić, to należy to zrobić". a tak swoją drogą te szczepienia to plaga: żółtaczka( czy wzw? nie jestem pewna...), grypa, rotawirusy, pneumokoki, teraz jeszcze ta przeciw rakowi szyjki... (a propos, Lily, z tego, co się orientuję, dziewice chroni najlepiej, co nie znaczy, że nie-dziewice nie mogą się zaszczepić; zawsze to większy zysk...) czy ludzie nie szaleją zanadto?
a tak BTW powtórzyłam mężowi mąrości szczepionkowe tu przeczytane i stwierdził: to my małego nie będziemy już szczepić :-D jak 1. raz mówiłam, że wy nie szczepicie, był b. zdziwiony :-P hmm........ sukces demagogiczno-negocjatorski! :mrgreen:
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12