wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
antyperspirant
Autor Wiadomość
ifinoe 


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Cze 2007
Posty: 899
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-05, 23:28   

na mnie kryształ nie działał wcale...wyczytałam dziś, że pośród nowości Alterry w Rossmannach jest właśnie dezodorant męski...kupiłam ostatnio szampon Alterry, ale do działu kosmetyków meskich nie zaglądałam ;) przy najbliższej okazji obwącham i przy pozytywnym wyniku analizy olfaktorycznej nabędę :)
_________________
hxxp://lilypie.com]

hxxp://lilypie.com]
 
 
ifinoe 


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Cze 2007
Posty: 899
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-06, 19:13   

melduję że zakupiłam ten męski deo Alterra...pachnie świeżo trawa cytrynową...zdaje się, że działać ma głównie na bazie ekstraktów ziołowych, m.in. z szałwi...ma znaczek "vegan"...od jutra będę testować czy poza ładnym zapachem ma jeszcze jakieś zalety ;)
_________________
hxxp://lilypie.com]

hxxp://lilypie.com]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-02-06, 19:14   

MayoNika napisał/a:
wyślizgnął mi się z ręki i rozbił w drobny mak
Mój tez się potłukł, ale rzadko używałam, bo nie jest wg mnie skuteczny...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
ifinoe 


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Cze 2007
Posty: 899
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-06, 19:49   

ja swój kryształ oddałam koleżance, która stwierdziła, że u niej dział on na "jakość", a nie 'ilość", tzn. tylko niweluje zapach potu, nie ogranicza samego pocenia
_________________
hxxp://lilypie.com]

hxxp://lilypie.com]
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2011-02-07, 00:50   

Lily napisał/a:
Czarnego nie będę nosić, bo nie lubię i źle wyglądam ;) ale może ktoś zna jakieś panaceum ;) są ponoć jakieś wszywki antypotowe pod pachy :P

Jest podobno skuteczny zabieg (na jakis czas, bo trzeba powtarzac) jonoforeza.
Z dezodorantów radziłabym cos w rodzaju tego o którym pisze Kat i ten Ziaja Bloker wyglada na prawie identyczny w składzie, a tańszy (ciekawe czy stężenie podobne) stosowałam i stosuje podobne, można spóbować popytac dermatologa czy innego lekarza, czy by takiego nie dało sie dostac na receptę (może taniej i skuteczniej wyjdzie).
Wszystko to niestety z aluminium, ale po latach unikania, doszłam do wniosku, że skoro nic innego nie działa, to co zrobić.
Lily - czarne ubranie każdemu musi pasowac :) - można czarne łączyć z innymi kolorami (a do tego czarne wyszczupla więc kolejny plus ;p )
ale poza czarnym to pomocne materiały to także białe i wszelkie syntetyczne z tym, ze trudniej znaleźć przewiewne syntetyczne ;)

A stosował ktos jonoforezę? Moze w innym celu, ciekawa jestem jak to wygląda, czy bolesne itp
 
 
AZ 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 353
Skąd: kielce/wrocław
Wysłany: 2011-02-07, 09:55   

jonoforeza nie boli. polega na wprowadzeniu leków pod elektrodą, używa się do tego prądów o małym natężeniu, tylko leciutkie szczypanie czuć. nie za bardzo mam pomysł co by miało być wprowadzane pod te pachy? glin?
_________________
ćwicz mięśnie kegla kiedy czytasz moje posty, kiedyś mi za to podziękujesz ;)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-03-13, 09:30   

Kupiłam Bloker Ziaja, jestem pełna optymizmu :P
Tu też raczej pozytywne recenzje hxxp://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=39670 (jak ktoś pisze, że bardzo podrażnia po depilacji, to nie doczytał instrukcji - nie wolno stosować zaraz po depilacji).
an napisał/a:
Lily - czarne ubranie każdemu musi pasowac :) - można czarne łączyć z innymi kolorami (a do tego czarne wyszczupla więc kolejny plus ;p )
Nie musi, nie musi ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2011-03-13, 16:27   

Jest jeszcze Antidral - do kupienia w aptece.
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2011-03-13, 18:10   

koko napisał/a:
Jest jeszcze Antidral - do kupienia w aptece.

Kat pisała własnie o nim :) Ale Ziaji jest znacznie korzystniejszy cenowo, a skład dośc zblizony.

ps Tak rzadko tu pisze, a ostatnio ktorys juz raz podczas wysyłania stronka przestaje dzialac (i nie było 20 minut po ;) )
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2011-03-13, 18:40   

an, w postach Kat wyhaczyłam tylko Etixil, musiałam coś przeoczyć?
tak, bywają małe kłopoty z serwerem wd
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2011-03-13, 19:04   

koko napisał/a:
an, w postach Kat wyhaczyłam tylko Etixil, musiałam coś przeoczyć?
No nie podała nazwy, tylko link

Ale jak jest tez tańsza Ziaja, to ja wolałabym tańsze :)

Aha, a co do innych zabiegów, to stosuje sie tez wstrzykiwanie w te miejsca botoxu - działa na jakis czas.
Ciekawe co jest najmniej szkodliwe na dłuższą mete.

I widziałam kiedys w programie tv w UK, że jednej kobiecie usuneli gruczoły spod pach z tego powodu :shock:
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2011-03-23, 22:55   

O odkryciach pisze choćby w kilku ostatnich (powyższych) postach :roll:
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2011-03-25, 01:06   

Jenny napisał/a:
Hmm, ale te odkrycia właśnie z aluminium są (ziaja i etiaxil)
No niestety tylko to działa :-( Przez wiele lat unikałam takich specyfików (jedynie w sprayu [sorry ale zapomnialam jak to sie po polsku pisze :roll: ] ale to nie ma aż tak mocnego działania), kupowalam naturalne organic bez wszelkich szkodliwych substancji ... tylko, ze one nie działają - nie hamują wydzielania potu.
Aluminium działa.
 
 
okso 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Wrz 2009
Posty: 91
Skąd: Lbn
Wysłany: 2011-03-25, 10:03   

widzialam w rossmanie dezodoranty na bazie ałunu w kulce i chyba takie do psikania tez (ale atomizer jak w perfumach nie typowych deo) nie doczytalam skladu bo mam krysztal i w połaczeniu z olejkami eterycznymi (jeszcze) daje rade, wiec na razie nie szukam niczego innego, ale moze ktos sie skuci na testy ;)

alun na jedna podstawowa wade, o ile w zimie sprawdza sie rewelacyjnie to teraz jest juz troche gorzej, pod pacha faktycznie nie tworzy sie praktycznie zaden zapach, ale jak sie czlowiek spoci i ten pot wsiaknie troche w ubranie to poznym wieczorem czasem zaczyna sie troche smierdziec :roll:
dlatego na lato pewnie kupie ziaje (btw w realu jest promocja antyperspiranty w dwóch calkiem przyjemnych zapachac i ten bloker po 5 zl )
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-03-25, 11:49   

Ja ostatnio używam antyperspirantu od wielkiego dzwonu (nawet nie pamiętam kiedy ostatnio, a kiedyś dzień w dzień..). Teraz robię roztwór z soli (akurat mam taką z paroma innymi minerałami, w tym kilka szlachetnych - ale może być najzwyklejsza sól kamienna :) ). Robię taki mleczny w kolorze roztwór, czyli jakaś łyżeczka soli na 3-4 łyżki wody z kranu. Tak mniej więcej, bo nie mierzę ilości. Bełtam, żeby sól się rozpuściła, wrzucam wacik, odciskam i nacieram paszki :) Działa super. Nawet jeśli trochę kryształków soli się nie rozpuści to nie szkodzi, dodatkowo mam peeling :P
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-03-25, 11:49   

Jenny napisał/a:
A unikam aluminium bo podobno dużo mężczyzn zaczęło chorować na raka piersi i niektórzy wiążą to z dezodorantami. A jakie opinie wy słyszałyście?


Moim zdaniem smarowanie się aluminium pod pachą- czyli tuż obok piersi to dość ryzykowne przedsięwzięcie :-|

[ Dodano: 2011-03-25, 11:52 ]
Malinetshka napisał/a:
a ostatnio używam antyperspirantu od wielkiego dzwonu (nawet nie pamiętam kiedy ostatnio, a kiedyś dzień w dzień..). Teraz robię roztwór z soli (akurat mam taką z paroma innymi minerałami, w tym kilka szlachetnych - ale może być najzwyklejsza sól kamienna :) ). Robię taki mleczny w kolorze roztwór, czyli jakaś łyżeczka soli na 3-4 łyżki wody z kranu. Tak mniej więcej, bo nie mierzę ilości. Bełtam, żeby sól się rozpuściła, wrzucam wacik, odciskam i nacieram paszki :) Działa super. Nawet jeśli trochę kryształków soli się nie rozpuści to nie szkodzi, dodatkowo mam peeling :P

no proszę- czy można :-D
Może by tak jeszcze dodać odrobinkę srebra koloidalnego- świetnie likwiduje bakterie więc nieprzyjemnego zapachu nie będzie.
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-03-25, 11:57   

bronka napisał/a:
Może by tak jeszcze dodać odrobinkę srebra koloidalnego- świetnie likwiduje bakterie więc nieprzyjemnego zapachu nie będzie.

No można. :) Ale póki co ta sól mi w zupełności wystarcza :D
Sól sama w sobie wyciąga toksyny plus jest zasadowa (odkwasza), więc tu nie chodzi o niepocenie się tylko właśnie o to, że nie ma nieprzyjemnego zapachu. Jupi!
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
okso 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Wrz 2009
Posty: 91
Skąd: Lbn
Wysłany: 2011-03-25, 11:59   

wie ktos moze czy aluminium z krysztalu i sole z antyperspirantow sa tak samo szkodliwe? ( zakładajac ze w ogole sa bo rozne badania, rozne wyniki ;) )
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-03-25, 15:54   

hxxp://atrapa.net/chains/antypersp.htm
Jest druga teoria - raka dostaje się od fiszbinów w stanikach :roll:
A tak naprawdę to chyba geny mają duży wpływ + różne ogólne czynniki kancerogenne.

A Ziaja u mnie tak sobie działa, nie jest całkiem sucho, ale lepiej.

Z Wikipedii:

Kwestionowane czynniki ryzyka
Proponowano że sztuczne oświetlenie może być czynnikiem ryzyka raka sutka (badanie National Cancer Institute/ National Institute of Environmental Health Sciences).
Sprawdzano wpływ dioksyn i fitoestrogenów na progresję nowotworu, bez wyraźnych wniosków.
Sole glinu używane jako antyperspiranty niedawno zaklasyfikowano do metaloestrogenów; badania in vitro udowodniły wpływ tych związków na ekspresję genów w komórkach nowotworowych.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2011-03-26, 22:10   

Jenny napisał/a:
A unikam aluminium bo podobno dużo mężczyzn zaczęło chorować na raka piersi i niektórzy wiążą to z dezodorantami. A jakie opinie wy słyszałyście?

A skąd masz te infa?
Chciałabym w końcu dotrzeć do badań, kilka lat temu natknęłam się na krótka wzmiankę w jakimś zdrowotnym magazynie informacyjnym "moda na zdrowie" (może i reklamowym) w przychodni i zanotowałam (bo taka krótka była :roll: ) [mam nawet datę 7/2006]
Cytat:
naukowcy stwierdzili, że sole glinu (tj aluminium) zawarte w antyperspirantach mogą przenikać do krwioobiegu przez skórę i działać w podobny sposób jak estrogeny (a estrogeny pobudzają wzrost większości nowotworów piersi).

Dlatego przez wiele lat unikałam aluminium, pomimo, że wiele razy czytałam, że to wyolbrzymianie, przeinaczanie i nie prawda.
Ostatnio pytałam o to lekarki, ona tez stwierdziła, ze gdyby to miało takie działania, to byłoby info na ulotce (preparatu - bo to tez na receptę można dostać), ale jakoś trudno być spokojnym ...
jeśli rzeczywiście to może pobudzać rozwój raka piersi u mężczyzn, to sprawa byłaby poważna (tylko skąd mieć pewność, co powoduje raka piersi u mężczyzn?)

W końcu okaże się, że najbezpieczniejsze jest wstrzykiwanie botoksu (ale podobno bolesne, z tym, że działa chyba na pól roku? )
 
 
agus 


Pomogła: 44 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1050
Skąd: Biała Podl./So'ton
Wysłany: 2011-03-27, 08:38   

Tu jest trochę informacji i źródła: hxxp://www.cancer.gov/cancertopics/factsheet/Risk/AP-Deo . Wiadomości dość dawno aktualizowane, ale przejrzałam też nowsze i na razie wciąż chyba nie ma jednoznacznych dowodów, że aluminium powoduje raka, ale ostrożność na pewno nie zawadzi...
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2011-03-27, 19:34   

Dzięki za linka (dziś nie jestem w stanie się zmusić do czytania po angielsku ale wrócę do tego)
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-23, 11:34   

hxxp://amigdalina.com.pl/?p=1348]hxxp://amigdalina.com.pl/?p=1348
Tu jest o tym czym roznia sie kryształy od zwyklych antyperspirantów.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
ma~ 
ma~

Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 46
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2012-01-28, 13:10   

ojej to nasz kryształ ma w swoim składzie Ammonium Alum, czyli pewnie jest
"chemiczny - zgodny z naturalnym"... i też się potłukł :/
_________________
Ciągle szukam, czytam, dowiaduję się i wdrażam:)
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-28, 14:07   

ma~ napisał/a:
ojej to nasz kryształ ma w swoim składzie Ammonium Alum, czyli pewnie jest
"chemiczny - zgodny z naturalnym"...

raczej naturalny,zgodny z chemicznym ;-)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 13